Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 3 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ванредно Стање

(24-03-2020, 04:27 PM)Бенито Пише:  То је тачно. Али, у Србији још нису укинули прве две уредбе прве владе Броза- да се ликвидирају козе и да не може да се зида кућа од блата.
Е, сад како ће овај народ у шуму ако не може да направи кућу од земље и има макар једну козу да се прехрани.
Сваки такав је упућен на "тржни центар", а самим тим и на "здравствени центар". И тако, од центра до центра, слободе све мање....

Пааа...не знамо одавде све детаље али рецимо Фајгељ је сам правио своју кућу, нема га нешто у последње време, да га није у'апсило?

Па напорни суботар Мирољуб, иначе један од главних УГУЗЉУБИВОЈА балавог, ка'е живи на селу код Лесковца, има своју воду, грејање, пластенике...

Па онај чудак Драган Јовановић, онај што обожава фалусне идоле, живи сам на Старој планини...видим мало ударен углаву ама физички здрав.

Или онај домаћин на Голији код Ивањице са четворо ђеце...има их, а још није касно да се убјежи ушуму!

Ваистину!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

По "позитивним" законима, све те куће могу сутра да буду срушене.
Ове зидане куће блоковима су нешто друго, па и да су на врх Голије, јер су "легализоване" недавним законом о легализацији.
Одговори

(24-03-2020, 04:27 PM)Бенито Пише:  То је тачно. Али, у Србији још нису укинули прве две уредбе прве владе Броза- да се ликвидирају козе и да не може да се зида кућа од блата.
Е, сад како ће овај народ у шуму ако не може да направи кућу од земље и има макар једну козу да се прехрани.
Сваки такав је упућен на "тржни центар", а самим тим и на "здравствени центар". И тако, од центра до центра, слободе све мање....

Како није укинута забрана држања коза па сада има више коза него крава краве више нико неће да држи јер млеко плаћају 20 динара
Одговори

Није укинута. Људи крше закон.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(22-03-2020, 02:07 PM)Бенито Пише:  државни удар.

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-dosta...n=lastpost
.

Ја нисам као неко ко на први знак опасности напушта своју Отаџбину и свој народ. Ја могу и да погинем у овој светој борби, али са мојом смрћу наша борба неће бити прекинута....Зато ни једног тренутка не сумњам да ће слобода са Равне Горе поново обасјати нашу напаћену Отаџбину.
Одговори

Пала Куртијева влада. Прва победа Сорошеве короне.
Одговори

Да ли би сада могли да очекујемо и "попуштање" хистерије код нас?
Одговори

Не. Када буде попуштање у Италији и Шпанији, тек после тога. Меркелова је ово наметнула Србији, а све се прикрива Кинезима, којима такође одговара, јер могу да прошире свој културолошки утицај, практично бесплатно.
Наравно, Немачка ове мере неће увести никад, нити може да их уведе, јер су државни механизми толико јаки да је практично немогуће да то уради Меркел,чак и када би хтела.
Одговори

Још увек не разумем шта је финални циљ у Италији. Влада је већ одобрила милијарде и милијарде евра помоћи (значи, већ се задужила). Ако је циљ био још више везати Италију за централне банке, мислим да се успело с тим.
Одговори

О чему ви?

Умиру им људи, држава се распала, здравствени систем у парампарчад отишао..

О чему ви?

Шпанија отклизала полако италијанским путем...

Оно да новинари серу, серу... Дижу халабуку...



Нешто мало другачије..

Цитат:Ограничено је кретање али нам је продужен боравак са собом са најдражима. Све што смо заборавили сада обнављамо. Од односа према породици и пријатељима до односа према природи и Богу. Сада смо суочени својим мислима и каквим таквим огледалом савести. Кажу да невоља човека чини бољим. Вероватно долази време катарзе. Ово је судар добра и зла. Молитва лечи као и добри људи. Мислима просвећујемо свет, добром делима просветљујемо себе.
Разговарамо и дописујемо са драгим пријатељима. Размењујемо духовите досетке хранећи своја већ помало отупела механички или прагматички програмирана чула.

https://www.in4s.net/povratak/

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(25-03-2020, 07:00 PM)Краљ ће се вратити Пише:  Још увек не разумем шта је финални циљ у Италији. Влада је већ одобрила милијарде и милијарде евра помоћи (значи, већ се задужила). Ако је циљ био још више везати Италију за централне банке, мислим да се успело с тим.
Финални циљ је да се после кризе, а пре избора, појави ЕУ са огромним донацијама и европским акцијама помоћи Италији, са директном намером да не победи Салвини. Што ће вероватно и успети, јер кад су могли анонимног Макрона да катапултирају на место председника Француске, онда ће у бушној Италији, све ићи много лакше.
Тако да ови који причају да је са ЕУ готово, на жалост, не знају са ким имају посла.
ПС италијанско здравство је пало зато што им је вирус директно ушао у болнички систем и у старачке домове. То је паралисало цео систем. Док су се снашли, имали су велики број жртава.
Лука ће нам јавити, али те расправе ко је био крив што се тако догодило, отићи ће у недоглед. Помоћ Европе ће бити тако снажна, да ће прекрити причу о кривици. Тако се бар надају они који су сценаристи ове приче.
Али, ни то није главна тема....
Главни циљ је Трамп. У то више нема никакве сумње.
Одговори

Данас на конференцији за штампу кризног штаба,оно говедо Кон шапуће докторки:"немој говорити сајмиште,него сајам.Она пита зашто,а он тамо су они побили оне..."
Не могу снимак да нађем

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

То је, заиста, посебна симболика. Поготово за мене. Просто је невероватно како су ми се неки догађаји поклопили.
Одговори

https://www.facebook.com/717485268307882...522314901/

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним