Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Господине Самарџићу , на Википедији пише да су се на солунском процесу требали појавити Милан Недић , Душан Симовић , Дража Михаиловић и Мустава Голубић . Да ли знате нешто више о овоме ?

http://sr.wikipedia.org/sr/Солунски_процес
Одговори

Не знам, први пут чујем, сем за Недића.
Одговори

У емисији Питања и одговори Оливере Милатовић, ТВ Палма Плус:
Одговори

Одлично.....видео сам овој "лажну плавушу" у другим емисијама....где је покушала да нодмоћи са неком квази знање......

Овде је она као и сви ми смо на школовање!

Овде нису ових "новинари" зарадилих да те испитивају......обично се чита књиге својих госте пре него их испитивати!

Сад питање хоћели Јевреји имати више права од Срба....у везе другог светске ратне имовине?
Одговори

Једно питање од мене:
знате ли примере када су:
- оклопна средства (тенкови, окл. аутомобили) користили четници? Познат је пример у нападу на Краљево. Да ли је било још таквих случајева?
- оклопна средства (тенкови, окл. аутомобили, окл. возови) кориштени против четника? (посебно од Немаца, посебно од партизана).
Бојан Димитријевић је у својој књизи о окл. јединицама у Југославији навео неколико примера, занима ме да ли знате за још њих.
Одговори

- нису користили сем 1941, али не знам да ли само на Краљеву. Вероватно и около, али не другде.
- Имам Бојанову књигу. Пре свега није навео 3-4 оклопна воза у оним операцијама од Вишеграда према Сарајеву октобра 1944. Ту су четници оштетили нек воз, а све су их осујетили минирањем пруга, подвожњака и мостова.
Прва усташка бригада коју су четници потукли 13-14. октобра 1943. у Рогатици имала је неколико тенкова.
Један оклопни воз четници су запленили на Требињу септембра 1944. У тим операција у Источној Босни и Херцеговини против Осовине септембра 1944. било је такође више борби против оклопних возова и возила.
Опсаду Пожаревца септембра 1944. Немци су спасили интервенцијом тенковске јединице. Исто тако, у операцијам против Немаца и љотићеваца септембра и октобра 1944. на територји данашње Србије коришћена су и оклопна возила, и возови, против четника.
Таквих случајева било је још.
Иначе, кад већ помињете ту књигу, нелогична ми је она табела, да су партизани у НДХ уништили стотине оклопних возова, тј. много више него што их је било. Изгледа да су Бојан и његов колега коаутор то преузимали из неке партизанске литературе.
Партизани су користили тенкове у оним операцијама у Словенији крајем рата, пред прелазак четника у Италију.
Одговори

Др. Авакумовић се у својој књизи "Михаиловић према немачким документима", страна 42, позива на немачки документ НАВ, Т-501-247-000783, у коме пише да су Немци у јануарској офанзиви 1942. године, запленили од Дангићевих четника, поред осталог и један тенк и 4 топа са 343 гранате.

Исти документ, са истом сигнатуром је објављен у Зборнику, том 12, књига 2, стране 82-83, као извештај опуномоћеног команданта у Србији команданту Југоистока од 27. јануара 1942. године, али се помињу само ови топови, не и тенк.

Ко је лоше превео?
Одговори

Тенкови против четника - Лијевча Поље, април 1945 год.
Одговори

Да, усташе су кренуле тенковима, ако се добро сећам један су четници успели да униште, па су се остали вратили назад.
Одговори

На супротно питање - четници против оклопних возова - најважније су две битке код Стопања, августа 1943. против љотићеваца и 13. октобра 1944. против Немаца. Обе су добијене.
Одговори

(25-02-2014, 09:14 PM)Захумље Пише:  Одлично.....видео сам овој "лажну плавушу" у другим емисијама....где је покушала да нодмоћи са неком квази знање......

Овде је она као и сви ми смо на школовање!

Овде нису ових "новинари" зарадилих да те испитивају......обично се чита књиге својих госте пре него их испитивати!

Сад питање хоћели Јевреји имати више права од Срба....у везе другог светске ратне имовине?

Најјача је кад поставља питање са "а?", у вези Словеначких официра '41. Креза

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

1941.год. заједно са комунистима (?), око Пожеге (Горобиље)
1943. год. на Вировштаку, пред самим Ариљем, против Бугара и Немаца
У оба случаја окупатори су имали оклопна возила, а у другом најмање један тенк
У оба случаја Милутин Јанковић-прво борбена група, друго Прва драгачевска бригада
Одговори

(25-02-2014, 10:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  Опсаду Пожаревца септембра 1944. Немци су спасили интервенцијом тенковске јединице.

Ko je opsedao Požarevac? Pretpostavljam četnici?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(26-02-2014, 08:39 AM)Vlad Alekš Пише:  
(25-02-2014, 10:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  Опсаду Пожаревца септембра 1944. Немци су спасили интервенцијом тенковске јединице.

Ko je opsedao Požarevac? Pretpostavljam četnici?
Да, Млавски корпус.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним