Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Не то ти био енглески МИ6 шифра за Иван Попов
https://www.pinterest.com/pin/429953095648906250/

Ако нисам погрешан Попови су имали неку фабрику што је правила маст за кожу, што је било корисћена за војне чизме.
Кад су Немци стигли оних су то преузмили.
Мислим Иванов утицај на томе је су изменили формула за маст, што бих изазвало пуцање у кожи.
Одговори

Захумље брате, ниси добро поставио питање. Али да јеси, било би одлично питање. Гледао сам синоћ и размишљао неколико минута и рећи ћу ти између чега сам се двоумио.

Умало и ја да дам исти одговор као Бенито, али ево што нисам. Баш због недоумице да ли си мислио на HMS Dreadnought,Душка Попова или на једног Словенца који није помињан на овом квизу,Ивана Шуштерчича.То ти је онај што је позивао на насиље над Србима 1914. године.

Да објасним о чему се ради,убеђен сам био да ако би то био брод, има неке везе са превозом Срба у ПСР.Или да је учествовао у некој поморској битци а да су опет и Срби актери исте и због недовољног познавање те поморске историје одустао сам од тог одговора.

Нисам одговорио да је Душко Попов, иако сам знао да му је то једно од кодних имена,али његово примарно и најпознатије кодно име је Трицикл.

Зашто Иван Шуштерчич ? Зато што је можда и он имао то кодно име или његов брат, чијег се имена не могу сетити, а био је адмирал АУ морнарице. Ту се створила још већа недоумица да није од тог брата кодно име било Dreadnought или тај брат Шуштерчичев као адмирал има неке везе са тим бродом а не са кодним именом.

Добро је питање било, само се требало мало прецизирати.
Одговори

Шта ниси разумео од питање.......

Ко се звао?
Одговори

(01-09-2018, 07:09 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Шта ниси разумео од питање.......

Ко се звао?

Да, ево управо у посту изнад сам нагласио шта тачно није било јасно. Може мало да се прецизира да не би размишљао да ли је у питању људско биће/брод/нека јединица/шифра за нешто...
Одговори

Ако је тачна верзија М. Самарџића о хватању Драже Михаиловића, ко је од команданата корпуса био врло близак том догађају. За Драгишу Васиљевића сви знате, али био је још један.
Ко?
Одговори

Када је војска Кнежевине Србије добила прве школоване официре? Где су се школовали, колико их је било?

(01-09-2018, 09:39 PM)Бенито Пише:  Ако је тачна верзија М. Самарџића о хватању Драже Михаиловића, ко је од команданата корпуса био врло близак том догађају. За Драгишу Васиљевића сви знате, али био је још један.
Ко?

Мислиш ли на Милоша Марковића?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не.
Одговори

(01-09-2018, 09:39 PM)Бенито Пише:  Ако је тачна верзија М. Самарџића о хватању Драже Михаиловића, ко је од команданата корпуса био врло близак том догађају. За Драгишу Васиљевића сви знате, али био је још један.
Ко?

Милан Стојановић Цига?
Одговори

Не.
Одговори

Калаит?
Одговори

Непогрешиви Милослав.Баја
Може даље ко хоће.
Одговори

(01-09-2018, 09:42 PM)Перун Пише:  Када је војска Кнежевине Србије добила прве школоване официре? Где су се школовали, колико их је било?

Остало је ово.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Који српски град је током окупације у Другом светском рату имао Хитлерову улицу?
Одговори

Нови Сад?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним