Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Није ми познато, сумњам.
Знате како је овдје, након протеклог рата сви су се окренули рјешавању проблема и питања које је произвео посљедни рат. Једноставно, актуелније је, а и за неке, да кажем животно питање. Нпр. још тражимо погинуле из овог рата, разна удружења и организације (и политика ) се тиме баве. То је на дневном реду и не можемо да рјешимо. .. Дешавања из ДСР и након њега су гурнута под тепих, а мислим да и већини не одговара истина.
Одговори

Ал се знају сви злочини усташа и жртве, колико ми је познато.
Одговори

Па који је тачан број жртава?

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Ријеч је о комунистичким злочинима. То нигдје није хронолошки евидентирано и пописано.[/align]

(29-04-2017, 09:26 AM)Романија Пише:  Ал се знају сви злочини усташа и жртве, колико ми је познато.

Гдје се може наћи ова евиденција
Одговори

Интервју порталу Уједињење из Црне Горе:
http://ujedinjenje.com/miloslav-samardzi...crne-gore/
Одговори

Да те не питам тамо на квизу, кад већ постоји посебна тема.
Колико команданата корпуса си познавао?
Одговори

Само Коларевића. Ако се рачуна преписка, и Звонка.
Одговори

И Милошевића.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да. Smile
А можда се сетиш још неког. Smile
Одговори

Громовник, јединствен попис нема сигурно, а не знам на који тачно простор мислиш. Хтјео сам рећи да се сви злочини усташа знају појединачно, док неки комунистички се још крију и не знају, а нити се људи занимају много са тим што каже Лука Луке. А у ствари већина људи има релативно позитивно мишљење о локалним партизанима. Форсира се само Сава Биљић као да је он једини лош човјек био.
Свакако би требало пописати жртве од Сарајева до Вишеграда.
Одговори

(30-04-2017, 02:42 PM)Романија Пише:  Хтјео сам рећи да се сви злочини усташа знају појединачно

Како се знају кад ни дан данас не знамо тачан број страдалих Срба у НДХ?

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Поздрав свима. Ја сам нови овдје, и могу реци да је ово најбољи форум. имам једно питање: Постоји ли негдје фотографија команданта зеничког корпуса Боривоја Митрановића.
Одговори

Поздрав. Објављена је једна његова предратна и једна ратна, у Албуму 4 том.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(30-04-2017, 03:22 PM)Громовник Пише:  
(30-04-2017, 02:42 PM)Романија Пише:  Хтјео сам рећи да се сви злочини усташа знају појединачно

Како се знају кад ни дан данас не знамо тачан број страдалих Срба у НДХ?

Мислим да је Романија мислио да се усташки злочини знају у ближем окружењу мјеста гдје су се десили, у околним селима и сл.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним