Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(31-05-2017, 04:42 PM)Перун Пише:  
(31-05-2017, 03:54 PM)Вукашин Петковић Пише:  Питање за друга Ватхру, да ли може да отпева нешто од Милоша Бојанића? Кез

Ако може ова. Нисам је одавно слушао. КидањеКидањеКидање

Кажу да је Милош нај бољи на фарми.
Одговори

Господине Самарџићу, каква је то еклозија била у Смедереву пре 76 година ? Случај или саботажа ? Колико је људи погинуло ?
Одговори

Нисам се посебно бавио тим случајем. Колико сам схватио - случај, Немци су оставили експлозив на сунцу.
Одговори

Апсолутно се не зна шта је било, осим да је била огромна катастрофа.
Тај случај је најбољи доказ колико је српска историографија била под пасхом идеологије. Ради се о случају који би заинтригирао огроман број историчара, али се нико до краја није бавио истраживањем свега што се тог дана догодило у Смедереву.
Одговори

(05-06-2017, 08:48 PM)Бенито Пише:  Апсолутно се не зна шта је било, осим да је била огромна катастрофа.
Тај случај је најбољи доказ колико је српска историографија била под пасхом идеологије. Ради се о случају који би заинтригирао огроман број историчара, али се нико до краја није бавио истраживањем свега што се тог дана догодило у Смедереву.

Такође, Ужице 22. нов. 1941. Углавном, не бих рекао да је Голубић био умешан у то. На својој кожи сам осетио сличне ситуације. За оба случаја бих рекао да су били ,, ничим изазвани ".

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(05-06-2017, 09:10 PM)Перун Пише:  
(05-06-2017, 08:48 PM)Бенито Пише:  Апсолутно се не зна шта је било, осим да је била огромна катастрофа.
Тај случај је најбољи доказ колико је српска историографија била под пасхом идеологије. Ради се о случају који би заинтригирао огроман број историчара, али се нико до краја није бавио истраживањем свега што се тог дана догодило у Смедереву.

Такође, Ужице 22. нов. 1941. Углавном, не бих рекао да је Голубић био умешан у то. На својој кожи сам осетио сличне ситуације. За оба случаја бих рекао да су били ,, ничим изазвани ".

Најјача експлозија икад у Србији. И Бељаковић у књизи наводи да се чуло у Страгарима а вероватно и у Крагујевцу.

Значи не зна се да ли је Мустафа умешао прсте. Била је она прича да је Голубић то одрадио па да је због тога ухапшен два дана касније и да га је Тито оцинкарио швабама. Он јесте ухапшен , али како га довести у везу са експлозијом ако се зна да је он био официр КГБ-а а нацисти и комунисти су још увек у добрим односима у то време. Нема логике.
Одговори

Је ли Љотић сарађивао са нијемцима прије Априлског рата или током истог?
Одговори

Милославе....Jasper Rootham је био у акције, где су саботирали Џердап/Капије......и за неко време су спрећили саброчај.

Питање.....
Одакле БРОЗ добије своје најпрва оружање.....пре него је било који покрет....кад је то све било некако плански?
Одговори

(05-06-2017, 11:59 PM)posmatrač Пише:  Је ли Љотић сарађивао са нијемцима прије Априлског рата или током истог?
Били су у вези пре рата, имали су делегате на Наци-конгресима и сл.
ЗА Априлски рат не знам.
Одговори

(06-06-2017, 06:44 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Милославе....Jasper Rootham је био у акције, где су саботирали Џердап/Капије......и за неко време су спрећили саброчај.

Питање.....
Одакле БРОЗ добије своје најпрва оружање.....пре него је било који покрет....кад је то све било некако плански?
На шта мислиш?
Имали су магацине оружја још од 1920-тих, снабдевао их је Совјетски Савез.
Одговори

На шта мислиш?
Јели је Ђен Дража добио било које оружање од енглеза преко Грчке?

Било је 7 аботирани мисије за Муслин од Барија!

А партизанке су били запосљењни у Бари!
Одговори

(05-06-2017, 10:02 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(05-06-2017, 09:10 PM)Перун Пише:  
(05-06-2017, 08:48 PM)Бенито Пише:  Апсолутно се не зна шта је било, осим да је била огромна катастрофа.
Тај случај је најбољи доказ колико је српска историографија била под пасхом идеологије. Ради се о случају који би заинтригирао огроман број историчара, али се нико до краја није бавио истраживањем свега што се тог дана догодило у Смедереву.

Такође, Ужице 22. нов. 1941. Углавном, не бих рекао да је Голубић био умешан у то. На својој кожи сам осетио сличне ситуације. За оба случаја бих рекао да су били ,, ничим изазвани ".

Најјача експлозија икад у Србији. И Бељаковић у књизи наводи да се чуло у Страгарима а вероватно и у Крагујевцу.

Значи не зна се да ли је Мустафа умешао прсте. Била је она прича да је Голубић то одрадио па да је због тога ухапшен два дана касније и да га је Тито оцинкарио швабама. Он јесте ухапшен , али како га довести у везу са експлозијом ако се зна да је он био официр КГБ-а а нацисти и комунисти су још увек у добрим односима у то време. Нема логике.

Експлозија у Смедереву је била 6.јун 1941. Иако, одложена за крај јуна, Операција: "Барбароса" је у завршним припремама и то су совјетски обавештајци преносили "Стаљину".
НКВД преко Мустафе Голубића извео ту експлозију ?
Одговори

Господине Самарџићу треба ми ова слика капетана Драгише Нинковића у већој резолуцији!Вама није рекао Братислав Станковић из Аустралије да му ја шаљем линкове за слике ЈВуО на нет. аукцијама!SmileЗахваљујући мени је купио на стотине драгоцених слика ЈВуО па и колекцију слика Италијанског официра Ђованија са до сада не виђеним Дражиним сликама које користите у Документарцу а ја због вашег рада те слике још нисам видео.Рече ми Братислав када се Документарац публикује,тек онда ћу их видети.Хармоника
ОК. је то али ред је и ја да добијем од вас неку слику по жељи за свој допринос вашем новом Дукументарцу .Ова Нинковићева слика ми је запала за око одавно.Најбоље да ми је пошаљете на мој меил у оригинал резолуцији, и да се не шири по нету.

[Слика: Kapetan_20_Dragisa_20_Ninkovic_20komandant_20_Rud.jpg]
Одговори

(04-06-2017, 11:04 PM)ватхра Пише:  
(04-06-2017, 11:53 AM)Милослав Самарџић Пише:  Требало је сачекати 5-6 дана и Немци би сами отишли, али, овима је било потребно ''да се гине и да се пјева''.
Који су то "ови" и 5-6 дана је у односу на који датум?

(04-06-2017, 05:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ма не, ти Немци су били у повлачењу до стратешки повољног положаја, који ми знамо као ''Сремски фронт''. За Немце није било сврхе да бране Београд, погледај мапу...
Који Немци су се повлачили?
Штетнерова група у којој је било све што им је ваљало у Србији се борила до задњег часа.
Немцима који су се повлачили из Грчке је још раније био пресечен пут.

И како Срем може да буде стратешки повољан положај??
Ту могу да буду само Сава и Дунав, које нису успели да одбране.

Да поновим питање са претходне стране.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним