Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

sta znate o Zivoradu Rakovicu, rodjenom bratu Predraga Rakovica?
Одговори

Милославе, на интернету се могу наћи стенограмски записи са суђења Дражи (и осталима) под називом "Документа са суђења Дражи Михаиловићу" од аутора проф. др Миодрага Зечевића.

С обзиром да је дотични био изразити комуниста, као и да је имао 16 година када се Дражи судило па сигурно није сам састављао записник, да ли су ова документа релевантна за читање?
Одговори

(18-12-2020, 05:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(16-12-2020, 10:37 AM)Vlad Alekš Пише:  Не сналазим се више на овом сајту, има много тема и коментара, па ћу питати овде. :-)
Да ли ће бити четничких календара ове године? Ови моји Власи нису добили прошле године, па су сада мало нервозни. :-)

(13-12-2020, 12:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(13-12-2020, 12:06 PM)Бенито Пише:  Милославе, када нађеш времена, окачи неки пасус или наслов неког од текстова који је својевремено Биљана Србљановић написала за Погледе. Како су кренули у "чишћење" биографија, сад ће да испадне да никада није ни писала за Погледе.
Писала је о филмовима, нема везе са политком.

Пре неколико дана је Зоран Аутошовинизам Ћирјаковић гостовао у емисији продукције "Хелмкаст" и управо је споменуо исто ово. Мени је тада, исто као и Бениту, пало на памет да те замолим за неки текст. Какве има везе што је писала о филму? Баш управо због тога. Друг Лењин је рекао да је филм најважнија уметност. Неки њен текст о филму би нам дошао као прави пикантни сос у ова данашња тешка и вунена времена. Smile

Благодарим и теби и Бениту што ми планирате радни дан.Баја
Ако вама недостаје планер, можете у Народној библиотеци у Београду да копирате и прекуцавате било који текст из Погледа. Само један комплет - сви бројеви - успео сам да саставим. И однео сам га тамо. Укоричено. Да лакше тражите.Баја

Ма Самарџићу, мани се Биљане Србљановић, лако је њој да се зеза, ниси ми одговорио за четничке календаре. Smile
Хоће ли их бити или не, питање је сад?! Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(22-12-2020, 02:32 PM)rudnicanin Пише:  sta znate o Zivoradu Rakovicu, rodjenom bratu Predraga Rakovica?

Препорука књига "Забрањени очеви у исповестима своје деце" од М. Самарџића.
Одговори

Хоћете ли направити емисију на Јутјубу о четницима у Априлском рату?

(10-12-2020, 12:49 AM)Српска четничка команда Пише:  Да, то је он. Милорад Радић (шифровано име "Пинда"), војвода ваљевски (1895-15. септембар 1944), погинуо као недићевац у одбрани Ваљева од комуниста. Мислим да је пре рата био пушкар.

Морам да се исправим. Пре рата је био у затвору јер је убио једног комунисту. Да ли постоји могућност да су га убили Немци? Партизани су нашли његово тело након што су ушли у Ваљево.
Одговори

(21-12-2020, 08:48 PM)Српска четничка команда Пише:  Знате ли нешто о војводи Ратку Ђуровићу?

Не знам.
Одговори

(24-12-2020, 11:17 AM)Горски штаб 52 Пише:  
(22-12-2020, 02:32 PM)rudnicanin Пише:  sta znate o Zivoradu Rakovicu, rodjenom bratu Predraga Rakovica?

Препорука књига "Забрањени очеви у исповестима своје деце" од М. Самарџића.
Да, ту смо објавили интервју са њим. Био је професор Београдског универзитета.
Одговори

(23-12-2020, 09:35 PM)Милутин Пише:  Милославе, на интернету се могу наћи стенограмски записи са суђења Дражи (и осталима) под називом "Документа са суђења Дражи Михаиловићу" од аутора проф. др Миодрага Зечевића.

С обзиром да је дотични био изразити комуниста, као и да је имао 16 година када се Дражи судило па сигурно није сам састављао записник, да ли су ова документа релевантна за читање?
Избацио је целу одбрану др Драгића Јоксимовића, коју смо ми објавили у овој књизи:
http://www.pogledi.rs/dr-dragic-joksimov...ala-drazu/
Ко зна шта још фали, нисам проверавао све, а није ни било потребно, јер имам оригиналне стенограме. Само сам хтео да видим јел има одбране, звог ове књиге.
И нравано, цели контекст је комунистички, почев од наслова: ''Суђење Равногорском покрету''.
Одговори

(24-12-2020, 10:40 AM)Vlad Alekš Пише:  Ма Самарџићу, мани се Биљане Србљановић, лако је њој да се зеза, ниси ми одговорио за четничке календаре. Smile
Хоће ли их бити или не, питање је сад?! Smile
Неће, не штампамо календаре од прошле године...
Одговори

Да ли је Дража тражио помиловање када му је изречена смртна казна?
Одговори

(20-12-2020, 09:21 PM)Српска четничка команда Пише:  Да ли је Милан Недић присуствовао сахрани своје страдале породице у Смедереву?

Знате ли ово?
Одговори

(24-12-2020, 09:29 PM)ЗовеДинара Пише:  Да ли је Дража тражио помиловање када му је изречена смртна казна?

Јесте.
Одговори

(24-12-2020, 10:09 PM)Српска четничка команда Пише:  
(20-12-2020, 09:21 PM)Српска четничка команда Пише:  Да ли је Милан Недић присуствовао сахрани своје страдале породице у Смедереву?

Знате ли ово?
Не знам.
Одговори

Крагујевац сутра добија улицу генерала Драже Михаиловића. Јел држиш неки говор?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним