Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(07-12-2013, 02:23 PM)Бенито Пише:  Да ли је познато како је завршио овоземаљски живот Георгије Божић, поп Џиџа?
http://www.pogledi.rs/forum/Thread-georg...-zivotopis

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Мањача, хвала. Хтео сам да питам зна ли се где је ухваћен, али ви сте то већ ставили. Ево шта ми је рекао један мобилисани партизан ( бивши четник) из села Бела Река на обронцима Златибора:
Био сам у 21. ударној..... За Ђурђевдан смо у Власеници имали велику борбу са четницима. Тад је био и Васкрс. Ту је четнике водио поп Џиџа. Код Шеховића смо ухватили двојицу четника. Они су нам одали лозинке. Претрчали смо према Дубрави и ту смо пресекли четнике. Они су се предавали у Власеници. Било је ту и црногорских четника. У Власеници су нам Американци бацали храну и одећу, а Руси оружје. Рекли су нам да , међу ухваћеним четницима, нађемо попа Џиџу и неку жену, ваљда његову жену...
Одговори

Милославе, Павле Милошевић је у разговору са тобом навео тачне адресе свих немачких и полицијских затвора у Београду?
Где се, осим за Бањицу, налазе спискови заточеника осталих затвора?
Тражим једног човека, а нема га у списковима за Бањички логор.
Одговори

То боље зна Динчић, а требало би да је у Архиву Града Београда.
Одговори

Да ли сте чули да је умро народни херој Југославије Јово Капичић?
Одговори

Мислим да то није сређено у АБ, али нисам сигуран.
Знаш ли са којом јединицом је у Босанску Голготу кренуо Павловић, а са којом Палошевић?
Одговори

Павловић горе, са ВК, и то везан колико сам чуо, а Палошевић ваљда доле, јужно.
Одговори

Да не гушимо ову тему, отворићу о овоме посебну.
Одговори

Милосаве, хтео бих нешто да сазнам, ако има о Ђоки Богојевићу. Био је члан Равногорског Одбора, председник преког суда у Крушевцу.
Одговори

На жалост, није ми познато. Можда зна Динчић.
Одговори

Он је брат моје бабе. Имам неке податке, али потражићу још. Бабин стриц га је спасио после рата.
Одговори

Честитам за наступ на Amazon, кад ће да се појаве и остале књиге?

Ево вести о томе на сајту уважене Александре Ребић из Чикага:

http://www.generalmihailovich.com/2013/1...gledi.html

KNJIGE MILOSLAVA SAMARDZICA [NIP POGLEDI] NA "AMAZON" - Kindle Edition
Одговори

Од порука у вези Ултре створена је нова тема.
Одговори

Милославе, сад ми нешто паде на памет, да ли је неко од познатијих официра, команданата бригада и корпуса, рехабилитован?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним