Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(31-08-2021, 04:24 PM)Bojo Пише:  Аха, хвала вам на одговорима. Сигурно сам научио нешто ново.

Из ових примера најбоље се види шта су радили и како су после фабриковали љотићевци:
https://www.pogledi.rs/ljoticevci-i-bitk...-1944.html


https://www.pogledi.rs/bitka-za-srbiju-l...rzija.html
Одговори

Да ли би неко од колега са форума био љубазан да ми слика стране 354,355,358,359,362,363,366 и 367 првог тома књиге Генерал Дража Михаиловић и општа историја четничког покрета(тврди повез). У примерку који сам набавио ових 8 страна су не одштмпане и остали су само бели листови.
Одговори

Г. Милославе, хтео сам да вас питам још за мајора Радослава Ђурића ако можете да кажете нешто о њему.
Одговори

Да ли је истина да су Павле Ђуришић и Велимир Терзић размењивали писма током рата?
Одговори

(31-08-2021, 09:33 PM)Антитоталитаран Пише:  Да ли је истина да су Павле Ђуришић и Велимир Терзић размењивали писма током рата?

То је причао његов син у неком интервјуу.
Одговори

(31-08-2021, 08:09 PM)Bojo Пише:  Г. Милославе, хтео сам да вас питам још за мајора Радослава Ђурића ако можете да кажете нешто о њему.
Препорука књига ''Сура слобода'', случај мајора Ђурића расветљен до најситнијих детаља.
Одговори

Нови интервју гдина Милослава на Балкан инфу

Одговори

(31-08-2021, 06:24 PM)Filip Zivkovic Пише:  Да ли би неко од колега са форума био љубазан да ми слика стране 354,355,358,359,362,363,366 и 367 првог тома књиге Генерал Дража Михаиловић и општа историја четничког покрета(тврди повез). У примерку који сам набавио ових 8 страна су не одштмпане и остали су само бели листови.

Ајде ових дана, видећу ја да ти то одрадим.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(01-09-2021, 09:23 AM)Mitic Пише:  Нови интервју гдина Милослава на Балкан инфу


Gde je onaj klip sto postavi Sumadinac pre neki dan.
Ne mogu da ga nadjem nikako
Одговори

(01-09-2021, 07:51 AM)Горски штаб 52 Пише:  
(31-08-2021, 08:09 PM)Bojo Пише:  Г. Милославе, хтео сам да вас питам још за мајора Радослава Ђурића ако можете да кажете нешто о њему.
Препорука књига ''Сура слобода'', случај мајора Ђурића расветљен до најситнијих детаља.
Важи, погледаћу!  Smile
Одговори

(01-09-2021, 10:44 AM)Николај Пише:  
(31-08-2021, 06:24 PM)Filip Zivkovic Пише:  Да ли би неко од колега са форума био љубазан да ми слика стране 354,355,358,359,362,363,366 и 367 првог тома књиге Генерал Дража Михаиловић и општа историја четничког покрета(тврди повез). У примерку који сам набавио ових 8 страна су не одштмпане и остали су само бели листови.

Ајде ових дана, видећу ја да ти то одрадим.

Хвала пуно
Одговори

Милославе, не знам да ли знаш, али негде сам видео да се др Срђан Цветковић, државни историчар за питања комунистичких злочина у Србији, максимално посветио чишћењу и заштити неке реке на Старој планини. Другим речима, све је откривено и решено. Сад може да се релаксира са лаганијим темама.  Кидање Кидање Кидање
Одговори

Svih reka, i ne samo na Staroj planini.
Mozda nisi potpuno upucen u to sa kojim problemima se ljudi tamo suocavaju.
On je poreklom iz Toplog Dola, i zaista je posvecen.
Dosta je pomogao.
Sreo sam ga jednom prilikom, kratko smo popricali.

Veliki je car, kao lik, to mogu da kazem.

Ne vidim da je za sprdnju to sto se angazovao da pomogne ljudima.
Одговори

(26-08-2021, 09:31 PM)Николај Пише:  
(26-08-2021, 10:22 AM)Monarhist Пише:  Милославе, ево тврде неки црвени да су ослободили Приједор 6. септембра 1944., пре уласка Црвене Армије у Југославију. Још кажу да су четници са Немцима бранили град. Колико је то тачно?

Јесу али од Хрвата. У граду је била само хрватска посада - домобрани, усташе и жандарми. А један немачки батаљон (1. батаљон 383. пука легионарске 373. дивизије) је обезбеђивао рудник у Љубији. Када је пао Приједор, батаљон је добио задатак да се повуче у Босански Нови, што је и урађено. Дакле, није уништен како кењошу комунисти на Википедији.

Није ли и 373. легионарска дивизија била састављена већином од Хрвата? 
Као и 369. и 392. легионарска дивизија.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним