Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(05-09-2020, 05:20 PM)NikolaKG1987 Пише:  Да ли је неко погледао поставку о Јасеновцу код музеја у Крагујевцу, данас је свечано отворио поставку комунац Ивица, једино што сам видео на сликама је да су ставили цифру од 700 000 жртава и да је поред 500 000 Срба и око 80 000 Рома и Јевреја, убијено 120 000 антифашиста, не знам који је то народ или нација... Тужан
Чуо сам, али нисам био.
Одговори

(05-09-2020, 09:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-09-2020, 05:20 PM)NikolaKG1987 Пише:  Да ли је неко погледао поставку о Јасеновцу код музеја у Крагујевцу, данас је свечано отворио поставку комунац Ивица, једино што сам видео на сликама је да су ставили цифру од 700 000 жртава и да је поред 500 000 Срба и око 80 000 Рома и Јевреја, убијено 120 000 антифашиста, не знам који је то народ или нација... Тужан
Чуо сам, али нисам био.

https://www.youtube.com/watch?v=ngBV7jw7MyE

Кратка репортажа...
Одговори

Може ли неко од Администратора да објасни,овај удвостручени број чланова форума,за само један дан добили смо нових 800. чланова!Неко нас хакује очигледно,све неки енглески никови.
Одговори

(10-09-2020, 11:17 AM)Милош Шарац Пише:  Може ли неко од Администратора да објасни,овај удвостручени број чланова форума,за само један дан добили смо нових 800. чланова!Неко нас хакује очигледно,све неки енглески никови.
Радимо на томе.
Одговори

Spominjali ste da je u planovima igrani film u produkciji "Pogleda", pa bih predlozio mozda da se otvori neka tema ovde gde svi mozemo davati neke ideje za pricu filma, sigurno postoji 1000 lokalnih prica iz rata ili o ratu, i jos toliko kreativnih ideja, koje bi se (ako su dovoljno dobre) mogle uvrstiti u film.
Одговори

https://m.facebook.com/vilalovcenska/pho...87/?type=3
Шта мислите о овоме?
Одговори

(13-09-2020, 09:04 PM)ОРЈУНА Пише:  https://m.facebook.com/vilalovcenska/pho...87/?type=3
Шта мислите о овоме?

Сплачина испричала сплачини. Идеологија данашњих Монтенегрина... Крсто му није "квислинг" јер је био с Италијанима, а Недић јесте јер је био са Њемцима.
Иначе, Крсто је крстио Капичића, то овај не спомиње, али мора се некако оправдати што је ликвидирао кума. Јовов отац био је поп, био је у Гаети у то вријеме, тако да се потрефило да Крсто крсти Јова.
Одговори

Зна ли се судбина осталих Капичића? Чуо сам да су страдали од комуниста. Иначе, Крсто Поповић и др. Новица Радовић се нису конвертовали у Монтенегрине као Секула Дрљевић и Михаило Ивановић.
Одговори

(13-09-2020, 07:48 PM)Sima Пише:  Spominjali ste da je u planovima igrani film u produkciji "Pogleda", pa bih predlozio mozda da se otvori neka tema ovde gde svi mozemo davati neke ideje za pricu filma, sigurno postoji 1000 lokalnih prica iz rata ili o ratu, i jos toliko kreativnih ideja, koje bi se (ako su dovoljno dobre) mogle uvrstiti u film.

Што да не, отвори тему, идеје за играни филм.
Мада наравно више нам недостају финансије него идеје. Ваистину!
Али свакако ће то бити добра тема.
Одговори

Да ли су у тој групи цивила коју је Ђуришић послао у Славонски Брод били и свештеници на челу са митрополитом Јоаникијем?
Одговори

(18-09-2020, 08:21 PM)ОРЈУНА Пише:  Да ли су у тој групи цивила коју је Ђуришић послао у Славонски Брод били и свештеници на челу са митрополитом Јоаникијем?

Мислим да јесу.
Одговори

Хвала. Јесам ли добро схватио да су Саву касније прешли једино четници из Црне Горе? Шта је све сматрано Црном Гором у споразуму Ђуришић-Дрљевић?
Одговори

(18-09-2020, 09:25 PM)ОРЈУНА Пише:  Хвала. Јесам ли добро схватио да су Саву касније прешли једино четници из Црне Горе? Шта је све сматрано Црном Гором у споразуму Ђуришић-Дрљевић?

Не знам шта су сматрали под ЦГ, али прешли су и многи други јер су се представљали да су из ЦГ, а наравно нико их није одао.
Одговори

Хвала
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 39 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним