Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(21-05-2021, 11:50 PM)Црнотравац Пише:  Да закључим, из свега наведеног добијамо да су комунисти, и то њихов политички и војни врх у јужној Србији, с јесени 1942. били не само сарадници, већ под директном заштитом равногораца и недићеваца.

Писали смо већ о томе. Радослав Ђурић се уплашио утицаја црногорског живља који се масовно населио у Јабланицу, а самим тим и његовог проруског (просовјетског) опредељења. Тако да је на неки начин балансирао како се не би замерао. Отуда су партизани на његовој територији радили шта год су хтели. Исто је то важило и за Топлицу (општине Прокупље, Блаце и Житорађа), али не и Косаницу (општина Куршумлија).
Одговори

Да ли је тачно да је Дража током састанка са Недићем 1944. наводно био у сенци да га не виде?
Одговори

(23-05-2021, 01:48 PM)Београдски Србин Пише:  Да ли је тачно да је Дража током састанка са Недићем 1944. наводно био у сенци да га не виде?

Не
Одговори

Кад сте већ код благих казни, увек ме је занимао случај Аћима Слијепчевића, како је он прошао са блажом казном?
Одговори

(23-05-2021, 05:29 PM)Горски штаб 52 Пише:  Кад сте већ код благих казни, увек ме је занимао случај Аћима Слијепчевића, како је он прошао са блажом казном?
За разлику од оног који му то спочитава, који је одлежао тешку робију?
Одговори

Тај је емигрирао, поручниче, немој да си тако оштар.
Имао је тешких заблуда, али мемоари су му све у свему добри. Smile
Одговори

(23-05-2021, 05:29 PM)Горски штаб 52 Пише:  Кад сте већ код благих казни, увек ме је занимао случај Аћима Слијепчевића, како је он прошао са блажом казном?

Аца Милошевић у својим записима каже да је то због "извесних услуга учињених"победницима.
Занимљиво је ,и никад разјашњено,и његово деловање у периоду касна јесен 42.у Западној Србији.
Одговори

Је л' ово стварно било?

[Слика: E1-IY78-EX0-AIYYu4.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Нисам чуо.
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 186245673-245897677328217-2537858318747345337-n.jpg]
Г.Самарџићу да ли знате ко је "Црногорац " Црни ,особа која је потписала овај документ?
Одговори

Не знам.
Одговори

Ново на Јутјуб каналу ''Погледи'':
Одговори

Филм делује обећавајуће и јако јако добро, само то све јако пуно кошта да би било врхунски, треба доста статиста, униформи специјалних ефеката... Видим на ФБ да му се стално жале на браду, а брада делује сасвим ок, много боље него рецимо Лечићу што су накачили Пашићеву браду у серији краљ Александар, а Шотра је сигурно имао стоструко већи буџет од Милослава. Кад смо код браде, она код Калабића и није била таква 1942, сетимо се оне слике у зиму 1942 где је Калабић са краћом брадом. Све у свему једва чекамо, надам се да ће бити добро.
Одговори

(25-05-2021, 06:49 PM)Милош Шарац Пише:  [Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 186245673-245897677328217-2537858318747345337-n.jpg]
Г.Самарџићу да ли знате ко је "Црногорац " Црни ,особа која је потписала овај документ?

Jovan V. Crnogorac iz Kuzmina, kod S.Mitrovice.
Advokatski pripravnik.
Sef Propag.odeljenja Komande Vojvodine, do febr.1944.
Clan Oblasnog nacion.komiteta za Vojvodinu, kao predstavnik Ravnogorskog pokreta, 1944.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним