Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(04-07-2022, 11:57 AM)Брђанин Пише:  Поштовани господине,
Шта мислите о Ђуру Ђаковићу?

На шта циљаш?
Не мислим ништа.
Одговори

Gospodine Samardziću zašto KPJ nije saradjivala pre rata sa Zborom.Saradjivali su sa Ustaškim pokretom a nisu sa Zborom pa ako znate razlog.
Одговори

(07-07-2022, 05:40 PM)Luka Milošev Пише:  Gospodine Samardziću zašto KPJ nije saradjivala pre rata sa Zborom.Saradjivali su sa Ustaškim pokretom a nisu sa Zborom pa ako znate razlog.

Ево, одговорићу Ти уместо Милослава Самарџића.
КПЈ није била никаква аутохтона партија одређена идеологијом и географским простором, него подружница Коминтерне. Подружнице Коминтерне, од 1928/29. године, били су и усташе и ВМРО Пиринске Македоније. Зато су југословенски комунисти са њима активно и сарађивали, јер су припадали истој организацији која се звала Коминтерна. Све те организације биле су забрањене у Краљевини Југославији, јер су биле терористичке организације.
За разлику од њих, ЗБОР је био грађанска странка (иако им у имену стоји - покрет) који су нормално били регистровани и излазили на изборе. А имали су и програм који је садржао много антикомунистичких елемената.
То су разлози зашто комунисти и збораши никако нису могли сарађивати.
Одговори

(07-07-2022, 06:37 PM)Бенито Пише:  Ево, одговорићу Ти уместо Милослава Самарџића.
КПЈ није била никаква аутохтона партија одређена идеологијом и географским простором, него подружница Коминтерне. Подружнице Коминтерне, од 1928/29. године, били су и усташе и ВМРО Пиринске Македоније. Зато су југословенски комунисти са њима активно и сарађивали, јер су припадали истој организацији која се звала Коминтерна.

Да ли је постајо неки формални договор између усташа и Москве, или су им се поклапали интереси?
Одговори

(07-07-2022, 06:56 PM)Monarhist Пише:  
(07-07-2022, 06:37 PM)Бенито Пише:  Ево, одговорићу Ти уместо Милослава Самарџића.
КПЈ није била никаква аутохтона партија одређена идеологијом и географским простором, него подружница Коминтерне. Подружнице Коминтерне, од 1928/29. године, били су и усташе и ВМРО Пиринске Македоније. Зато су југословенски комунисти са њима активно и сарађивали, јер су припадали истој организацији која се звала Коминтерна.

Да ли је постајо неки формални договор између усташа и Москве, или су им се поклапали интереси?

Москва је наредила КПЈ да сарађује са "пламеним елементима националних покрета", што је укључивало и усташе.
Одговори

(07-07-2022, 06:56 PM)Monarhist Пише:  
(07-07-2022, 06:37 PM)Бенито Пише:  Ево, одговорићу Ти уместо Милослава Самарџића.
КПЈ није била никаква аутохтона партија одређена идеологијом и географским простором, него подружница Коминтерне. Подружнице Коминтерне, од 1928/29. године, били су и усташе и ВМРО Пиринске Македоније. Зато су југословенски комунисти са њима активно и сарађивали, јер су припадали истој организацији која се звала Коминтерна.

Да ли је постајо неки формални договор између усташа и Москве, или су им се поклапали интереси?

Усташе су биле придружени чланови Коминтерне преко ВМРО Пиринске Македоније.
То је оно као данас када је нека организација "посматрач".
Одговори

Да ли је неки њемачки логор радио за вријеме комунистичких режима? Чини ми се да сам негдје чуо да је неки логор радио све до 1947.
Одговори

(05-07-2022, 11:39 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(04-07-2022, 11:57 AM)Брђанин Пише:  Поштовани господине,
Шта мислите о Ђуру Ђаковићу?

На шта циљаш?
Не мислим ништа.

Да ли је био терориста, и да ли је убио некога?
Одговори

(08-07-2022, 06:48 PM)Брђанин Пише:  
(05-07-2022, 11:39 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(04-07-2022, 11:57 AM)Брђанин Пише:  Поштовани господине,
Шта мислите о Ђуру Ђаковићу?

На шта циљаш?
Не мислим ништа.

Да ли је био терориста, и да ли је убио некога?

Kakav je to komunista, a da nije terorista.
Одговори

(05-07-2022, 11:38 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(04-07-2022, 10:35 AM)ZdravkoR Пише:  
(02-07-2022, 10:29 PM)Luka Milošev Пише:  Samardziću na Palma plus Jagodina vaš film o Kalabiću.

Код Оливере Милетовић у емисији Хармоника Одличан документарац гледао 10-ти пут и увек се изнова одушевим Ваистину! 
Требало би један документарац о Милутину Јанковићу

Да, замолила ме да прикаже. Добро ме подсетисте да је зовнем да се захвалим. Smile
Још један филм
Одговори

Да, филм ''Цревни терор''.
Одговори

Зашто је Вучко убио Милана Благојевића Шпанца? Чуо сам да је био неки спор око расподјеле муниције, да комунци нису хтјели да поштују договор са састанка у Брајићима.
Одговори

Поштовање господине Самарџићу, у интервју за "Србин инфо" рекли сте да четници нису носили браду и да је измишљена прича да Срби носе браду због жалости када падне држава(5:50 - 8:30). Међутим, ђенерал Панта М. Драшкић у својим мемоарима каже: "После извесног времена дошао је у Солун и краљ Петар, који је дотле становао у Грчкој. Старац је у знак жалости за изгубљеном земљом пустио дугачку браду."("Моји мемоари" Панта М. Драшкић, страна 171) Јасно је у потпуности да је много лакше одржавати хигијену са ошишаном косом и обријаном брадом, али изгледа да је ипак постојао обичај ношења браде у знак жалости због окупације.
Одговори

https://www.novosti.rs/vesti/feljton/113...sku-naroda#
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 29 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним