Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Липа и топола?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не.
Одговори

Погледај ме мала моја.
Нисам сигуран да се на Јутјубу може наћи оригинална верзија ове прелепе песме.
Одговори


,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

То је то.
Одговори

Која је прва валута штампана у КСХС?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Круна.
Одговори

Да. Још једно из Државног посла.

У ком месту је до 19. века постојала академија за слепе гусларе?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Који први страни филм је снимљен о Србији и када?
Одговори

Крунисање Краља Петра, то је страни филм.
Снимио је исти аутор и кратки филм Пијаца у Србији, или тако нешто, у исто време.
Одговори

(29-12-2018, 10:04 PM)Бенито Пише:  Крунисање Краља Петра, то је страни филм.
Снимио је исти аутор и кратки филм Пијаца у Србији, или тако нешто, у исто време.

Не, претходне године снимљен је филм ''Убиство краљевске породице'', снимила је фирма ''Пате''.
Колико наменских биоскопа је, оквирно, постојало у Србији пре Првог светског рата?
Кажем оквирно јер се тачно не зна.
Одговори

(29-12-2018, 04:26 PM)Перун Пише:  Да. Још једно из Државног посла.

У ком месту је до 19. века постојала академија за слепе гусларе?

Ириг.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(29-12-2018, 10:27 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико наменских биоскопа је, оквирно, постојало у Србији пре Првог светског рата?

Око 50, само у Београду скоро 20.

Први филмови који су снимљени у Србији били су "Калемегданска шетња","Трамвајска станица на Теразијама" и још њих десетак или више.Ниједан није сачуван.То су филмови снимани за живота Александра Обреновића.

Откад су биоскопи стигли у СРбију, ми смо данас на најнижем нивоу по том питању.Не знам колико је биоскопа било у Краљевини ЈУгославији али их ј било бар три пута више него данас. Ништа то не треба да нас чуди јер и данашњи возови иду спорије него што су ишли они који су превозили путнике у време првих биоскопа.
Одговори

Снимљена је и свадба Александра и Драге, исто није сачуван филм.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним