Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Хвала,да ли је и упаљач сачуван?Нисам га приметио у поставци.
Зоране,извини ако сам мало досадан.Smile
Одговори

(17-02-2018, 12:08 PM)Pravda Пише:  Хвала,да ли је и упаљач сачуван?Нисам га приметио у поставци.
Зоране,извини ако сам мало досадан.Smile
То не знам. Ниси досадан.

(17-02-2018, 12:08 PM)Pravda Пише:  Хвала,да ли је и упаљач сачуван?Нисам га приметио у поставци.
Зоране,извини ако сам мало досадан.Smile
То не знам. Ниси досадан.
Одговори

Да ли си знао овог Зарића из Качера што је Антоније Ђурић сад издао књигу о њему? Крио се до 1961. године, а после емигрирао.
Одговори

(18-02-2018, 10:26 PM)Бенито Пише:  Да ли си знао овог Зарића из Качера што је Антоније Ђурић сад издао књигу о њему? Крио се до 1961. године, а после емигрирао.

Је ли у питању књига о њему или више интервјуа објављених у књизи? Нешто попут ,,Солунци говоре''?

Познајем људе који су га виђали и доносили му храну.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Коме ? Зарићу?
Одговори

(18-02-2018, 10:37 PM)Бенито Пише:  Коме ? Зарићу?

Да.

Интервју са њим објављен је на више места. Вероватно има и на нету.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-02-2018, 10:26 PM)Бенито Пише:  Да ли си знао овог Зарића из Качера што је Антоније Ђурић сад издао књигу о њему? Крио се до 1961. године, а после емигрирао.
Чуо сам, не знам детаље, пре ће Перун знати.
Одговори

(18-02-2018, 10:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-02-2018, 10:26 PM)Бенито Пише:  Да ли си знао овог Зарића из Качера што је Антоније Ђурић сад издао књигу о њему? Крио се до 1961. године, а после емигрирао.
Чуо сам, не знам детаље, пре ће Перун знати.

Копао сам једно време у том смеру али ме пут одведе на другу страну.

Ако неко прочита књигу нека јави утиске. Мислим да ту нема ништа ново што већ није објављивано. Ево чланка о њему:

http://sloven.org.rs/srb/?p=4940

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-02-2018, 10:36 PM)Перун Пише:  
(18-02-2018, 10:26 PM)Бенито Пише:  Да ли си знао овог Зарића из Качера што је Антоније Ђурић сад издао књигу о њему? Крио се до 1961. године, а после емигрирао.

Је ли у питању књига о њему или више интервјуа објављених у књизи? Нешто попут ,,Солунци говоре''?

Познајем људе који су га виђали и доносили му храну.
Има и Антоније Ђурић нешто као Равногорци говоре, али су ове Милослављеве много боље књиге.
Ово је изашло у виду књиге, ваљда, састављено из више интервјуа.
Одговори

То су други стилови. Антоније је романсирао казивања, док сам ја ауторизовао интервјуе, или тражио написмене одговоре, и преносио тачно шта су ми говорили. Дакле, једно је књижевност, друго историографија.
Одговори

Можете ли ми рећи нешто више о тзв. ослобођењу Трстеника и Врњачке Бање 1944? У Бањи стоји табла како је новј истерао окупатора,а старији су ми причали како су Руси први метак на Немце,кад су кренули из КШ,испалили код села Врбе,где су Немци имали митраљез на звонику цркве. Наводно,један од Руса се прекрстио и испалио гранату на звоник после чега су кренули ка Краљеву...
Одговори

Милослава која је истина око ликвидирања последњих одметника и колико је веродостојна књига др Милана о истим ?

“Историја је скуп лажи око којих су се људи сложили.”
Одговори

(19-02-2018, 10:52 PM)Aleksandar S Пише:  Можете ли ми рећи нешто више о тзв. ослобођењу Трстеника и Врњачке Бање 1944? У Бањи стоји табла како је новј истерао окупатора,а старији су ми причали како су Руси први метак на Немце,кад су кренули из КШ,испалили код села Врбе,где су Немци имали митраљез на звонику цркве. Наводно,један од Руса се прекрстио и испалио гранату на звоник после чега су кренули ка Краљеву...
Не знам напамет, а колико се сећам, Немци су се повлачили без борбе. Иза њих су ишли четници. Кад су Немци стигли до Врбе и до Краљева, напали су их четници, тј. већ је била опсада КВ, а скинута је кад су им четници који су дошли рекли шта је било у КШ.
Одговори

(19-02-2018, 10:59 PM)Дрекале Пише:  Милослава која је истина око ликвидирања последњих одметника и колико је веродостојна књига др Милана о истим ?
Читао сам, свакако није веродостојна. А шта је било, дуга прича, било је мноог ''одметника''.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним