Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(16-06-2022, 03:09 PM)Лука Калиманац Пише:  Г.Самарџићу колико је остало свештеника у Црној гори после другог светског рата?Знамо да су комунисти убили 182-цу свештеника,а мислим да је било мање од 200 свештених лица.

Не знам тачно, али врло мало, није имао ко деценијама да крштава итд. Тек Амфилохије је то решио.
Одговори

(15-06-2022, 10:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-06-2022, 01:05 PM)Luka Milošev Пише:  Ako znate[Слика: 272861780_330500029086952_72157501742578...pg.1092765]

Не знам.
Војвода Петар Самарџић није. Командант/официр С. Самарџић није постојао. ''Битка на Сутјесци'' је Операција ''Шварц'', у којој су Немци нападали четнике.

Командант 7. СС дивизије "Принц Еуген" од формирања до 15. маја 1943. године био је Артур Флепс, од 15. маја 1943. године до 30. јануара 1944. године био је Карл Оберкамп, од 30. јануара 1944. године Ото Кум, итд. Потпис фотографије нема везе с мозгом. Диче је био командант батаљона у тој јединици, једино ако су то хтели да кажу.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ако је ова слика стварно сликана на Сутјесци и ако није монтирана, онда је овај четник припадник носачких батаљона или одреда носача. Током операције "Шварц", ови одреди носача су формирани од заробљених четника и под немачком командом употребљавани у борбама против комуниста.

Колико је мени познато, знам за два документа који говоре о тим одредима, један је немачки, а један је партизански. И оба се могу наћи у Зборницима нор-а.

Али је др Динчић то много боље објаснио и надам се да неће да замери што ћу да пренесем његове постове са других подфорума

(19-01-2020, 11:58 AM)Александар Динчић Пише:  Није Немац заробљен, али јесу четници. Ради се о специјалној групи која се по немачким извештајима назива "одреди носача". Док трају операције против супротне-партизанске стране, не смеју да беже, нити да окрећу оружје на Немце, јер постоје таоци (други заробљеници) који се држе за сваки случај. Њихов задатак је да учествују са Немцима у претресима терена и у борбама против супротне стране. Постојали су и партизански одреди носача. На овом форуму смо конкретно видели такав случај - партизански старешина (има црвене ознаке на рукавима).


(19-01-2020, 08:29 PM)Александар Динчић Пише:  Они су били специјалитет дивизије "Принц Еуген". Зато и постоји прс и плева тих фотографија Немаца и четника са њихове територије. Нека врста психолошког антигерилског ратовања. Није то била ни шеста нити седма формација под кокардама. Четници као ратни заробљеници. Чини ми се да сам негде видео фотографију Радована Самарџића поред једног официра дивизије "ПЕ". И он је био заробљен у подухвату "Schwartz". А онај покрај њега исти је официр покрај оног заробљеног партизана са црвеним ознакама на рукавима. Исти је случај и са Видачићем. И он је доспео у немачко заробљеништво.
Одговори

(16-06-2022, 10:20 PM)Mitic Пише:  Ако је ова слика стварно сликана на Сутјесци и ако није монтирана, онда је овај четник припадник носачких батаљона или одреда носача. Током операције "Шварц", ови одреди носача су формирани од заробљених четника и под немачком командом употребљавани у борбама против комуниста.

Колико је мени познато, знам за два документа који говоре о тим одредима, један је немачки, а један је партизански. И оба се могу наћи у Зборницима нор-а.

Али је др Динчић то много боље објаснио и надам се да неће да замери што ћу да пренесем његове постове са других подфорума

(19-01-2020, 11:58 AM)Александар Динчић Пише:  Није Немац заробљен, али јесу четници. Ради се о специјалној групи која се по немачким извештајима назива "одреди носача". Док трају операције против супротне-партизанске стране, не смеју да беже, нити да окрећу оружје на Немце, јер постоје таоци (други заробљеници) који се држе за сваки случај. Њихов задатак је да учествују са Немцима у претресима терена и у борбама против супротне стране. Постојали су и партизански одреди носача. На овом форуму смо конкретно видели такав случај - партизански старешина (има црвене ознаке на рукавима).


(19-01-2020, 08:29 PM)Александар Динчић Пише:  Они су били специјалитет дивизије "Принц Еуген". Зато и постоји прс и плева тих фотографија Немаца и четника са њихове територије. Нека врста психолошког антигерилског ратовања. Није то била ни шеста нити седма формација под кокардама. Четници као ратни заробљеници. Чини ми се да сам негде видео фотографију Радована Самарџића поред једног официра дивизије "ПЕ". И он је био заробљен у подухвату "Schwartz". А онај покрај њега исти је официр покрај оног заробљеног партизана са црвеним ознакама на рукавима. Исти је случај и са Видачићем. И он је доспео у немачко заробљеништво.

Г.Динчићу,како се Видачић извукао из Немачког заробљеништва?
Одговори

Господине Самарџићу, да ли сте чули за Буда Симоновића?
Одговори

Господине Самарџићу, колики су комунисти убили свештеника православне цркве, а колико католичке?
Одговори

Сад сам прочитао да су комунисти убили 513 католичких свештеника, а 418 православних. Шта мислите о томе?
Одговори

Па кад су скоро сви католички свештеници били у усташама.
Одговори

(18-06-2022, 10:32 AM)Брђанин Пише:  Господине Самарџићу, да ли сте чули за Буда Симоновића?

Нисам.
Одговори

(18-06-2022, 03:41 PM)Брђанин Пише:  Сад сам прочитао да су комунисти убили 513 католичких свештеника, а 418 православних. Шта мислите о томе?

Око 560 црквених лица СПЦ, за католике не знам. Знам да су их убијали у Словенији, по Кардељевој наредби. У Хрватској не би требало да су их убијали, свакако нису масовно и систематски као свештенство СПЦ и у Словенији.
Одговори

(18-06-2022, 09:44 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-06-2022, 10:32 AM)Брђанин Пише:  Господине Самарџићу, да ли сте чули за Буда Симоновића?

Нисам.

Један од ријетко разумних симпатизера комуниста.
Написао је књигу ,, Џелат за ореолом Свеца ", гдје се окомио на Милорада Вукојичића.
Такође наводи да је у Пасјем гробљу у Колашину убијено 35 људи ( што је вјероватно и истина).
Одговори

(18-06-2022, 09:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-06-2022, 03:41 PM)Брђанин Пише:  Сад сам прочитао да су комунисти убили 513 католичких свештеника, а 418 православних. Шта мислите о томе?

Око 560 црквених лица СПЦ, за католике не знам. Знам да су их убијали у Словенији, по Кардељевој наредби. У Хрватској не би требало да су их убијали, свакако нису масовно и систематски као свештенство СПЦ и у Словенији.
Има неки списак од 50 свештеника убијених у Херцеговини. Наводе да је убијено више католичких него православних свештеника. Чак сам чуо да је Тито укинуо односе са Ватиканом, док је Милан Стојадиновић потписао конкордат са истим.
Одговори

(18-06-2022, 11:05 PM)Брђанин Пише:  
(18-06-2022, 09:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-06-2022, 03:41 PM)Брђанин Пише:  Сад сам прочитао да су комунисти убили 513 католичких свештеника, а 418 православних. Шта мислите о томе?

Око 560 црквених лица СПЦ, за католике не знам. Знам да су их убијали у Словенији, по Кардељевој наредби. У Хрватској не би требало да су их убијали, свакако нису масовно и систематски као свештенство СПЦ и у Словенији.
Има неки списак од 50 свештеника убијених у Херцеговини. Наводе да је убијено више католичких него православних свештеника. Чак сам чуо да је Тито укинуо односе са Ватиканом, док је Милан Стојадиновић потписао конкордат са истим.

Колико ја знам,Стојадиновић није потписао конкордат.
Одговори

Јесте али је морао да одустане.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним