Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Зато и кажем. Зато је Мањача остала сачувана захваљујући Урошу Дреновићу. И дан данас када усташама и балијама неко помене Змијање, они се јеже ко мачори. Баја

Част ти свака Гацко равно кад си чисто православно Smile
Одговори

Па да, то је то.
Одговори

Можете ли ми рећи Ваше мишљење о сукобу Д.Симовић - Јанковић - Пеливановић?
Јер Плазина говори једно (оцрњује Симовића), а Звонко друго (оцрњује Јанковића).
Одговори

(27-12-2014, 02:32 PM)Романија1 Пише:  Можете ли ми рећи Ваше мишљење о сукобу Д.Симовић - Јанковић - Пеливановић?
Јер Плазина говори једно (оцрњује Симовића), а Звонко друго (оцрњује Јанковића).
Мислим да то није толико битно, сукоба и неслагања мора бити, не може свак са сваким да се слаже. Оно што сматрам да је ту битно, то је случај Милутина Јанковића, уложио сам доста труда да га опишем:
http://www.pogledi.rs/potporucnik-vojvod...-jankovic/
Наравно, Бенито се неће сложити са оваквим описом, по вокацији, да не кажем по ник-нејму. Smile
Једва чекам његов рад у Милутину/Бениту.
Одговори

По мени, Милутин Јанковић јесте био храбар али је био психопата.

Част ти свака Гацко равно кад си чисто православно Smile
Одговори

Милославе, где може да се поручи, или купи ДВД "Краљевина Југославија у ДСР"? Било је на форуму, али нисам баш испратио...
И колико сам схватио до сада су изашла два ДВД-а са по шест епизода, а у плану је још један?
Одговори

(01-01-2015, 04:01 PM)Владимир.М Пише:  Милославе, где може да се поручи, или купи ДВД "Краљевина Југославија у ДСР"? Било је на форуму, али нисам баш испратио...
И колико сам схватио до сада су изашла два ДВД-а са по шест епизода, а у плану је још један?
Било је нешто мало. За наставак, не знам још шта ћемо, јер је наставак ХД, а ДВД не прима ХД. И 1-6 радимо поново, у ХД. У сваком случају, јавићу овде.
Одговори

Господине Самарџићу, будући да сам нов на форуму, унапред се извињавам Вама и осталим члановима уколико је питање које ћу Вам поставити већ било постављано. Наиме, сведоци смо да је у Русији по питању приxватања и прослављања Дана победе, постигнут прећутни договор између националиста у најширем могућем смислу. Напоредо марширају и окорели царисти и умерени конзервативци, путиновци, комунисти, па чак и припадници формалниx и неформалних националсоцијалистичких група... да ли сматрате да је могуће и потребно да Срби националисти (равногорци, љотићевци) изађу из оквира историцизма попут Руса и на тај начин покажу евентуалну националну зрелост и озбиљност...? Догађаји који су иза нас и они који нам тек предстоје, довољно су озбиљни да, по моме скромном мишљењу, не остављају ни мало простора за обострану острашћеност након седам деценија од рата...

Мртва глава, кости двије,
то је значка из Србије!
Одговори

Нисам чуо за то, где су марширали сви побројани?
Чланови ''Белог дела'', са којима сам у контакту, нису задовољни ситуацијом у Русији, кажу да још има много комунизма.
Без обзира на то, моје мишљење је да је инсистирање на ''националном помирењу'' са ма којим фракцијама комуниста, нациста и фашиста - штетно, а поред осталог и немогуће. То су тоталитарне идеологије и тако аутоматски непомирљиве. Парола о ''националном помирењу'' њима је само тактика да остану у седлу. Циљ државе и народа требало би да буде да се тоталитарне идеологије сведу на минимум, а пре свега, у том смислу, да се изврши дебољшевизација.
Одговори

Имам једно питање за Вас госпо0дине Милосаве ! Да ли Вам је ово познато и по Вашем мишљењу да ли је ово истинито ?
http://srbinaokup.info/?p=47309

И још нешто !
http://www.vaseljenska.com/politika/rodj...ti-ustasa/
Ако је ово све истина , Србијо јадна докле ли си догурала ?

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"[/size]
Одговори

Чуо сам за ово, тј. прочитао сам раније, али немам друге информације.
Одговори

Скоро негдје прочитах да су ханџаревци на обуци у Француској, такорећи, правили глупости тј. супростављали се Нијемцима или тако нешто. Знате ли нешто о томе, и уопште, како су Нијемци на њих гледали?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

(07-01-2015, 01:21 AM)Мањача Пише:  Скоро негдје прочитах да су ханџаревци на обуци у Француској, такорећи, правили глупости тј. супростављали се Нијемцима или тако нешто. Знате ли нешто о томе, и уопште, како су Нијемци на њих гледали?

Због недисциплине, али и зато што су их немачке старешине малтретирале и иживљавале се над њима (рецимо, терали их да раде склекове насред улице у присуству пролазника), дошло је до оне побуне. Осим тога, многи су и иначе били незадовољни својим положајем, јер та дивизија није формирана скроз на добровољној бази, доста њих је једноставно покупљено по џамијама и регрутовано. Зато су поубијали неколико својих официра, док нису Немцима дошла појачања и скршила побуну. Онда су стрељали коловође и још неколико десетина насумице изабраних војника, као опомену. После рата, Хрвати су од тога направили читав спектакл (стоји и спомен-табла у том месту), као тобоже то је доказ њиховог отпора Немцима, иако то нема везе са било каквим антифашизмом, нити су то били Хрвати, већ муслимани.
Одговори

Не само Хрвати, већ и локални комунисти, чини ми се да има и петокрака на споменику тамо...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 31 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним