Оцена Теме:
  • 3 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Битка за Калабића (2)
#29

Јесам. Не може се то користити. А и нема потребе, јер су све њихове верзије у основи исте, па користим оне прве.
Одговори
#30

(03-02-2014, 05:26 PM)Милослав Самарџић Пише:  Јесам. Не може се то користити. А и нема потребе, јер су све њихове верзије у основи исте, па користим оне прве.

А како коментаришете његову причу да је неко вријеме провео у ћелији са Дражом?
Одговори
#31

Њихове приче су безвредне за опис догађаја, а корисне су за проучавање тоталитарних идеологија, конкретно њих самих. Дакле, говоре о њима, а не о другима.
Одговори
#32

Иван Ивановић: Истина о Калабићу (1)
Између школованих историчара Косте Николића и Бојана Димитријевића, с једне стране, и историчара по вокацији Милослава Самарџића, с друге стране, повео прави рат књигама, па је текст који пишем прича о том рату. Све до 2009. године Николић и Димитријевић су оспоравали Самарџића, али нису имали ваљану аргументацију за то, пошто им нису била доступна тајна документа Удбе. Више су ишли на човека (ad hominem) него на књигу (ad rem). Њихов главни аргумент против Самарџића је био тај што он није школовани историчар, него економиста који се аматерски бави историјом. Доказе које је он понудио у својој књизи „Истина о Калабићу“ једноставно су игнорисали. Тако је настао један од највећих спорова у савременој српској историји...

ПИШЕ: Иван ИВАНОВИЋ

http://www.pogledi.rs/ivan-ivanovic-isti...alabicu-1/
Одговори
#33

Цитат:Да видимо како су они дошли до крунског аргумента за рушење Самарџића?
Је ли ово неко зезање?
Одговори
#34

Није, што? Човек анализира редом.
Одговори
#35

Зато што смо видели све њихове "доказе", па не знам који је то крунски који подржава њихову тј. Ознину верзију (верзије).
Одговори
#36

Иван Ивановић: Истина о Калабићћу (2)
Бојан Димитријевић још тврди да је голим оком установио да се ради о истинитој фотографији, чак и ако је у њу Калабић умонтиран! Међутим, Судски вештак морфолог Лазар Цвејић је дао налаз, који је Самарџић у новој књизи објавио: „Упоређивањем фотографија Калабића од 1935, 1943. и 1944. године са фотографијом „Калабић – 1946″, установио сам да последња фотографија НИЈЕ ФОТОГРАФИЈА Николе Калабића!“
Наставак:
http://www.pogledi.rs/ivan-ivanovic-isti...alabicu-2/
Одговори
#37

Управо читам овај Политикин фељтон из 1962. године, и Барон Минхаузен би им позавидео на лажима.
Одговори
#38

Иван Ивановић: Истина о Калабићу (3)
Коста Николић и Бојан Димитријевић, да би појачали Удбину причу, и сами приказују Николу Калабића као осионог Дражиног команданта, који је нанео много зла четничком покрету. Обојица сматрају да је генерал Михаиловић био слабић који није успео да контролише силеџије у својој војсци, какав је био Никола Калабић
Наставак:
http://www.pogledi.rs/ivan-ivanovic-isti...alabicu-3/
Одговори
#39

Мољевићева изјава је тај крунски доказ?
Одговори
#40

Милославе, овде у чланку се помиње улога британаца као пресудна за хватање Михаиловића. Нисам читао књигу - која је у ствари ваша теорија о томе?

Марсија Кураповина рецимо има теорију да је Михаиловић по хватању спроведен у Москву на ислеђење.

Ја знам из неколико извора да су Британци покушали да издејствују Михаиловићево "часно изгнанство", чак су биле неке идеје о киднаповању из земље и упућивање у неку од Британских колонијалних земаља и доживотно издржавање уз почасти, али су, наводно, то саботирали Американци...
Одговори
#41

(06-02-2014, 07:32 PM)Николај Пише:  Мољевићева изјава је тај крунски доказ?
Један од... Smile
Одговори
#42

(06-02-2014, 08:13 PM)Chicot Пише:  Милославе, овде у чланку се помиње улога британаца као пресудна за хватање Михаиловића. Нисам читао књигу - која је у ствари ваша теорија о томе?

Марсија Кураповина рецимо има теорију да је Михаиловић по хватању спроведен у Москву на ислеђење.

Ја знам из неколико извора да су Британци покушали да издејствују Михаиловићево "часно изгнанство", чак су биле неке идеје о киднаповању из земље и упућивање у неку од Британских колонијалних земаља и доживотно издржавање уз почасти, али су, наводно, то саботирали Американци...
Опет Москва. Smile Шта каже конкретно? Докази?
Дража је ухватио везу са Малтом крајем 1945, а они су дали шифру комунистима...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним