Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Не, 354 само за Вишеград, Немци, Хрвати и муслимани.
Нису ми познати, изгледа да не постоје.
Одговори

Да ли иза Драже стоји поп Саво Божић ?

[Слика: draza.png]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Да, то је он.
Одговори

Да ли знате нешто раду Владана Деснице, српског писца? Откривено је да је сарађивао са четницима и четничким новинама. Он је потомак славног Јанковић Стојана.
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B...1%86%D0%B0
Одговори

О раду у четницима не знам више него што ту пише.
Одговори

(18-05-2014, 12:36 AM)Романија1 Пише:  Да ли знате нешто раду Владана Деснице, српског писца? Откривено је да је сарађивао са четницима и четничким новинама. Он је потомак славног Јанковић Стојана.
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B...1%86%D0%B0

Мислим да су то Владану пришили, да би му умањили славу, а његов отац др.Урош Десница је био сарадник војв.Бирчанина.
Одговори

[Слика: radojko_maslar.jpg]
Госп.Самарџићу имам једну молбу.Да ли можете да поставите овде, ову слику веће резолуције?На слици је Радојко Маслар лични пратилац потпоручника Милутина Јанковића.команданта 1.Драгачевске бригаде 1.Равногорског корпуса.Много би ми значило.Хвала унапред.
Одговори

На жалост, немам ту слику. Требало је да ми дају браћа Маслар, али ето...
Одговори

Имате ли неку другу његову слику?

[Слика: 57asa.jpg]
Слика је настала негде у Србији.По изгледу ових Немачких војника личе ми на припаднике Дивизије Херман Геринг.Да ли је та дивизија у опште била на територији Југославије?
Одговори

Милославе имаш ли можда скениран оригинал ове наредбе?
[Слика: 68-6591bbbce2.jpg]
Одговори

Можете ли ми нешто рећи, ако знате о њемачкој јединици која се налазила у Грахову, односно на тим просторима и које је јачине била та јединица?
Да ли је 1941 год. постојала ЈВуО, јер сам читао да је то тада била ''Народна војска'' под Дражином комадном?
Одговори

(22-05-2014, 06:04 PM)Ковач Пише:  Имате ли неку другу његову слику?

Слика је настала негде у Србији.По изгледу ових Немачких војника личе ми на припаднике Дивизије Херман Геринг.Да ли је та дивизија у опште била на територији Југославије?
Немам другу.
Дивизија ''Геринг'' није била у Србији, с тим што ми није познато за ''Сремски фронт''.
Одговори

(23-05-2014, 09:45 AM)Вукашин Петковић Пише:  Милославе имаш ли можда скениран оригинал ове наредбе?
Немам.
Одговори

(23-05-2014, 02:43 PM)Вук92 Пише:  Можете ли ми нешто рећи, ако знате о њемачкој јединици која се налазила у Грахову, односно на тим просторима и које је јачине била та јединица?
Да ли је 1941 год. постојала ЈВуО, јер сам читао да је то тада била ''Народна војска'' под Дражином комадном?
У ком периоду?
Од краја 1944. на територији ЦГ стално је била стационирана једна дивизија трећег позива, чини ми се 181. резервна дивизија. Имала је малу борбену вредност.
До краја 1941. постојали су четнички одреди, под Командом четничких одреда ЈВ. Негде крајем новембра почиње процес оснивања бригада и ЈВуО. У ЦГ одреди су били и пролећа 1942, а Зетски четнички одреди и 1943, али у другачијој формацији.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним