Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Хвала
Одговори

Поздрав Др Самарџићу, каква је истина о "Уговору о сарадњи четника и Вермахта у Србији склопљеном новембра 1943. године". Која је ту права истина, јесте ли правили можда објаву о томе, па да прочитам мало више о томе, хвала.
Одговори

Да ли је Хуска Миљковић сарађивао са четницима?
Одговори

Милославе, гледао сам Твој интервју на Хелм касту.
Две примедбе:
да никада Србин не верује Немцу, није рекао Јаков Ненадовић, него његов старији брат, кнез Алекса Ненадовић, после Кочине крајине;
Југословенски официри јесу били у заробљеничким логорима, а не концентрационим, али како си Ти испричао испаде као да су били у бањи. Пасли су траву и Швабурине су их третирале као стоку.
Ови који су отишли на село да раде, били су обични војници или они који су скинули еполете и представили се пред Немцима као обични војници. Официри нису били ван заробљеничких логора.
ПС морам да Ти честитам како издржаваш са овим водитељима. Овај као су га ономад скинули са хероина.
Одговори

(26-01-2021, 02:01 PM)Бенито Пише:  Милославе, гледао сам Твој интервју на Хелм касту.
Две примедбе:
да никада Србин не верује Немцу, није рекао Јаков Ненадовић, него његов старији брат, кнез Алекса Ненадовић, после Кочине крајине;
Југословенски официри јесу били у заробљеничким логорима, а не концентрационим, али како си Ти испричао испаде као да су били у бањи. Пасли су траву и Швабурине су их третирале као стоку.
Ови који су отишли на село да раде, били су обични војници или они који су скинули еполете и представили се пред Немцима као обични војници. Официри нису били ван заробљеничких логора.
ПС морам да Ти честитам како издржаваш са овим водитељима. Овај као су га ономад скинули са хероина.



То је овај интервју


Одговори

Стандардно занимљиве информације од Милослава ал' водитељ је..... па где га нађоше бре..?
Одговори

(26-01-2021, 12:42 PM)Српска четничка команда Пише:  Да ли је Хуска Миљковић сарађивао са четницима?

Михаиловић је наредио Команди Западне Босне крајем 1943. године да хвата везу са њим и да га искористи за борбу против комуниста, али од тога није било ништа јер су га убрзо убиле усташе. Он је био нешто као Ф. Абдић деведесетих, са свима и против свих.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Хвала!
Одговори

Водитељ-no comment, али морам.... Бањица, Сталаг, Стриј, Дахау, Маутхаузен, Црвени крст, Руси нису добијали помоћ, Колико је Срба преживело заробљеништво...?
Позови Милана Кољанина ако те занимају ратни и интернирски логори.
Одговори

(28-01-2021, 12:00 AM)Александар Динчић Пише:  Водитељ-no comment, али морам.... Бањица, Сталаг, Стриј, Дахау, Маутхаузен, Црвени крст, Руси нису добијали помоћ, Колико је Срба преживело заробљеништво...?
Позови Милана Кољанина ако те занимају ратни и интернирски логори.

Напиши укратко ако знаш колико је Срба преживело заробљеништво. И колико је заробљеника отишло у емиграцију, а колико се вратило.
Одговори

Отишло је 30.000 у емиграцију (ратни заробљеници+политички интернирци). То су Срби. Има и Хрвата и Словенаца, али они су по неком другом основу. Њихов број не знам. У докторској дисертацији Мила Бошковића наводи се податак од 60.000 југословенских политичких емиграната у јуну 1945. године. Тачније, све што је избегло из земље и заробљеничких и интернирских логора.

Ово да позове Кољанина односило се на водитеља, не на тебе. Пошто човек видно ужива у логорској причи. Још само што те није питао како су Чехословаци добијали пакете.

Логори свакако нису никакав кључ југословенске ратне драме; спадају у домен ратних злочина; мањи сегмент читаве замршене научне слике. Међутим, са оваквом врстом водитеља - тешко да ће се она у догледно време распетљати. Барем када је реч о медијима. Тако да када се опет питају за логоре, само интелигентно кажи да се њима ништа спектакуларно не открива. У Јајинцима највећи је проценат стрељаних био по четничкој кривици, па Британцима и Американцима се нису срца разнежила.
Одговори

Погледајте како су у данашњој Северној Македонији дочекали Бугаре 1941. Знате ли можда ко је у данашњој СМ био бројнији током окупације, четници или партизани?
[Слика: received-137746938167905.jpg]

[Слика: received-441233533730321.jpg]
Одговори

До 1944. били су бројнији четници.
Одговори

Хвала. Колико ја знам, Бугарска није учествовала у Априлском рату. Када је њихова војска ушла у КЈ? Иначе, Бугари данас често говоре како 1941. у Повардарју наводно није ни било устанка против бугарске окупације.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним