Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

[Слика: image.jpg]

Четници из Трнова код Сарајева
Одговори

(16-08-2017, 12:22 AM)posmatrač Пише:  Овдје двојица четника носе маскирна шаторска крила, један Вермахтово, а други СС. Мада је шара СС шаторског крила различита од оног на претходној фотографији.

Пошто су неке СС шате уведене послије 1941. можда би се могло идентификовати прије које године ова фотографија није могла настати.

Постоји фотографија двојице познатих четника Невесињског корпуса са различитим маскирним униформама, мислим из 1944. године. Зато не би било необично да су ово четници.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Не би било необично, али сам хтио рећи да се по типу униформе (у овом случају маскирних шара) понекад може датирати фотографија.
Одговори

(17-08-2017, 01:15 PM)СРБИН 100% Пише:  [Слика: image.jpg]

Четници из Трнова код Сарајева
Знају ли се имена и извор

(16-08-2017, 09:06 AM)Pravda Пише:  G. Samardzicu ovu sliku ste u Albumu 3. potpisali:Cetnici iz okoline Banjaluke.Na slici su pratioci kapetana Zike Pavlovica- Artiljerca!
Kako takva greska da vam se desi?Smile

Тешко да су Бањалучани. Види опанак, шајакче...
Одговори

Четници Моравичке бригаде са Равногоркама.

[Слика: IMG_3926.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(17-08-2017, 01:15 PM)СРБИН 100% Пише:  [Слика: image.jpg]

Четници из Трнова код Сарајева
Prvi sleva je Vaso Andric iz sela Madzari kod Trnova,nepoznatii dobrovoljac iz Srbije stoji u sredini,desno je Krsto Andric iz sela Madzari.Vaso Andric je ubijen 1947. od UDBE
Ja sam nasao ovu sliku na fejsbuku pre 5. godina mislim da se stranica zvala Srpsko Sarajevo .Sliku sa ovim opisom je postavila jedna devojka iz toga kraja.

Milan Kalabic i Drasko Cakic.
   
Одговори

Крсто умро 1992.
Одговори

Trebalo bi da je na slici oficir Trebinjskog korpusa.Da li neko zna ko je?
   
Одговори

[Слика: dr_djura_djurovic.png]

Др Ђура Ђуровић
Одговори

Vlado Milojevic komandat Trebinjske brigade sa talijanski oficirima.
   
Evo i cela slika, steta sto je isarana.Ako prepoznate jos nekoga sa slike,napisite.
   
Одговори

http://www.thememoryproject.com/stories/2974:/
Одговори

Ђенерал Дража, Стеван Мољевић и остали на комунистичком суду у летњем павиљону Дома краљеве гарде, јун-јул 1946. године.
Преузето са Равногорска историја
[Слика: 20900790_1368557619859735_8361671114599455975_o.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Cetnici Trebinjske brigade.
   
   
Одговори

Cetnici Boljevacke brigade-Timockog korpusa.
Izvor :Aleksandar Dincic
   
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Бесеровић, 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним