Поруке: 1,375
Теме: 9
Придружен: Oct 2014
Углед:
137
Наравно, него покушавам Кизи објаснити како и колико је важно погађати трафо у Кијеву.
Поруке: 9,149
Теме: 234
Придружен: Jul 2013
Углед:
373
Ја сам и даље скептик да Руси могу нешто велико и епохално да ураде Украјини поготово да ослободе све територије које су присјединили.
ДНР 100% да ослободе...то једино уз страшну офанзиву и страшне губике.
Битка за Славјанск била би најкрвавија битка од другог светског рата.
Ја мислим да ће овако дуго остати стање на ратишту, +- који град.
Реално 200 хиљада војника на фронту од 1100 км не значи ништа велико. Само да Укри не пробију линију одбране...
За офанзиве требаће око милион руских војника дуж целе линије фронта.
Иде зима па ће да видимо.
Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Поруке: 14,538
Теме: 307
Придружен: Aug 2013
Углед:
3,073
Почиње друга фаза рата. По логици, она ће се завршити када Руси очисте од украјинских оружаних снага ове четири области.
Ако после тога не буде направљен неки мировни споразум, уследиће трећа , а затим и четврта фаза рата.
Поруке: 2,302
Теме: 21
Придружен: Jan 2014
Углед:
515
(21-10-2022, 01:41 PM)Бенито Пише: Почиње друга фаза рата. По логици, она ће се завршити када Руси очисте од украјинских оружаних снага ове четири области.
Ако после тога не буде направљен неки мировни споразум, уследиће трећа , а затим и четврта фаза рата.
Шта је твоје мишљење - докле на запад ће Руси ићи у демилитаризацију?
Порука студентима у штрајку - јебите им мајку!
(Последња измена: 21-10-2022, 02:06 PM од
Vlad Alekš.)
Поруке: 9,149
Теме: 234
Придружен: Jul 2013
Углед:
373
По мени,
Рат ће се за РФ завршити када падну ови заокружени градови.
Краматорск и Славјанск.
Проблем је што се на овом делу фронта налази 2.5 х више Укр војске него што Руси имају дуж целе линије фронта.
Без пада ова два града тешко да ће Руси успоставити контролу.
За битку за ова два града биће потребно многоо људства и технике.
Када је пао Красни Лиман мислио сам да ће Руси наставити ка Славјанску они се укопали и чекали УКРИ извршили офанзиву и све олободили до Изјума.
Руси ће многооо људи изгубити да би ослобдили те градове.
Да ли је Путин спреман жртввати цца пар дестеина хиљада па и стотину хиљада војника за потпуно ослобађање ДНР?
Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Поруке: 14,458
Теме: 346
Придружен: Feb 2015
Углед:
877
ДМИТРИЈ МЕДВЕДЕВ: МИРАН СУЖИВОТ ДРЖАВА ЈЕ НЕОПХОДАН, АЛИ НЕ ПО ЦЕНУ БЕСКРАЈНОГ УСТУПАЊА СВОЈИХ ИСТОРИЈСКИХ ТЕРИТОРИЈА И НАПУШТАЊА СОПСТВЕНИХ ГРАЂАНА
"Ако је цена мирног суживота бескрајно уступање својих историјских територија и напуштање сопствених грађана, онда такав мирни суживот не вреди ни гроша", написао је Дмитриј Медведев на свом Телеграм каналу.
"Ако треба бирати између 'суживота' и основних националних интереса, као и живота сопствених грађана, онда треба изабрати ово друго", истакао је Медведев.
Он је, такође, додао да свако ко доводи у питање право своје државе на заштиту националних интереса не може се сматрати савесним грађанином.
РТ Балкан
Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.
Д М
Поруке: 9,149
Теме: 234
Придружен: Jul 2013
Углед:
373
Креће битка та Херсон.
Ако Руси изгубе Херсон, изгубиће рат.
Иначе,
Јесте приметили да се слово Z истопило, изгубило и да га нема ниђе више..
Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Поруке: 837
Теме: 6
Придружен: Jul 2013
Углед:
148
Користим се прилике да напишем нешто што није у вези са најновијим догађајима на фронту.
Италија је атлантска држава и нећу трошити речи о томе да велика већина интелектуалаца и новинара подржава Европу и Нато и по питању Украјине.
Лакше је говорити о ретким личностима који контрирају званичну верзију.
Међу њима су познати новинар Микеле Санторо, који се већ 1999. године одлучно супротставио бомбардовању Србије, зато је тада стекао моје вечно поштовање, и два велика имена италијанске историографије: Лучано Канфора и Франко Кардини.
Ово пишем јер знам да је овде доста људи дипломирао историју и бави се тиме.
Стари Канфора је можда највеће име савремене историографије у Италији, стручњак за старију историју и Стари Рим, одлучно левичарски оријентисан. За његу већ одраније сам знао да је критиковао Нато.
Уз то, посебно ми је драго да Франко Кардини брани Русију. Човек је из Фиренца и ради се о веома важном имену историографије, о човеку од изузетног знања и огромног угледа, стручњак за средњи век и Ринашименто, а и за друге културе и земље као и Кину и Ислам.
Он је и открио да је неко време студирао у Москви и да нешто говори руски.
На жалост се на тв-дебатима десило да их неки новинарски патуљаци срамотно критикују.
(Последња измена: 23-10-2022, 04:32 PM од
ЛукаЛоко.)