Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(25-06-2023, 06:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(23-06-2023, 09:47 PM)Јужносрбијанац Пише:  Да ли су четници одржали суђење Милану Благојевићу?

Нису. Према Уредби о Војним судовима, командант тога ранга - Вучко Игњатовић у овом случају - имао је право да ликвидира неког без суђења.

Ово је апсолутно тачно. 
Али, иди то и реци запосленима у фабрици "Милан Благојевић - Наменска" у Лучанима или у основној школи у истом месту. Можеш, рецимо, то изговорити у "Свечаној сали" МБ Лучани, док Ти иза леђа стоји слика преко целог зида на којој се види како четници кољу Милана Благојевића, а притом четничка пратња шутирају ногом у стомак трудну жену и ударају децу, а сви Ти кукају за несрећним Благојевићем. 
Ако присутне раднике који Те буду слушали убедиш, а безброј пута су у истој сали, пред истом сликом, слушали различите другове, а посебно једног, који су им испирали мозак, онда ћеш учинити највећи догађај у културној историји целокупног српског народа. 
Желим Ти много успеха!  Ваистину!
Одговори

Код нас је било популарно да комунисти, а посебно учесници шпанског грађанског рата се врате у Краљевину и да живе илегално...А враћали су се јер им је очигледно било толико лоше, да су опљачкали и убили толико недужног народа само зарад власти. Колико смо ми као народ отишли...Великог срца, али кратке памети. Посебно би требало оне стручњаке са википедије ''преваспитати'', јер толико глупости пишу и када им неко пошаље исправку или неки текст који је поткопан са доказима онда све то игноришу. Страшно колико смо као нација затуцани и колико су се за ово време комунисти укоренили у народ, да и данас дању њихови потомци ведре и облаче овом напаћеном Србијом.А још више ме чуди да они који су отворенијег ума ћуте

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори

(25-06-2023, 06:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  Нису. Према Уредби о Војним судовима, командант тога ранга - Вучко Игњатовић у овом случају - имао је право да ликвидира неког без суђења.

Може ли тачан назив ове уредбе или закона и из које је године?

Нисам је нашао овде:
https://www.uzzpro.gov.rs/biblioteka-digit.html
Одговори

Ватра, можете ли ви одговорити, има ли какав закон или уредба да неко (официр Удбе) има овлашћење да убије жену испред њене куће на очиглед дјеце, а на основу величине тепсије нађене у њеној кући.
Одговори

Постоји Војни кривични законик Краљевине, издање из 1925. године, 1930. године и 1935. године.

https://books.google.rs/books/about/Vojn...edir_esc=y

https://ezop-antikvarijat.hr/vojni-krivi...slavije-2/

https://www.kupindo.com/Antikvarne-knjig...ugoslavije
Одговори

У ствари, мислим да је ово тачан назив

Uredba o prekim vojnim sudovima / 1940

https://www.kupindo.com/Militarija/74297...ovima-1940-
Одговори

(25-06-2023, 10:08 PM)Mitic Пише:  У ствари, мислим да је ово тачан назив

Uredba o prekim vojnim sudovima / 1940

https://www.kupindo.com/Militarija/74297...ovima-1940-

Тако је. Донета 8. марта 1940.
Одговори

(25-06-2023, 09:53 PM)luka.luke Пише:  Ватра, можете ли ви одговорити, има ли какав закон или уредба да неко (официр Удбе) има овлашћење да убије жену испред њене куће на очиглед дјеце, а на основу величине тепсије нађене у њеној кући.
Не може. Кад неко усвоји комунизам, то је нормална појава. Док је поштовање закона према комунистима - ненормално.
Или, они признају само суд њихове партије.
Одговори

(25-06-2023, 07:16 PM)Бенито Пише:  
(25-06-2023, 06:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(23-06-2023, 09:47 PM)Јужносрбијанац Пише:  Да ли су четници одржали суђење Милану Благојевићу?

Нису. Према Уредби о Војним судовима, командант тога ранга - Вучко Игњатовић у овом случају - имао је право да ликвидира неког без суђења.

Ово је апсолутно тачно. 
Али, иди то и реци запосленима у фабрици "Милан Благојевић - Наменска" у Лучанима или у основној школи у истом месту. Можеш, рецимо, то изговорити у "Свечаној сали" МБ Лучани, док Ти иза леђа стоји слика преко целог зида на којој се види како четници кољу Милана Благојевића, а притом четничка пратња шутирају ногом у стомак трудну жену и ударају децу, а сви Ти кукају за несрећним Благојевићем. 
Ако присутне раднике који Те буду слушали убедиш, а безброј пута су у истој сали, пред истом сликом, слушали различите другове, а посебно једног, који су им испирали мозак, онда ћеш учинити највећи догађај у културној историји целокупног српског народа. 
Желим Ти много успеха!  Ваистину!

Он је ликвидиран по закону, из пиштоља, метком у чело 
Поред свега осталог, носио је униформу шпанске републиканске армије.
Објашњавај се ти ако те не мрзи.
Одговори

Мрзи ме...  Сирома'

Причао зиду или тим ликовима је потпуно исто.  Скојевац
Одговори

(25-06-2023, 10:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(25-06-2023, 09:53 PM)luka.luke Пише:  Ватра, можете ли ви одговорити, има ли какав закон или уредба да неко (официр Удбе) има овлашћење да убије жену испред њене куће на очиглед дјеце, а на основу величине тепсије нађене у њеној кући.
Не може. Кад неко усвоји комунизам, то је нормална појава. Док је поштовање закона према комунистима - ненормално.
Или, они признају само суд њихове партије.

И да га још приупитам, пошто се то догодило у миру (огромна је разлика између убиства у миру и у рату), је ли могао тај удбаш да одговара по неком закону или уредби?
Одговори

(25-06-2023, 06:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(23-06-2023, 09:47 PM)Јужносрбијанац Пише:  Да ли су четници одржали суђење Милану Благојевићу?

Нису. Према Уредби о Војним судовима, командант тога ранга - Вучко Игњатовић у овом случају - имао је право да ликвидира неког без суђења.

Па не баш. Без суђења није могао нико да ликвидира, а да образује преки војни суд и стави једно лице под тај суд није могао нико испод команданта пука (за војна лица), односно испод команданта дивизијске области или команданта позадине оперативне дивизије (за грађанска лица). Параграф 6. Уредбе о преким војним судовима од 8. марта 1940. године

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Како сам гледао њихове текстове, комунисти су своју уредбу о војним судовима донели 24. маја 1944. године. До тада су имали разне судове, имали су судове при штабовима бригада, судове партизанских одреда, тзв. војно-револуционарне судове итд.

И по њима је све то било легално.
Одговори

(26-06-2023, 09:41 AM)Mitic Пише:  Како сам гледао њихове текстове, комунисти су своју уредбу о војним судовима донели 24. маја 1944. године. До тада су имали разне судове, имали су судове при штабовима бригада, судове партизанских одреда, тзв. војно-револуционарне судове итд.

И по њима је све то било легално.
Није проблем у томе што је то по њима легално.
Проблем је што је то легално за ИСИ. И за Овај, и за оне пре Овај... А изгледа да ће бити и за оне после Овај.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним