Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

У налету беса после једне борбе Рачић извади пиштољ и из непосредне близине пуца у једног војника у строју право у главу.Овај падне у локви крви.Рачић оде даље својим путем.Овог што га је упуцао војска пошла да закопа.На његову срећу метак га само скалпирао,скинуо део чела.Остао ожиљак по сред главе.После неколико месеци сретне га Рачић негде у Босни,позна га и стане.У неверици пита га како је жив.Преживео голготу,вратио се кући.
Одговори

(11-08-2020, 09:47 PM)Александар Динчић Пише:  Британски аутомат марке "Стен". Најгори аутомат који је икада направљен. Нема преживелих учесника рата који ми се није пожалило на овај аутомат. Прво, у више наврата закаже у борби (дође до закочења). Друга ствар јесте серија која је била произведена са лошим жлебовима унутар цеви аутомата. Зато куршуми нису имали пробојну моћ и зато се дешавало да су многи преживели ране у пределу главе. На њихову срећу.

Поузданост јесте највећи проблем Стена. Мала пробојност је била проблем већине аутомата.
Дешавало се да пресавијено натопљено ћебе заустави метак.
Међутим то аутоматима углавном није био проблем. Велика брзина ватре је лако надоместила ако један метак закаже.
Одговори

(11-08-2020, 09:56 PM)Петар Пише:  У налету беса после једне борбе Рачић извади пиштољ и из непосредне близине пуца у једног војника у строју право у главу.Овај падне у локви крви.Рачић оде даље својим путем.Овог што га је упуцао војска пошла да закопа.На његову срећу метак га само скалпирао,скинуо део чела.Остао ожиљак по сред главе.После неколико месеци сретне га Рачић негде у Босни,позна га и стане.У неверици пита га како је жив.Преживео голготу,вратио се кући.

Гледао сам својим очима нешто слично.
Одговори

(11-08-2020, 11:52 AM)luka.luke Пише:  Дешавали су се разни случајеви гдје су људи преживљавали тешка рањавања. Исто тако подлијегали су релативно готово безазленим ранама. (искуства из рата 92-95). Све зависности који су витални органи оштећени. Познајем човека коме је метак ушао на једну сљепочницу, а изашао на другу. Остао је жив, али слијеп.
Шта би са њим послије, је ли га дограбила ОЗНА?
Kad vec spominjete ratove 90ih, i tu je mnostvo prica kako se desavalo da neko u nekoga isprazni ceo sarzer iz tetejca, a ono metci sve prolete kroz njega. Sad naravno sve to ima svoje objasnjenje iz fizickog i medicinskog ugla, ali opet se ja mislim - nekoga Bog hoce a nekoga ne.
Одговори

Баш тако
Одговори

Био је случај из Републике Српске Крајине, усташе су после "Олује" ухватиле једног Србина, мислим да се звао Ђуро Рњак, и пуцале му у чело. Остао је жив и испричао шта му се десило.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Како коментаришете ово?
https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2...__=-UK-R&c[0]=AT3KV7ugwOKJoGckn0QeigKyM82oeFW1eCErrkNkTTiv8M_YaOlrmBYewBMAsQpjcgZYQMXZLy0cUkILkBOfKyNAviNiBnc3iNhrK3_Zln3v0MC4CZ3qMMmVK7fuHiaf4pDJguxNm6pNEK8qgvtI7Q1msQ2gHpa-sNKfzZZCW1J9apOqDoXzjmhytT_vHg

Нешто неће. У питању је случај Рудолфа Петовара. Његова ћерка демантује да је био усташа.
Одговори

Чуо сам за то, не знам шта бих рекао.
Одговори

Да ли је Страхиња Јањић био члан Збора?
Одговори

(14-08-2020, 04:05 PM)ОРЈУНА Пише:  Да ли је Страхиња Јањић био члан Збора?
Valjda je bio, pa je iskljucen. Eto toliko o njemu kad cak ni za ZBOR nije valjao. Najveci zlikovac na prostoru Nediceve Srbije, silovatelj i lopov. Steta sto mu nisu priredili smrt kakvu je zasluzio.
Одговори

(15-08-2020, 01:12 AM)Sima Пише:  
(14-08-2020, 04:05 PM)ОРЈУНА Пише:  Да ли је Страхиња Јањић био члан Збора?
Valjda je bio, pa je iskljucen. Eto toliko o njemu kad cak ni za ZBOR nije valjao. Najveci zlikovac na prostoru Nediceve Srbije, silovatelj i lopov. Steta sto mu nisu priredili smrt kakvu je zasluzio.

Његови људи су били једини Срби који су били део немачке окупационе силе. Не знам да ли су после примали немачке пензије.
Одговори

(15-08-2020, 06:29 PM)ОРЈУНА Пише:  
(15-08-2020, 01:12 AM)Sima Пише:  
(14-08-2020, 04:05 PM)ОРЈУНА Пише:  Да ли је Страхиња Јањић био члан Збора?
Valjda je bio, pa je iskljucen. Eto toliko o njemu kad cak ni za ZBOR nije valjao. Najveci zlikovac na prostoru Nediceve Srbije, silovatelj i lopov. Steta sto mu nisu priredili smrt kakvu je zasluzio.

Његови људи су били једини Срби који су били део немачке окупационе силе. Не знам да ли су после примали немачке пензије.

Не иде то тако, као он имао групу људи и они радили за Немце.
Он је био председник КГ општине у влади М.Недића, односно Љотићев човек.
Ишао је кроз Крагујевац са батином у руци и често без милости тукао грађане.
Пре рата је био у ЈРЗ, током рата уз Љотића, а после рата лепо зарађивао у САД.
Одговори

Чуо сам да га је нешто хапсио љотићевац Керечки.
Одговори

(15-08-2020, 11:28 PM)ОРЈУНА Пише:  Чуо сам да га је нешто хапсио љотићевац Керечки.

Како да не. Послат је ( склоњен ) у Немачку, где је надгледао - шпијунирао наше људе који су ишли на рад у Немачку.
А што се тиче да су он и њег. људи били једини део Немачке окупационе силе, не знам шта бих ти рекао. Мислиш најв. на стални радни однос, али постојали су и они на одређено време, рецимо Пећанчеви.
Препоручујем ти форумаша Ацу Динчића и Жртве Нишког логора. Око 700 страна, све по азбучном реду.
Све жртве ( четници и партизани ) похватани су од Немаца, Бугара и Пећанчевих ( док му није престао радни однос ), све наведено по имену и презимену жртве, када, где, од кога, због чега је ухваћен. Када се каже жртве, мисли се искључиво на смртни исход.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 17 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним