Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

СУБНОР-овац из Бањалуке. Мислим да је неки фактор и у удружењу Ј.Б.Тито. Одавно већ са својом екипом врши жестоке нападе на нас.
Одговори

(19-10-2020, 02:54 PM)Верољуб М Пише:  СУБНОР-овац из Бањалуке. Мислим да је неки фактор и у удружењу Ј.Б.Тито. Одавно већ са својом екипом врши жестоке нападе на нас.

Постао је велики проблем. Својим присталицама стално дели "компромитујућа" документа о четницима, па онда они у расправама имају јаче аргументе.
Одговори

(20-10-2020, 07:25 PM)ОРЈУНА Пише:  
(19-10-2020, 02:54 PM)Верољуб М Пише:  СУБНОР-овац из Бањалуке. Мислим да је неки фактор и у удружењу Ј.Б.Тито. Одавно већ са својом екипом врши жестоке нападе на нас.

Постао је велики проблем. Својим присталицама стално дели "компромитујућа" документа о четницима, па онда они у расправама имају јаче аргументе.
КидањеКидањеКидањеКидањеКидање
Одговори

Шта Немци подразумевају под термином "хрватски добровољци"?
Одговори

Interview with Serbian journalist and historian Miloslav Samardžić, on the foundations of the communist ideology, communism in Yugoslavia and America, and Trump

(Editor's note: This is an interview by our writer Milos in Serbia, with Miloslav Samardžić, a journalist and historian who knows very well the communists' insatiable thirst for power. He gives us a walk through several points in history, and has an excellent perspective on the communist movement here in the United States. In fact, in the final words in the interview, he makes an excellent point on why the communists' chances for success are nil, which was a perfect way for the interview to end. It also never ceases to amaze me how someone like Milos or Miloslav, who live on the other side of the planet, understand our country better than seemingly every leftist who lives here. We think you'll enjoy this interview very much, especially with the AntiFa-BLM Marxists failing everywhere.)

https://conservativehardliner.com/interv...t-ideology
Одговори

[Слика: Intervju-conservative-hardliner-naslovna-22-10-20.jpg]

[Слика: Intervju-conservative-hardliner-prva-str...-10-20.jpg]
Одговори

(22-10-2020, 07:31 PM)Милослав Самарџић Пише:  Interview with Serbian journalist and historian Miloslav Samardžić, on the foundations of the communist ideology, communism in Yugoslavia and America, and Trump

(Editor's note: This is an interview by our writer Milos in Serbia, with Miloslav Samardžić, a journalist and historian who knows very well the communists' insatiable thirst for power. He gives us a walk through several points in history, and has an excellent perspective on the communist movement here in the United States. In fact, in the final words in the interview, he makes an excellent point on why the communists' chances for success are nil, which was a perfect way for the interview to end. It also never ceases to amaze me how someone like Milos or Miloslav, who live on the other side of the planet, understand our country better than seemingly every leftist who lives here. We think you'll enjoy this interview very much, especially with the AntiFa-BLM Marxists failing everywhere.)

https://conservativehardliner.com/interv...t-ideology
Опа! Иде се интернационално! Баја Свака част.
Одговори

Самарџићу,
Не могу да нађем дискусију везано за слику шпанских бораца који по вама прелазе југословенску границу, а нацисти их поздрављају?
Шта сте беше рекли на извор да је то слика са шпанско-француске границе, пуштање заробљених бораца?
Одговори

(27-10-2020, 12:18 PM)ватхра Пише:  Самарџићу,
Не могу да нађем дискусију везано за слику шпанских бораца који по вама прелазе југословенску границу, а нацисти их поздрављају?
Шта сте беше рекли на извор да је то слика са шпанско-француске границе, пуштање заробљених бораца?
Не знам са које је границе. У првом издању књиге ''Сарадња...'' написао сам тако, али, Динчић ме је подсетио да му власник слике није помињао границу, па ни он мени. Додао сам махинално, па сам исправио у другом издању књиге.
Знамо поуздано само да је то група југословенских комуниста, на челу са Александром Стојановићем ''Шпанцем'' из Ниша, да је група била у француским затворима, као бегунци из Шпаније; да су је Немци ослобопдили и одвели у логор Грас на обуку и да су их пролећа 1941. довели у Југославију, где су били у њиховој служби до 22. јуна. Онда су Немци неке побили - међу њима и Стојановића, који је дакле ову слику, тј. 4 слике из серије, да свом другу комунисти, а тај је дао Динчићу - а неки су побегли.
На све 4 слике је Стојановић.
Одговори

Да ли ви схватате да сте управо написали да сте један од кључних аргумената о сарадњи у вашој серији слика једноставно измислили? Најгрубље фалсификовали?

И остатак је глупост. Бегунци из Шпаније нису били у затворима, већ интернирани у прилично слободним логорима, лако се могло побећи. Један од њих је био и Гурс (не Грас).

На овој слици, која је како сам већ писао граница Шпаније са Француском, сумњам да се налази Стојановић. Кад је он изручен/отишао из Шпаније?
Одговори

Схватам да измишљате некакве фалсификате ради одбране највећих фалсификатора које је свет видео.
У ствари Гарс би требало.
Мај 1941. Гестапо их је допратио и нашао им послове, било у крајскомандама, било у фабрикама и сл.
Одговори

Милославе, има ли неки четнички официр из Црне Горе да се презива Лалатовић, а да није Мирко Лалатовић?
Одговори

(28-10-2020, 06:53 PM)Бенито Пише:  Милославе, има ли неки четнички официр из Црне Горе да се презива Лалатовић, а да није Мирко Лалатовић?

Нисам чуо за таквог.
Одговори

Има нека новинарка, чини ми се Времена. Име јој је Јована Лалатовић. Једна од нових перјаница "Друге Србије".
И сад Зоран Ћирјаковић, новинар и омиљени гост Миломира Марића, је у сталном сукобу са Другом Србијом, па је ушао у клинч и са том Јеленом Лалатовић.
Пита Ћирјаковић свог пријатеља Чеду Антића, професора историје на Филозофском факултету универзитета у Београду, од које фамилије је та Јелена, а Антић му каже да је она из фамилије "једног од највећих зликоваца четничког покрета у Црној Гори".
Значи, четници Драже Михаиловића не ваљају "Другој Србији", али не ваљају ни противницима "Друге Србије". Па, питање гласи:
Можда се не сећам, али да ли је Мирко Лалатовић учествовао или био близу, макар на 100 километара, од било каквог злочина који су учинили четници у Другом светском рату? Читај
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним