Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Добар штос. Smile

Али видех ово... није ваљда из неке Деретићеве књиге? Наиме, ово је из књиге ''Тајне Вукове реформе'', с тим што није баш тачно преписано, нпр. није Срефан био деспот 1389. и уопште није учествовао у вођењу државе, већ су то били кнегиња Милица и великаши:

Mit o srpskom porazu je nastao kasnije. naime, današnju verziju o tome da su Srbi izgubili, istoričari su preuzeli iz germanskih izvora, a germanski izvori su nastali iz turskih izvora, koji su pisani par vekova posle kosovske bitke. Sažimajući tadašnje događaje, napravljeno je pojednostavljenje tipa: "Srbi izgubili bitku na Kosovu, pa su zbog toga pali pod vlast turaka". Prava istina je bila, da su se Turci povukli sa Kosova i iz Makedonije, i Srbija Stefana Lazarevića nije imala nameru da prizna vazalni odnos prema Turcima. međutim, dva meseca nakon kosovske bitke Ugarska je želela da iskoristi nastalu slabost Srbije, te ju je napala. Ugarska vojska je stigla do Borača, koji se nalazi u blizini Kragujevca. Tu se zaustavila, jer su Srbi tu pružali presudni otpor. Videvši da će Ugari da mu okupiraju celu zemlju, Stefan lazarević je zatražio pomoć od Bajazita. ta pomoć je stigla i Ugari su isterani iz zemlje, ali je Stefan lazarević, zauzvrat, morao da prizna vazalni odnos. To su opšteprihvaćeni istorijski podaci, a iz njih možeš videti pravi razlog, zašto je Srbija Stefana Lazarevića priznala vazalni odnos prema Turcima. što se Vuka Brankovića tiče, čovek uopšte nije bio izdajnik i na Kosovu je imao najbolji učinak, ne računajući Muratovu smrt. Vuk Branković je nastavio da pruža otpor Turcima, sve do 1392. godine, kada su Turci opseli Skoplje, nad kojim je do tada vladao Vuk Branković. tek nakon pada Skoplja, Vuk Branković je prihvatio vazalni odnos, ali nikada nije poštovao obaveze prema Bajazitu. E, sad, ovo do sada su bile činjenice, a ovo sada što ću ti napisati, delom su činjenice, a delom zaključci, koji se iz tih činjenica mogu izvući: Činjenica: Vuk Branković je nakon Kosovskog boja imao diplomatske odnose sa ugarskom. Činjenica: Vuk Branković nije pomogao Stefanu Lazareviću da se odbrani od Ugara. Zaključak: Ugarska je zahtevala da Vuk Branković ne pomogne Stefanu Lazareviću. Međutim: Činjenica: nakon toga, Vuk Branković je tražio za sebe i svoju porodicu dubrovačko državljanstvo i zaštitu, u slučaju da se on i njegova porodica nađu u opasnosti, bilo od Turaka, bilo od Ugara. Zaključak: Vuk Branković ipak nije bio u najboljim odnosima sa Ugarskom. Moguće je, da mu je Ugarska ponudila da on uz njihovu pomoć preuzme zemlje Stefana Lazarevića, ali Vuk na to Nije pristao. I, na kraju... postoji mapa grobova, srpskih i turskih vojnika, koji su izginuli u kosovskom boju. ma osnovu te mape, i nekih opšteprihvaćenih činjenica, lako je rekonstruisati tok boja. A, evo ti i zagonetka Smile : I sam znaš, da su vojskovođe, tokom boja, rasturene po bojištu, gde su predvodile svoje jedinice. E, sad, jesi li se zapitao...kako je moguće, da se velika većina srpskog plemstva u toku bitke nađe kod crkve Samodreže, gde je bio knez Lazar, a koja se nalazi daleko iza linije sukoba.
Одговори

(12-07-2014, 09:28 PM)Вукашин Петковић Пише:  http://www.papazjanija.com/jovan-deretic...am-budale/
КидањеКидањеКидање

Доказ о озбиљности овог сајта:

http://www.papazjanija.com/egzit-ove-godine-bez-droge/

Мислим......

Ипак овде расправљамо о озбиљним темама,на форум постоји одељак за шалу и зајебанцију.Баја
Одговори

(13-07-2014, 09:26 AM)smederevo Пише:  
(12-07-2014, 09:28 PM)Вукашин Петковић Пише:  http://www.papazjanija.com/jovan-deretic...am-budale/
КидањеКидањеКидање

Доказ о озбиљности овог сајта:

http://www.papazjanija.com/egzit-ove-godine-bez-droge/

Мислим......

Ипак овде расправљамо о озбиљним темама,на форум постоји одељак за шалу и зајебанцију.Баја

Јесте зајебанција али није далеко од истине. Јок
Одговори

(13-07-2014, 09:26 AM)smederevo Пише:  Ипак овде расправљамо о озбиљним темама,на форум постоји одељак за шалу и зајебанцију.Баја

'Де ћеш веће зајебанције од Деретића Smile

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Свакако.
Али опет, не желим да се определим док не видим материјалне доказе.

Матријалне доказе могу саде бити тотално измунипулисано....на пример генетике.....

Па ја овсте неверујем у кредибилитет најглавнијих научне институције у свету Милославе....
Пре неких дан један Доктор Тејлор са Окфорда у Фајненшел Тајмза одговара на
Кустурици
http://www.ft.com/cms/s/30f5c63a-01fb-11...p%3D336654

Из Харварда нам Стиже Брезинскија....ко је створио Албрајта кад је предавао у Колумбији...из Чикаго имаш један Шмит....(Нациста) ко створи генерације пореклон Руски Јевреји НЕОКОНА, ко створе садашње стране политике САД.....а можемо да видимо до које мере оних су припремљених да лажу од Срба......

Ја покушавам да превладам....како су твз Келти завладалих Хелског простора.....
Без иквакве Археолошке доказе да су овсте били ту и да су толико владали?

Без Руског месечног Археологије.....и копање.....нема ништа.....
Али ведићеш да ти страни институције лично контролишу копање.....

Исто као имаш Листа Лојза за Бродова, вероватно иа лист за Авијона
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_acc...80%931944)
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_acc...80%931949)

А ја мислми да лично бих исмејавали и Тесла ако је био жив!

ЗАШТО СТЕ ОД ТАКВОГ СТВОРЕЊА!

Лако је критиковати...лако је исмејавати....али није лако радити.....а то најмање има код вас....зашто је систем створен да брани плачкаши.....и нерадници!

Али што се мора да ствара је специјалисти у делове историје....тако немаш један особу ко говори од историје што преклапа 6,500 година!

За саде Деретић се искрено смеје на вас.....Осим Госп Пешић...и неких других....он вам је отворио поглед....на историје пре Немањића.....и после њи!

Нешто ви нисте успелих да урадите у 70 година ваша постојања!

Де ћеш веће зајебанције од Деретића.....

Па што си ти знао пре него си стигао на сајт?

Јели сте ви овсте свесни кад Деретић пише у Слободи?

Ја верујем да нисте ни били ни рођени кад је он почео да пише!

Miloslav Samardžić, ekonomista i istoričar u pokušaju, danas je obelodanio svoju nameru da napiše još jednu u nizu veoma čitanih knjiga koja će se baviti četničkim pokretom i Dražom Mihailovićem.

“Laži koje nam komunisti serviraju šezdeset godina ne mogu preko noći da se preokrenu. Potrebna je snaga naroda uz naravno moje knjige da razbije tu komunističku čaroliju koja je bačena na našeg Đenerala. Laži Titoista idu dotle da čak tvrde da je Draža sarađivao sa okupatorom, a naročito sa Italijanima, a nikako da pomenu da je pomagao i ljudima. Uzimao je stoku koja im nije trebala, nasilno je mobilisao neposlušne sinove i domaćinima je za uzvrat davao nevažeće pare dok je one Nedićeve koristio za kupovinu opreme za ratovanje.“- navodi Samardžić i još dodaje- “Danas većina mladih shvataju ko je bio Čiča i ne ustručavaju se to da pokažu na fudbalskim utakmicama, uličnim tučama sa policijom i prilikom razbijanja gej parade. Ti naši hrabri mladići, budući zaštitnici svega što je Srbsko su svesni da su komunisti uništili zemlju i znaju da bi danas bili poput Togoa, eventualno Burkine Faso da je Draža pobedio sa saveznicima Engleskom u većoj i Nemačkom u manjoj meri“

Na naše pitanje da nam predoči nešto više o njegovoj novoj knjizi gospodin Samardžić kaže- “Moja nova knjiga će se zvati “Đeneral Draža i srbski svemirski projekat“. Došao sam do saznanja da su ideje našeg Đenerala o putovanju četnika na Mesec naišle na razumevanje tadašnjeg krema Nemačkih intelektualaca i naučnika. Planirano je da se sagradi kosmodrom na Ravnoj Gori i da se na Valpurgijsku noć posada od osam četnika plus pečeno jagnje i gibanica vinu put Meseca. U zemljinoj orbiti bi postavili specijalnu napravu koja nepogrešivo razlikuje čoveka od komuniste i na osnovu toga i specijalne mape bi u budućnosti znali gde treba da grupišu svoje snage i u kojim sektorima je Nemcima i Italijanima potrebna pomoć. Ukoliko knjiga dobro prođe kod čitalaca razmišljao sam i o ekranizaciji ovog mog naučnog rada gde bih režiju poverio Radošu Bajiću, a ulogu gibanice bi dobio glumac Nenad Okanović poznatiji kao sin Dragan“

Za kraj ovog članka želimo gospodinu Samardžiću sreću sa nadom da će veliki broj njegovih knjiga biti ekraniziran.

http://www.papazjanija.com/uskoro-nova-knjiga-o-drazi/

?
Одговори

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_air..._Air_Force

Dornier Do 17Ka Royal Yugoslav Air Force 2 1941 Egypt Bomber/transport
Одговори

(13-07-2014, 07:12 PM)Захумље Пише:  Miloslav Samardžić, ekonomista i istoričar u pokušaju, danas je obelodanio svoju nameru da napiše još jednu u nizu veoma čitanih knjiga koja će se baviti četničkim pokretom i Dražom Mihailovićem.

“Laži koje nam komunisti serviraju šezdeset godina ne mogu preko noći da se preokrenu. Potrebna je snaga naroda uz naravno moje knjige da razbije tu komunističku čaroliju koja je bačena na našeg Đenerala. Laži Titoista idu dotle da čak tvrde da je Draža sarađivao sa okupatorom, a naročito sa Italijanima, a nikako da pomenu da je pomagao i ljudima. Uzimao je stoku koja im nije trebala, nasilno je mobilisao neposlušne sinove i domaćinima je za uzvrat davao nevažeće pare dok je one Nedićeve koristio za kupovinu opreme za ratovanje.“- navodi Samardžić i još dodaje- “Danas većina mladih shvataju ko je bio Čiča i ne ustručavaju se to da pokažu na fudbalskim utakmicama, uličnim tučama sa policijom i prilikom razbijanja gej parade. Ti naši hrabri mladići, budući zaštitnici svega što je Srbsko su svesni da su komunisti uništili zemlju i znaju da bi danas bili poput Togoa, eventualno Burkine Faso da je Draža pobedio sa saveznicima Engleskom u većoj i Nemačkom u manjoj meri“

Na naše pitanje da nam predoči nešto više o njegovoj novoj knjizi gospodin Samardžić kaže- “Moja nova knjiga će se zvati “Đeneral Draža i srbski svemirski projekat“. Došao sam do saznanja da su ideje našeg Đenerala o putovanju četnika na Mesec naišle na razumevanje tadašnjeg krema Nemačkih intelektualaca i naučnika. Planirano je da se sagradi kosmodrom na Ravnoj Gori i da se na Valpurgijsku noć posada od osam četnika plus pečeno jagnje i gibanica vinu put Meseca. U zemljinoj orbiti bi postavili specijalnu napravu koja nepogrešivo razlikuje čoveka od komuniste i na osnovu toga i specijalne mape bi u budućnosti znali gde treba da grupišu svoje snage i u kojim sektorima je Nemcima i Italijanima potrebna pomoć. Ukoliko knjiga dobro prođe kod čitalaca razmišljao sam i o ekranizaciji ovog mog naučnog rada gde bih režiju poverio Radošu Bajiću, a ulogu gibanice bi dobio glumac Nenad Okanović poznatiji kao sin Dragan“

Za kraj ovog članka želimo gospodinu Samardžiću sreću sa nadom da će veliki broj njegovih knjiga biti ekraniziran.

http://www.papazjanija.com/uskoro-nova-knjiga-o-drazi/

?
SmileSmileSmile
Одлично, свака част!
Одговори

(13-07-2014, 07:12 PM)Захумље Пише:  Матријалне доказе могу саде бити тотално измунипулисано....на пример генетике.....

А како то, на пример?

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

http://www.youtube.com/watch?v=9yEIn3q-J8I

Сам се себи дивим што сам ово одгледао до краја . . . Баја Јок

Све у свему,поента приче у вези са другим светским ратом је то да је Краљ Петар хтео да сам долети авионом на Равну Гору,али су га спречили и послали авион са другим пилотом да покуша да се пробије . . . тај авион је оборен . . .

Остатак емисије се води под хумористички програм . . . Smile

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Све у свему,поента приче у вези са другим светским ратом је то да је Краљ Петар хтео да сам долети авионом на Равну Гору,али су га спречили и послали авион са другим пилотом да покуша да се пробије . . . тај авион је оборен . . .

Само случајно.....

Овај Авион Краљевине Југославије се срушио у Египат
Dornier Do 17Ka Royal Yugoslav Air Force 2 1941 Egypt Bomber/transport

Извор
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_air..._Air_Force

Остатак емисије се води под хумористички програм......али тај хумор се води напамет....без икакав папир....без икакав подсећање.....и без икаква понављење!
Одговори

Јел знате шта је било са Момчилом Гаврићем у Другом св. рату - оним најмлађим српским капларом из Великог рата? Тј. да ли је имао везе са четницима? У биографији му пише да су га затварали и Швабе и комунисти.
Одговори

(14-07-2014, 02:43 PM)Романија1 Пише:  Јел знате шта је било са Момчилом Гаврићем у Другом св. рату - оним најмлађим српским капларом из Великог рата? Тј. да ли је имао везе са четницима? У биографији му пише да су га затварали и Швабе и комунисти.

Мислим да није учествовао у рату ни на чијој страни . . .

(14-07-2014, 02:39 PM)Захумље Пише:  Остатак емисије се води под хумористички програм......али тај хумор се води напамет....без икакав папир....без икакав подсећање.....и без икаква понављење!

Какав год даје,тај "хумор" наноси штету људима који се на мало озбиљнијем нивоу баве истраживањем српске историје у раном средњен веку(а и пре тога) . . .

Због оваквих емисија није ни чудо што их "ресавска школа Радић & co." назива шарлатанима . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Дајте молим вас немојте да губите време и тастатуру на Јована Деретића.

Питање за Милосава:

Наишао сам у некој од књига које поседујем (не знам тачно у којој) да је краљ Петар Други у два наврата тражио дозволу од британске владе да буде враћен у Србију да би се придружио борби против непријатељаи да је то стопирано тј. одбијено од стране Черчича.

Имате ли ви некакве податке о томе?
Одговори

Какав год даје,тај "хумор" наноси штету људима који се на мало озбиљнијем нивоу баве истраживањем српске историје у раном средњен веку(а и пре тога) . . .

Због оваквих емисија није ни чудо што их "ресавска школа Радић & co." назива шарлатанима . . .

Али проблем је што му СРПСКА СТРАНСК МЕДИЈА су му дада толиког простора.....

За мене то је све ЗВЕЗДА ГРАНД ВИЗИЈА ИСТОРИЈА.....

Ових интервју ТВ програма лично унишставају озбилна изтраживање било шта.....оних су вечито за умјетност.....а никако за обзилног историчког истраживање......

А овај новинар....је нишста више ПЛИТКИХ СЕНЗАЦИОНИСТА....Зашто му најбољих Археолог Србије Професор Јанковић....(ко је забрањен да предава) му је рекао за Старе гробова Срба пре нека насељава твз Словена на Балкана!

Време је за озбилне светски стандард историчке научне документарне филмове.....и комплетног маргинизације оваких интервју НОВИНАРСКЕ интервју!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним