Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Раденко Михаиловић из Дрлупе Гружанске са капом и ознаком Краља Петра другог.Преживео заробљеништво у Немачкој.Овакву ознаку нисам виђао!
Извор:Иван Живорад Терзић
[Слика: 49124901-2478586135492166-3986572825782648832-o.jpg]
Одговори

То село није Гружанско.
Одговори

Ваљда зна човек одакле је његов прадеда а проверио сам на гуглу има такво село у Гружи.Smile
Одговори

Дрлупа припада Краљеву, али је у Гружи(област) Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Не битно је и прихватам да "... зна човек одакле је..."
Али село је само кратко припадало срезу Гружанском, а од 1931, са још 14 села припада срезу Жичком.
Одговори

Мићо ево провери на овом линку пише Дрлупа Долина Гружанска!
https://dolina-gruzanska.ls.rs/
Одговори

Је л беше био неки војвода из Првог српског устанка из Дрлупе?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

У вези Дрлупе, повлачим се.Остаје у Гружи. Држао сам се административне поделе срезова од 1931 па док нису укинути срезови негде 60 тих година. Али ок, у питању је географија, а ја нисам то уважио.
Иначе ниједна Гружанска бригада није покривала то село већ Жичка.
Одговори

Која тачно Жичка бригада?
Одговори

Капетан Божа Перовић са заставом Врховне команде за време Светосавског конгреса у селу Ба 1944. године
[Слика: 3-slika.png]
Одговори

Е он сигурно није из Груже.
Одговори

Настанак четничке организације у емиграцији С лева на десно Ђоко Марић војвода Ђујић Милан Цвјетићанин Перица Совиљ
[Слика: image.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Миливоје Јовановић из Алексинца на слици из 1939.године
Извор:Дарко Јовановић
[Слика: 12523193-955256204562033-7739799916902825545-n.jpg]
Одговори

Потпоручник Божидар Божа Панић и села Пајазитово код Крагујевца.Пре рата активни наредник,завршио Артиљеријску школу у Ћуприји.Командир 1. чете 1. батаљона 4. Космајске бригаде,а од октобра 1944. командант батаљона пратећег оруђа.Заробљен у Босни пролећа 1945. робијао после рата шест година.Преминуо у Пајазитову 2005.
Извор:Милослав Самарџић
[Слика: Bole-Pajazitovo.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Бесеровић, 34 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним