Оцена Теме:
  • 3 Гласов(а) - 4 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Четничка википедија
#1

Занима ме да ли је могуће на Википедији написати неутралне чланке везане за ЈвуО а да не буду обрисани? На примјер чланак о неком корпусу или команданту, јер је штета да сваки партизански потрчко има дебелу биографију а многих четничких команданата нема уопште на Википедији.
Наравно мислио сам само основне податке, јер би свака шира биографија била спорна.
Одговори
#2

(26-05-2016, 06:44 PM)Романија Пише:  Не знам да ли има ова тема, тражио сам, нисам нашао.

Занима ме да ли је могуће на Википедији написати неутралне чланке везане за ЈвуО а да не буду обрисани? На примјер чланак о неком корпусу или команданту, јер је штета да сваки партизански потрчко има дебелу биографију а многих четничких команданата нема уопште на Википедији.
Наравно мислио сам само основне податке, јер би свака шира биографија била спорна.

Зашто не би могло?
Па није википедија само за комуњаре.
Одговори
#3

Може да се направи засебан вики сајт у стилу Википедије у стилу "Четничке википедије".

На званичној Википедији ће нам вечито брисати и мењати чланке.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#4

(26-05-2016, 07:00 PM)Громовник Пише:  Може да се направи засебан вики сајт у стилу Википедије у стилу "Четничке википедије".

На званичној Википедији ће нам вечито брисати и мењати чланке.

Ако се ставе само основни подаци?
Одговори
#5

Рад на Википедији не би био никакав проблем да није тзв. Вики технике. Ради се о томе да је некоме ко нема помоћ другог прилично тешко да савлада коришћење и писање на Википедији. У томе и јесте њихова тајна, иначе би мање више свако могао да оставља текстове и теме тамо, слично као на форумима.
Одговори
#6

(26-05-2016, 07:27 PM)Романија Пише:  
(26-05-2016, 07:00 PM)Громовник Пише:  Може да се направи засебан вики сајт у стилу Википедије у стилу "Четничке википедије".

На званичној Википедији ће нам вечито брисати и мењати чланке.

Ако се ставе само основни подаци?

Таман да они додају своје "сарађивао са окупатором", "кољач народа" и сличне небулозе испод.

(26-05-2016, 07:29 PM)Брада Пише:  Рад на Википедији неби био никакав проблем да није тзв. Вики технике. Ради се о томе да је некоме ко нема помоћ другог прилично тешко да савлада коришћење и писање на Википедији. У томе и јесте њихова тајна, иначе би мање више свако могао да оставља текстове и теме тамо, слично као на форумима.

Свако и може да оставља текстове и теме, док је (тему) не закључају. Довољно је кликнути на "Уреди" у горњем десном углу. Али обично немају потребу за тим, јер имају "ботове" (компјутерске програме) који серијски враћају текст на њихову верзију.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#7

(26-05-2016, 06:44 PM)Романија Пише:  Не знам да ли има ова тема, тражио сам, нисам нашао.

Занима ме да ли је могуће на Википедији написати неутралне чланке везане за ЈвуО а да не буду обрисани? На примјер чланак о неком корпусу или команданту, јер је штета да сваки партизански потрчко има дебелу биографију а многих четничких команданата нема уопште на Википедији.
Наравно мислио сам само основне податке, јер би свака шира биографија била спорна.
Добра идеја, али не видим како би могла да се реализује?
На Википедији превладавају црвени јер и у држави превладавају црвени. Још кад се додају суседне државе...
Одговори
#8

https://sr.wikipedia.org/wiki/Романијски_корпус_ЈВуО


Ја сам ево написао за Романијски корпус, али стварно аматерски јер ово први пут радим. Не знам ни фотографију да поставим...
Одговори
#9

(27-05-2016, 02:04 AM)Романија Пише:  https://sr.wikipedia.org/wiki/Романијски_корпус_ЈВуО


Ја сам ево написао за Романијски корпус, али стварно аматерски јер ово први пут радим. Не знам ни фотографију да поставим...

Зар нема на јутјубу како да се постави слика на википедију?
Одговори
#10

(26-05-2016, 07:27 PM)Романија Пише:  Свако и може да оставља текстове и теме, док је (тему) не закључају. Довољно је кликнути на "Уреди" у горњем десном углу. Али обично немају потребу за тим, јер имају "ботове" (компјутерске програме) који серијски враћају текст на њихову верзију.

Може свако, уствари свако ко има профил али бар мени је проблем њихова Вики-техника, значи не писање него остављање извора , линкова, повезивање чланака, прављење нових а о сликама и другом да не говорим.
Одговори
#11

Не знам, нисам гледао на јт.
Нема чланка уопште нпр. о Нешку Недићу, Дуји Смиљанићу, М.Марковићу, В.Весићу, Коларевићу, Дерикоњи, Нешковићу, Д.Ђукићу, Видачићу итд..
А зато постоје огромне биографије чак и партизана редова који су погинули са 20 и мање година. А биографија им ко да су живили 100.

Милославе погледајте нпр. чланак о Палошевићу, сасвим коректно написан, без црвенила.
Одговори
#12

(27-05-2016, 02:04 AM)Романија Пише:  https://sr.wikipedia.org/wiki/Романијски_корпус_ЈВуО


Ја сам ево написао за Романијски корпус, али стварно аматерски јер ово први пут радим. Не знам ни фотографију да поставим...

Desilo se bas ono sto je Gromovnik rekao. Pogledaj stranicu sada
Одговори
#13

Хахахах е свашта Кез
Одговори
#14

Који манијаци! Smile
Иначе тај покољ у Вишеграду нема везе са Романијским корпусом, већ са Дринским, али, један корпус тамо-вамо, шта је то за црвене.
Уз онај цитат било би поштено да су додали да су муслиманске усташе неколико дана пре тога масакрирале Србе у околним селима, из којих су били ти четници Дринског корпуса. Такође би било поштено додати да су неки починици злочина - четници, стрељани, одмах ту, у Вишеграду. И најзад, да нема примера да су због злочина, од припадника сопствених формација, стрељани неки партизани или усташе.
Било би добро, али наравно то је за комунисте немогућа мисија.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним