Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Ново гостовање гдина Милослава на ЕКу каналу. Претпостављам да је тема емисије била корона и ове тзв. мере које су довеле до хаоса

Одговори

Баш су биле занимљиве теме у емисији: политика, геополитика, историја, филмови, кинематографија.

И добро је што је споменуто колико се псује у нашим филмовима. Претерује се.

И филм "Опкољени" уопште нема псовке, да истакнемо ово. Добро, има она "Сунце им жарко", ако то уопште личи на псовку.
Одговори

Г.Самарџићу из ког села је Милош Тимотијевић "Јапан"?
Одговори

(27-12-2022, 09:03 PM)Лука Калиманац Пише:  Г.Самарџићу из ког села је Милош Тимотијевић "Јапан"?
Из Бањана, колико се сећам. Ту негде.
Одговори

Везано за последњу емисију у којој је гостовао гдин Милослав, покренула се тема о убијеним новинарима у Русији.

Ево, западни извор који каже да је током ове године највише новинара у свету убијено у Мексику, па после следи Украјина:

"Репортери без граница (РВБ) броје укупно 57 новинара и медијских радника који су ове године убијени због свог посла, укључујући осам убијених у Украјини. Поред тога, РВБ је забележио 532 затвореника од 14. децембра.

У Мексику, смрт новинара са директном везом са њиховим новинарским радом представљала је скоро 20 процената од укупног броја у свету. Како РВБ детаљно наводи: „Најмање 80 новинара је убијено у вези са њиховим радом у Мексику у протеклих десет година (укључујући 46 у протеклих пет) упркос поновљеним позивима цивилног друштва и међународних организација да се влада ефективније бори против насиља."

Сама Русија тренутно има у затвору 18 новинара."

https://www.statista.com/chart/1181/dead...urnalists/
Одговори

Да ли је било љотићеваца у Банату?
Одговори

(02-01-2023, 12:45 PM)Београђанин Пише:  Да ли је било љотићеваца у Банату?

Наравно,прочитај мемоаре С.Пауновића,видећеш преглед и бројност у Банату пред рат.
Да не помињемо Мојића,моѕда други човек покрета у једном периоду.
Одговори

(02-01-2023, 02:45 PM)РежисерСтари Пише:  
(02-01-2023, 12:45 PM)Београђанин Пише:  Да ли је било љотићеваца у Банату?

Наравно,прочитај мемоаре С.Пауновића,видећеш преглед и бројност у Банату пред рат.
Да не помињемо Мојића,моѕда други човек покрета у једном периоду.

Хвала, знам да их је било пре рата. Мислио сам на припаднике СДК.
Одговори

Г.Самарџићу да ли имате ову слику капетана Милана Медића из Гарде у већој резолуцији?Слика је из Албума 3.Баш би ми значило!
[Слика: Medic1.png]
Одговори

Види ово Милославе. Smile  На ТВ Рас.

Одговори

Госн Самарџићу,зна ли се где је и када умро Предраг Богдановић-Брка?
Одговори

(03-01-2023, 01:31 PM)Бесеровић Пише:  Г.Самарџићу да ли имате ову слику капетана Милана Медића из Гарде у већој резолуцији?Слика је из Албума 3.Баш би ми значило!
[Слика: Medic1.png]

Немам оригинал, таква је каква је, из књиге.
Одговори

Мало сам је изоштрио,чини ми се да је овако боља:
[Слика: 1-10.png]
Одговори

Милославе, да ли си гледао филм "Фоча - црна кутија зла"? Филм је документарни и тек што се појавио.
Састоји се од отприлике два једнака дела: први је посвећен "геноциду" над муслиманским становништвом у Фочи и околини за време Другог светског рата, а други о злочинима над муслиманима у рату 1992-95, са посебним нагласком на пролеће 92.
Овај други део не би коментарисао, јер се нисам тиме посебно бавио. Али овај део везан за Други светски рат, већ онако на први поглед, садржи толико фалсификата да је то невероватно.
Погледај ако нађеш времена....
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 35 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним