Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Ја сам већ поставио за пилота питање који су то авион имали комунисти у 3 примерка, који је могао да полети са кратке стазе на 1000мнв, вероватно завејане снегом јер је март, са пилотом и 4 путника.
Одговори

Пилот и три путника највише.
Све су их скршили брзо, нема ни остатака у Музеју ваздухопловства, нема чак ни јасне слике.
Одговори

(17-09-2017, 12:40 PM)ватхра Пише:  Ја сам већ поставио за пилота питање који су то авион имали комунисти у 3 примерка, који је могао да полети са кратке стазе на 1000мнв, вероватно завејане снегом јер је март, са пилотом и 4 путника.
Dovoljno je reci Dalibor pa da sve bude jasno.
   
Одговори

Поздрав свима
Интересује ме шта знате о Војиславу Рајчићу званом Пожаревац коме су комунисти судили 80-е и о коме је његов адвокат написао књигу или шта већ.
После рата се доселио у село мог деде и дружили су се, кажу да нико није знао шта је радио за време рата па чак и његова жена али кажу и да је био миран човек и добар домаћин. ??? хвала унапред
Одговори

Знам да је био, што се каже, џелат, тј. извршилац пресуда. Сваки корпус је имао џелате. Не помиње се у документима. У ствари не помињу се џелати у принципу.
Одговори

(17-09-2017, 05:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Знам да је био, што се каже, џелат, тј. извршилац пресуда. Сваки корпус је имао џелате. Не помиње се у документима. У ствари не помињу се џелати у принципу.

Господине Самарџичу да ли знате у коме је корпусу тај "Пожаревац" био џелат.
Одговори

Вероватно Тимочки, а ако је по надимку, можда Млавски. Можда је био и за 8. групу јуришних корпуса. Углавном, на истоку.
Одговори

(17-09-2017, 06:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  Вероватно Тимочки, а ако је по надимку, можда Млавски. Можда је био и за 8. групу јуришних корпуса. Углавном, на истоку.

Хвала.
Одговори

(17-09-2017, 12:40 PM)ватхра Пише:  Ја сам већ поставио за пилота питање који су то авион имали комунисти у 3 примерка, који је могао да полети са кратке стазе на 1000мнв, вероватно завејане снегом јер је март, са пилотом и 4 путника.

Зашто само комунисти?
Не тврди ли се да су и британци учестовали у томе?
Одговори

Г-дине Милославе, да ли Вам је позната ова књига која је написана 1946. године? Ево линка

https://www.kupindo.com/Drustvene-nauke/...MIHAILOVIC
Одговори

Господине Самарџићу, Марко Буловић је мојој породици побрао симпатије у оној ТВ серији "Последњи чин" тумачећи улогу мајора Драгише Васиљевића.
Мене занима шта се десило са мај. Васиљевићем ? Убијен, погинуо, заробљен ? Хвала унапред.
Одговори

(20-09-2017, 11:00 AM)Mitic Пише:  Г-дине Милославе, да ли Вам је позната ова књига која је написана 1946. године? Ево линка

https://www.kupindo.com/Drustvene-nauke/...MIHAILOVIC

Да, имам је на српском, у основи добра. ''У основи'' јер аутор, природно, заступа интересе своје земље.
Одговори

(20-09-2017, 01:06 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу, Марко Буловић је мојој породици побрао симпатије у оној ТВ серији "Последњи чин" тумачећи улогу мајора Драгише Васиљевића.
Мене занима шта се десило са мај. Васиљевићем ? Убијен, погинуо, заробљен ? Хвала унапред.
Не знам тачно. Његов брат нам је једно време био комшија у Крагујевцу. Он је веровао да је Драгиша убијен заједно за Ковачем и Мајсторовићем у месту које се сада зове Дражевина и ту им је свој тројици подигнут споменик. Рекао сам му да би ипак требало урадити ДНК анализу, пре него што се споменик подигне. Пошто су ту били посмртни остаци тројице четника, плитко закопаних. То је било компликовано, он је желео да зна где је братовљев гроб, та жеља је надјачала, веровао је да је то то, без провере. Исто и Мајсторовићева сестра, са којом сам био у контакту преко мејла.
Одговори

(20-09-2017, 02:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-09-2017, 01:06 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу, Марко Буловић је мојој породици побрао симпатије у оној ТВ серији "Последњи чин" тумачећи улогу мајора Драгише Васиљевића.
Мене занима шта се десило са мај. Васиљевићем ? Убијен, погинуо, заробљен ? Хвала унапред.
Не знам тачно. Његов брат нам је једно време био комшија у Крагујевцу. Он је веровао да је Драгиша убијен заједно за Ковачем и Мајсторовићем у месту које се сада зове Дражевина и ту им је свој тројици подигнут споменик. Рекао сам му да би ипак требало урадити ДНК анализу, пре него што се споменик подигне. Пошто су ту били посмртни остаци тројице четника, плитко закопаних. То је било компликовано, он је желео да зна где је братовљев гроб, та жеља је надјачала, веровао је да је то то, без провере. Исто и Мајсторовићева сестра, са којом сам био у контакту преко мејла.

Туга. Чини ми се да су сви они убијени у исто време, тј. у време заробљавања ђенерала Михаиловића.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 32 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним