Рон Пол: Права дезинформација је била превара звана „руска дезинформација“
Захваљујући најновијем издању „Твитер фајлова“, сада без сумње знамо да је цела бука око „руске дезинформације“ била огромна кампања дезинформација која је поткопавала изборе у САД и можда чак подстицала „промену режима“ унутар Сједињених Држава након што је Доналд Трамп изабран за председника 2016.
Ево неке позадине. У новембру 2016, одмах након избора, Вашингтон пост је објавио чланак под насловом „Покушаји руске пропаганде помогли су ширењу ’лажних вести’ током избора, кажу стручњаци". Сврха чланка је била да се делегитимише Трампово председниковање као производ руске кампање „дезинформација“.
„Не постоји начин да се сазна да ли се руска кампања показала одлучујућом у избору Трампа, али истраживачи је приказују као део широко ефикасне стратегије сејања неповерења у америчку демократију и њене лидере“, написао је Крег Тимберг. Импликација је била јасна: руска операција је изабрала Доналда Трампа, а не амерички народ.
Међу „стручњацима“ које је цитирао била је анонимна организација под називом „Проп Ор Нот“, која је по сопственим речима тврдила да идентификује „више од 200 веб-сајтова као продавце руске пропаганде током изборне сезоне, са комбинованом публиком од најмање 15 милиона Американаца .”
Извештај организације је био толико бесмислен да је Вашингтон пост касније био приморан да објави појашњење, иако је Пост дао линк до извештаја који је лажно оптужио независне новинске куће као што су Зеро Хеџ, Антивор, па чак и мој Институт Рон Паул као део „руске дезинформације“.
У чланку Вашингтон поста из 2016. је такође представљен „стручњак“ Клинт Вотс, бивши контраобавештајни официр ФБИ-а који је основао још једну јединицу која тврди да лови „руске дезинформације“ у САД, пројекат „Хамилтон 68“. Тај пројекат је покренула Алијанса за обезбеђење демократије, веома добро финансирана организација која садржи ко је ко од врхунских неоконзервативаца као што су Вилијам Кристол, Џон Подеста, Мајкл Мекфол и многи други.
Захваљујући најновијем издању „Твитер фајлова“, Мет Таиби открива да је пројекат Хамилтон 68, који је тврдио да прати 600 Твитер налога са „руским дезинформацијама“, био потпуна превара. Иако су одбили да открију које налоге су надгледали и нису хтели да открију њихову методологију, Твитер је могао да користи обрнути инжењеринг да одреди 600-ак налога који су „повезани са Русијом“. Твитер је открио да упркос Хамилтоновим тврдњама, велика већина ових „руских“ налога говори енглески. Од руских регистрованих налога – њих само 36 од 644 – већина су били запослени у руској новинској кући РТ.
Све је то била лаж и најновије издање Твитер фајлова потврђује да су чак и „пробуђени“ запослени на Твитеру пре Маска могли да нањуше пацова. Али превара је имала важну сврху. Скривајући се иза анонимности, ова организација неоконзервативаца је била у стању да генерише стотине медијских прича у којима се клеветају и клеветају савршено легитимне организације и појединци као „руски агенти“. Пружао се веома згодан начин да се демонизује свако ко се није сложио са одобреним неоконистичким наративом.
Нови власник Твитера, који нам је дао поглед иза завесе, најбоље је то навео у твиту током викенда: „Једна америчка група је изнела лажне тврдње о мешању Русије у изборе да би се мешала у америчке изборе".
Цела обмана о „руским дезинформацијама“ била је шокантан повратак макартизму из 1950-их и на неки начин чак и гори. Прављење спискова америчких појединаца и непрофитних организација које ће бити циљане и „отказане“ као оне које плаћају странци је достојно презира. Такве преварне радње су проузроковале штету у стварном животу коју треба решити.
http://ronpaulinstitute.org/archives/fea...tion-hoax/