Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Трећи Светски Рат?
#71

https://www.youtube.com/watch?v=GfNUGSTIp8o
Одговори
#72

Тај ко је поставио овај лист је заиста гледао и студирао прошлости сукобљавање, револуције, устанке, побуне и ратове.....
Тако ја бих вам препоручио да сагледате од када се овде ратује.....и ко буквално ратује против нас!
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_re...rebellions

ЛЕПО ПОГЛЕДАЈТЕ ГДЕ СЕ СУКОБЉАВА И ГДЕ ЈЕ МИРНО И ТО ПРЕКО ВЕКА!
Одговори
#73

http://srbin.info/2016/10/12/britanci-do...-u-siriji/
Одговори
#74

"I rotate through Diego Garcia every 6 weeks to pull maintenance on uplink equipment as a private contractor.
Something big is going on, the island has more aircraft than anytime in the last 9 years. They have blocked off some access roads and are now parking aircraft on the road. Barriers have been set up around the aircraft areas. Temporary barracks and hangers are popping up everywhere. A tent city full of AF and Navy maintenance personnel has also been set up.
ave never seen B1s and B2s there at the same time. Actually I have never seen more than 1 there at a time.
Security is nuts I had to show my id at least 8 times a day
My coworker is former AF and said they are like that when nukes are around. We counted over a dozen air refueling tankers on the ground. The airfield had a take off or landing every 15 minutes, very busy. When we flew out we waited in line for quite a while. We never had to wait in the past.
The Navy had the docks full of ships and 6 to 8 more were moored just off shore. We watched many pallets of bombs being off loaded from one ship.
There were a bunch of B-52's coming in that were painted flat black. I have not seen that before.
So are we headed to war again?"
Одговори
#75

Политички Инсанити: Одлазећи председник Обама "Операција Атлантик Разреси" против Русије: САД Шаље 3.600 Цистерне Против Русије - Массиве НАТО-а распоређивање току

Уводна напомена Мицхел Цхоссудовски

Би Донбасс Међународне новинске агенције и проф Мицхел Цхоссудовски
Глобално истраживање, јануар 05, 2017
Донбас Међународна новинска агенција 4 Јануар 2017
Регион: Русија и ФСУ
Тема: Милитаризација и ВМД, САД рат НАТО агенда
САД-бак
Опасне раскрснице: Да ли је Обама намеру да води војну операцију на руској граници до краја свог председничког мандата?

Овај војни јуриш би потенцијално могла створити свршен чин.

Да ли су ови распоређивање америчке тенкове и трупе део Обаминог "чин одмазде" према Русији као одговор на московском наводног хаковања америчких избора, који према речима директора Националне обавештајне Јамес Цлаппер представља "егзистенцијалну претњу" на безбедност САД.

Као што се сећамо Обаму 29. децембра "наредио је серију одмазде корака против Русије".

Да ли је то "фаст-трак" процедура на делу одлазећег председника, уз подршку САД интелигенције да се створи хаос Пре почетка на Трумп управе 20. јануара?

Према Донбас међународни сервис новинске агенције, "огроман распоређивање амерички војни би требало да буде спреман до 20. јануара"

Политичка Лудило преовладава.

И лудило потенцијално могли ослободити трећи светски рат.

У међувремену ништа од овога није насловна страна вест. Маинстреам медији не покрива.

Испод је извештај извештаја Донбас Међународна новинска агенција.

Мичхел Чосудовски, Глобал Рисерч, Март 5, 2016


Рат Припрема НАТО-а против Русије, "Операција Атлантик Реши ', је у пуном замаху. 2.000 амерички тенкови ће бити послат у наредним данима из Немачке у Источној Европи, а 1.600 амерички тенкови је распоређен на складишта у Холандији. Истовремено, НАТО земље шаљу на хиљаде војника у руским границама.

Према америчке војске Европи, 4.000 војника и 2.000 тенкова ће стићи у три америчка транспорта бродовима у Немачку следећег викенда. У Бремерхавен, америчких војника и огромне количине војног материјала, биће транспортован у Пољској и другим земљама централне и источне Европе.

САД шаље на Руским границама 3. бригаде пешадијске дивизије 4.. Све у свему, више од 2.500 комада терета се испоручују у Немачку, где ће они бити истовара у периоду јануар 6-8. Америчка војска материјал и трупе ће наставити у Пољској жељезницом и војни конвој. Масивна распоређивање амерички војни би требало да буде спреман до 20. јануара.

"Око 900 возила са војне опреме ће бити транспортован возом у Бремерхавен у Пољску. Ту су и око 600 комада терета који ће бити транспортовани возом до Пољске са војном полигону у Берген-Хохне. Скоро 40 возила ће путовати директно путем у Бремерхавен у Пољској ", рекао је Бундесвер одељење за штампу.

"Три године након последњи амерички тенкови напустили континент, морамо да их вратимо", рекао је генерал-потпуковник Фредерик "Бен" Ходгес командант америчких снага у Европи.

Он је то изјавио током посете логистике факултету Бундесвера у Гарлстедт, Доњој Саксонији. Он је рекао новинарима да су мере биле "одговор на руске инвазије на Украјине и незаконитог анексије Крима."

Иако је НАТО се припрема за рат против Русије, Ходгес је све наопако и оптужио Русију припреме за рат. "То не значи да је нужно мора да буде рат, ништа од тога није неизбежна, али Москва се припрема за могућност", рекао је Ходгес.

У опасној ескалацији против нуклеарно наоружање Русији, што представља опасност од трећег светског рата, немачки Бундесвер игра централну улогу. "Без подршке [Герман] војске, можемо ићи нигде", рекао је Ходгес је током појављивања на заједничкој Службе за Бундесвера.

Немачка, која се преврнуо источној Европи у рату истребљења пре 75 година, се спрема да пошаље борбене трупе у Балтику. У јануару, 26 тенкова, 100 осталих возила и 120 контејнери ће бити транспортовани возом у Литванији. Немачка ће послати пешадијског батаљона 122..

Истовремено, укупно 1.600 САД борбених возила се треба да се чувају на шест магацина комплекса у југоисточном селу Еигелсховен, поред белгијских и немачких граница. Еигелсховен Објекат је првобитно отворен у 1985. за време Хладног рата, када је коришћен од стране америчких трупа да вежбају вежбе у случају могућег совјетског напада, написао РТ Вести.

Абрамс тенкови, Брадли борбена возила и паладин артиљерија су већ почели да пристижу у који је део $ 3,4 милијарде Конгрес одобрио шеме да се повећа војну способност НАТО-а у Европи. складиштима се планира да се поново отвори у Пољској, Белгији и Немачкој.

http://www.globalresearch.ca/outgoing-pr...ay/5566679
Одговори
#76

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ba...a/5503663/
Одговори
#77

Мађарска: До пролећа четири војне базе на граници са Србијом
у Вести, Хроника 10. фебруара 2017. 0

Нови Сад / Будимпешта – Мађарска војска је саопштила да је завршена изградња пограничне базе у Келебији на граници са Србијом, као и да очекује да ће до пролећа бити завршена и изградња база у Бачалмашу, Мадарашу и Херцегсантоу.
У свим тим базама ће бити по 150 места за војнике, а њихова изградња је започела јесенас, преноси „Војводина данас” (vajma.info). Наводи се да ће се, ако буде потребно, изградити и виши ниво контејнера, што би аутоматски значило дуплирање броја војника на 1.200 људи.
Начелник генералштаба мађарске војске Тибор Бенке је нагласио да ће војници своје пограничне задатке обављати „све док не престане миграциони притисак на Мађарску”, али се нада да ће након изградње друге линије ограде бити потребно мање војника и да ће тиме остати више времена за обуку и припрему војника.
Истакао је да се све већа пажња усмерава на границу са Србијом, где су војници на 170 километара изградили пограничну ограду. На граници са Хрватском је постављена ограда у дужини од 136 километара.
Наводи се да су контејнери за смештај војника прављени за по четири особе и да су опремљени грејањем на струју и клима уређајима. У бази постоји трпезарија и посебан блок за здравствену негу. Постоји и сала за разоноду са једним столом за стони тенис, за билијар и са таблом за пикадо. Постоји и посторија опремљена веш машином и машином за сушење веша. Обезбеђен је бежични интернет, а постоји и мобилна продавница.
База се састоји од 90 контејнера у које су укључена и складишта и канцеларије. Наводи се да су до сада мађарски војници из базе у Мејкуту путовали 20 километара до границе. Начелник генералштаба Бенке је додао да је током протекле годину и по више од 15.000 војника служило на граници.
Танјуг

Као да мигранска криза ина ефек за милитризације државе!
Одговори
#78

(Фото: Ројтерс)
(Фото: Ројтерс)
Ердоган наоружава Шиптаре: Шаље им оклопна возила, тенкове и борбене авионе?!
у Вести, Хроника 11. фебруара 2017. 2 Коментара

Београд – Председник Турске Реџеп Ердоган главни је спонзор наоружавања војске такозване државе Косово којој је спреман да поклони авионе „Ф-16 Фалкон“, оклопна возила и тенкове.
Стручњаци за безбедност тврде да ће Ердоган преко премијера Албаније Едија Раме на све начине помоћи наоружавању Албанаца на Косову и Метохији.
Бивши начелник Катедре за безбедност Војне академије пуковник Милан Мијалковски каже да ће Турска наоружати Приштину као што је то урадила са Тираном.
„Извесно је да ће им наоружати копнене снаге, али ће им продати или поклонити и борбене авионе. Досад су већ на својим академијама обучавали њихове војне пилоте, па је ово логичан корак далје. То није изненађење јер Ердоган као представник неоосманизма има велики интерес на Балкану“, рекао је Мијалковски.
Стручњак за безбедност Божидар Спасић упозорава да ће Албанија куповати дупло више оружја од Турске које ће прослеђивати на Косово.
„Главни снабдевач биће Турска јер се Косово налази на њиховој „зеленој трансверзали“ до Сарајева и далје до Беча. Ердоган ће посебно наоружати копнене снаге борбеним возилима и тенковима. Албанија је и до сада давала оружје Приштини, па је могуће да они већ имају тенкове“, нагласио је Спасић.
Стручњак за тероризам Џевад Галијашевић тврди да се Ердоганова тенденција ка Косову и Балкану неће ту завршити.
„Осим Турске, Косово посебно помажу Албанија и Хрватска. Турци могу да им поклоне „Ф-16 Фалкон“ авионе. Морамо пазити јер Албанци не узимају оружје да би се сликали с њим“, закључио је Галијашевић.
Одговори
#79

СРБИ НЕЋЕ ДАТИ ГЛАС за шиптарско-окупаторску војску

Све албанске партије подржале су повећање буџета, који сада износи 35 милиона евра за куповину додатног наоружања.

Упркос притисцима косовског председника Хашима Тачија, једанаест посланика Српске листе неће се у уторак појавити на редовној седници шиптарско-окупаторског парламента и дати своје неопходне гласове за формирање оружаних снага Косова. Директор Канцеларије за КиМ Марко Ђурић тврди да Приштина нема право по резолуцији 1244 Савета безбедности УН да формира војску Косова, док министар спољних послова Ивица Дачић подсећа да је за тако нешто потребна сагласност Срба, који се оштро противе таквој могућности.

„Они не могу без гласова Српске листе да донесу такву одлуку, јер на то немају право по резолуцији 1244 и таква одлука је нелегална. По тој резолуцији једине оружане снаге на Косову и Метохији су УН – Кфор”, појаснио је Дачић за РТС.

Шеф српске дипломатије уверен је да не постоји могућност да посланици Српске листе гласају за формирање војске Косова. „Ако посланици гласају у складу с интересима српског народа који живи на КиМ, онда неће гласати за формирање војске Косова”, нагласио је Дачић.

Марко Ђурић каже да безбедносне снаге Косова (БСК), према прописима које су донеле саме привремене институције самоуправе у Приштини, не могу да буду трансформисане у војску без сагласности српских посланика. Истиче да једина војна формација на терену може бити Кфор и Војска Србије, уз претходно добијену сагласност Кфора.

„Осим што не постоје претпоставке за легално формирање тзв. војске Косова, поставља се и питање какав би био њен мандат и највероватније потенцијалне мете. Српски народ на КиМ оправдано подозрева да би таква формација била управо претња безбедности Срба и других неалбанских заједница у покрајини. Јасно је да би војска Косова била фактор нестабилности у региону”, упозорава Ђурић.

Да су мале шансе да Косово добије војску каже и посланик Српске листе Ненад Рашић, који наводи да после онога што се десило с „Трепчом” сада нема маневарског и политичког простора унутар коалиције за било које разговоре на тему војске Косова.

„Не видим никакав простор за било какве разговоре о креирању војске или било чега другог. Ми не можемо да се договоримо око једноставнијих ствари, а камоли о тако важним темама као што је војска”, рекао је Рашић.

Косовске власти последњих година покушавају да трансформишу безбедносне снаге Косова у оружане снаге, односно у војску Косова. Да би тако нешто било могуће, потребно је да сагласност добију не само од албанских политичких партија, већ и од посланика Српске листе, који су од септембра прошле године „замрзли” учешће у косовским институцијама, у скупштини и влади, због закона о „Трепчи”.

Уколико српски посланици не гласају за формирање косовске војске, Приштина ће на располагању имати две опције: да измени и допуни закон о безбедносним снагама којим би на мала врата формирала војску или да Скупштина Косова усвоји „lex specialis”, али је проблем што би у том случају дејство закона било орочено на одређено време, што за власт у Приштини није прихватљиво.

Безбедносне снаге Косова (БСК) броје око 4.000 особа, од чега је око 2.500 активних припадника, од којих је 197 из мањинских заједница. Највише их је из турске заједнице, њих 56, из српске их је 46, из бошњачке 44, док су остали из ашкалијске, ромске, горанске, египћанске, те хрватске заједнице.

Када већ Приштина без Срба не може да добије легално војску, она може да купи наоружање, што је прошле недеље најавио председник Скупштине Косова Кадри Весељи. Он је рекао да су се све албанске партије договориле да буде проширен буџет за куповину наоружања, који је сада „тежак” више од 35 милиона евра. Предвиђено је да током ове године буде купљена већа количина стрељачког наоружања, два тенка, а противавионском артиљеријом, минобацачима муниције већег калибра која иде уз то, а у плану је и куповина расходоване опреме из Америке, пре свих хеликоптера.

„Инструктори НАТО-а већ дуже време обучавају припаднике БСК-а и припрема се организациона структура неке будуће војске и сада се само чека да се оствари оно што је неки у Пентагону најављују –да се дâ мандат косовском парламенту за трансформацију у војску. Срби неће подржати такву формацију, тако да је то рачун без крчмара”, каже Милован Дрецун, председник скупштинског Одбора за КиМ.

Извор: Политика
Одговори
#80

Американци пребацили у Немачку 94 хеликоптера Чинук, Апач и Блек хок

ВЕЋИ ДЕО ЋЕ ОСТАТИ У БАЗИ У ИЛЕСХАЈМУ, А ОСТАТАК УПУЋЕН У ЛИТВАНИЈУ И РУМУНИЈУ


АМЕРИЧКА војска почела је истовар 94 хеликоптера Чинук, Апач и Блек хок у луци у северној Немачкој одакле ће бити премештени у базу у Баварској, јавила је данас немачка новинска агенција ДПА.

Хеликоптери и неколико камиона из 10. борбене ваздухопловне бригаде из војне базе Форт Драм у Њујорку, слетели су у Бремерхафен и већи део ће бити премештен у базу у Илесхајму.

ДПА јавља да ће остатак обављати ротирајуће смене у Литванији и Румунији, као део операције Атлантска одлучност (Атлантиц Ресолве) којом је предвиђено стално присуство америчке оклопне бригаде у Европи.

Циљ мисије је, како је саопштено, да се Пољска и друге чланице НАТО осећају безбедније од потенцијалне претње коју представља Русија.
Одговори
#81

ТЕНЗИЈЕ У РЕГИОНУ РАСТУ! Хрватска нуди Америци територију за војне базе!

Хрватска, упркос промени америчке администрације, не одустаје од великог пројекта сарадње са америчким Министарством обране. Према том плану, који се ослања на стратешки план одвраћања руског продора на Запад и према Јадранском мору, у Хрватској би биле размештене дивизије војске САД.

То јe око 5.500 војника са борбеном опремом и комплетном логистиком. Они би, према истом плану, били размештени на две локације: полигону Слуњ и војном комплексу Удбина, где се налази и авионска писта. Тако би био створено чвориште са ког би Американци ротирали своје јединице даље у Европу.

Пентагон би уложио озбиљан новац у градњу и модернизацију потребне инфраструктуре и то у луку Ријека , модернизацију железничке пруге од Ријеке до Карловца и војну инфраструктуру на Слуњу и Удбини.

Хрватска би, како сада стоје ствари, сама требало да финасира деоницу пруге од Карловца до Слуња. Процене показују да би инвестиција била око 1,5 милијарди долара. Каква ће заиста бити политика америчког председника Доналда Трампа према безбедности Европе, а тиме и Хрватске, за сада се само може нагађати.

Трамп је, наиме, најавио јачање америчких оружаних снага, али и „затварање“ Америке. Као непријатеља не види руског председника Путина него Кину. Најважније од свега, НАТО савез је прогласио застарелим, а америчким савезницима у Европи, у које спада и Хрватска, најавио је да САД више неће субвенционисати њихову обрану. Међу европским вођама влада оправдана бојазан да ће Трамп заиста одустати од трансатлантског савезништва које траје од Другог светског рата.

Иначе, главни војни полигон хрватских снага налази се недалеко од Слуња. Реч је о око 24.000 хектара углавном шумовитог земљишта, на ком се налази и извор реке Мрежнице. Полигон је за бивше државе градила тадашња ЈНА, а данас је део инфраструктуре на полигону девастиран и запуштен. Ипак, захваљујући барем делимичној обнови коју је обавио ОСРХ, тренутно на њему може да борави и вежба око 1.200 војника.

Инвестиција би била око 53 милиона долара а партнери у пројекту би били МОРХ, америчка команда за Европу ЕУЦОМ и Национална гарда Минесоте.

Извор: Express.hr
Одговори
#82

Руски шпијунски брод у близини америчке обалеСајт Dover-Marina.com
РУСИЈА

У близини источне обале САД примећен је руски шпијунски брод „Виктор Леонов“, тврди телевизија „Фокс њуз“. Према подацима тог канала, то је прва патрола од ступања Доналда Трампа на дужност председника САД.

Ратне игре: Амерички и савезнички бродови на 80 км од обале Ирана
Американци су приметили руски брод када се налазио 112,7 километара од обале државе Делавера и кретао се на север брзином 10 чворова, саопштила је телевизија. То значи да се „Виктор Леонов“ налазио у међународним водама и да није улазио у територијалне воде САД.

„То није велики повод за забринутост, али ми га пратимо“, наводи „Фокс њуз“ речи америчког чиновника.

Према подацима другог извора, „Виктор Леонов“ се последњи пут појавио у близини америчке обале у априлу 2015. године. Према оценама америчке војске, тај тип бродова је предвиђен за пресретање радио веза и различитог типа комуникација и за проучавање параметара сонара.

„Виктор Леонов“ (пројекат 864) представља трећу генерацију бродова који су израђени у СССР-у осамдесетих година прошлог века.

Није било никаквих инцидената 10. фебруара са руским авионима у Црном мору у близини америчког разарача "Портер", саопштио је новинарима званични представник руског Министарства одбране Игор Конашенков. По његовим речима, сви летови руска авијације изнад неутралних вода Црног мора су изведени у складу са међународним правилима.

Амерички разарач УСС Портер
© WIKIPEDIA/ SCHLENDRIAN
Амерички разарач поново у Црном мору
„Никаквих инцидената није било 10. Фебруара, везаних са прелетом руских војних авиона у Црном мору поред разарача „Портер" Ратне морнарице САД.Сви летови наших авиона су изведени и изводе се изнад неустралних вода Црног мора у складу са међународним правилима и захтевима безбедности", рекао је Конашенков.

„Ако амерички разарач, како је говорио представник Пентагона, изводио „обично“ патролирање поред Русије 10.000 миља од своје обала — изненађује ништа мање од обичног прелетања наших авиона изнад вода Црног мора", додао је представник Министарства одбране Русије.

Крстареће ракете Самум
© SPUTNIK/ ГЕОРГИЈ ЗИМАРЕВ
Американце уплашиле руске крстареће ракете
Раније је представница америчког ресора потпуковница Мишел Балданса саопштила да је Пентагон забринут због лета руских војних авиона у близини америчког разарача у Црном мору.

„Неколико инцидената са великим бројем руских авиона у Црном мору у близини разарача ’Портер‘ 10. фебруара командир брода је оценио као опасне и непрофесионалне. Разарач ’Портер‘ је слао захтеве свим авионима и није добио одговор. Руски авиони нису укључивали своје транспондере. Такви инциденти нас брину, јер је могло да дође до несрећног случаја или погрешних процена“, изјавила је представница Пентагона.

Према њеним речима, амерички разарач је регуларно патролирао у међународним водама Црног мора након војних вежби „Си шилд“.

У косовској скупштини усвојен је нацрт резолуције о трансформацији такозваних косовских безбедносних снага (КБС) у оружане снаге, а како наводи РТК 2 иницијативу су подржали сви посланички клубови осим Српске листе.

Посланици Српске листе бојкотују рад скупштине и косовске владе.

Резолуцију, која садржи две тачке, представио је Даут Харадинај, као председавајући скупштинског одбора за унутрашње послове, безбедност и надгледање КБС-а.

Два америчка војника марширају припадника испред Косовских безбедносних снага (КБС) који носе заставу самопроглашеног Косова
© REUTERS/ HAZIR REKA
Косовски министар: Српска листа не прихвата разговор о војсци
Харадинај је рекао да ако устав не може да буде промењен, морају да буду пронађени други начини за формирање војске, предлажући као најједноставнији промену постојећег закона и да се њиме омогући трансформација КБС-а у војску, преноси РТС.

Уставне промене могуће је спровести у косовској скупштини, уз сагласност две трећине посланика, затим две трећине српских посланика и две трећине посланика мањинских заједница.

Косовски премијер Иса Мустафа рекао је током расправе да је Косово испунило све услове да добије оружане снаге, али да међународни партнери Косова захтевају да се формирање војске постигне кроз уставне промене.

Он је додао да од Српске листе није добијена сагласност за промену Устава и трансформацију КБС-а.

За 2017-ту планирано више од 120 заједничких активности, плус -различити облици школовања и усавршавања припадника Војске Србије у организацији САД
МИНИСТАР одбране Зоран Ђорђевић и амбасадор САД Кајл Скот констатовали да је војна сарадња један од најразвијенијих сегмента међусобних односа Србије и САД, саопштило је данас Министарство одбране.

У саопштењу се наводи да је Ђорђевић на састанку са Скотом рекао да је билатерална сарадња Војске Србије најобимнија управо са Оружаним снагама САД.

„Велики број заједничких вежби које имамо, на полигонима у СР Немачкој, Румунији, Бугарској и наравно у Србији на најбољи начин осликавају сву разгранатост и успешност наше сарадње“, рекао је Ђорђевић и истакао да све вежбе значајно утичу на унапређење оперативних и функционалних способности Војске Србије.

Додаје се да се слична динамика очекује и у овој години, када је планирано више од 120 заједничких активности, уз шта треба додати и различите облике школовања и усавршавања припадника Војске Србије у организацији САД.

Као један од битних момената сарадње двеју земаља поменут је програм државног партнерства са Националном гардом Охајо, а један од пројеката који је покренут 2015. године је и развој способности номиноване инжењеријске чете Војске Србије за учешће у мировним операцијама, док заједничко медицинско ангажовање представља једну од најбитнијих области сарадње која ће се развијати у наредном периоду.

Министар Ђорђевић је поменуо пројекат развоја базе „Југ“, као један од приоритета који су Министарство одбране и Војска Србије поставили у међународној војној сарадњи.

Ђорђевић је истакао да Србија наставља да води избалансирану политику одбране, непрестано радећи на унапређењу и даљем развоју односа у тој области са свим државама и међународним организацијама, у складу са дефинисаним националним интересима.

Исто тако, када је регионална безбедносна сарадња у питању, истакао је значај те сарадње уз констатацију да ће Србија наставити да унапређује активности у том правцу, али и да од других очекује позитиван приступ, наводи се у саопштењу.

Romania’s Black Sea port has begun receiving 500 US soldiers and tanks as part of a move to help beef up defense for NATO’s eastern flank. The “Fighting Eagles," 1st Battalion, 8th Infantry Regiment will be rotating through eastern Romania’s Mihail Kogalniceanu air base, according to the US embassy.

On Tuesday US Ambassador Hans G. Klemm said the deployment highlights "the strong US-Romania strategic partnership exists in both word and deed,” and the presence of American soldiers "expands our capacity….in maintaining peace and security in southeastern Europe and the Black Sea region."

A U.S. soldier greets the media as custom officers inspect an Abrams main battle tank, for U.S. troops deployed in the Baltics as part of NATO's Operation Atlantic Resolve
© REUTERS/ INTS KALNINS
NATO's Deployment in Baltics Threatens Russia - Deputy Foreign Minister
While at Mihail Kogalniceanu, soldiers will participate in different multinational exercises and conduct shooting exercises with fighting ammunition, rotating from the base every 9 months.

NATO’s military presence in Eastern Europe has been increasing since April 2014 after conflict broke out in Ukraine, responding to what NATO considers an aggressive Russian foreign policy.

Russian President Vladimir Putin recently ordered snap drills in response to to the Sea Shield 2017, where 2,800 soldiers from Greece, Spain, Romania, Ukraine, Turkey, Canada and the US conducted exercises with 10 warplanes, 16 warships and a submarine near Russia’s borders in the first week of February.

Cmdr. Andria Slough of the, USS Porter said at the time that "Advanced exercises like Sea Shield provide us with an opportunity to work across all warfare areas, ultimately improving our combined readiness and naval capability with our Black Sea allies and partners." according to Navy website.

The United States is concerned about the incidents with Russian aircraft flying near the US destroyer in the Black Sea earlier in February, and considers them unprofessional, Defense Department spokesperson Michelle Baldanza told Sputnik on Tuesday.

WASHINGTON (Sputnik) —Baldanza said that a number of incidents involving USS Porter occurred on February 10, while the ship was patrolling international waters in the Black Sea following the Sea Shield trials.

"Several incidents by multiple Russian aircraft in the Black Sea near the destroyer USS Porter (DDG 78) on Feb. 10 were assessed by the ship's commanding officer as unsafe and unprofessional," Baldanza said. "Such incidents are concerning because they can result in accident or miscalculation."

Baldanza explained that the US destroyer queried all Russian aircraft, but did not receive any answer.

"The Russian aircraft did not have their transponders on," Baldanza added.

The spokesperson also pointed out that the US destroyer was conducting routine maritime operations in international waters in the Black Sea after it concluded Exercise Sea Shield.
Одговори
#83

Амерички званичници сматрају да је Русија тајно распоредила крстареће ракете којим се крши договор о ракетама средњег и малог домета (РСМД), пише „Њујорк тајмс“, позивајући се на изворе у америчкој администрацији.

Руски систем Искандер
© SPUTNIK/ ALEXEI DANICHEV
Руске ракете остају у Калињинграду док год су ракете НАТО-а у Европи
Како наводи амерички лист, ради се о ракетама које су тестиране 2014. године током мандата Барака Обаме. Тада су САД оптужиле Русију да крши споразум РСМД, али руска страна је одговорила да Вашингтон није доставио довољно информација о којим ракетама се ради.

„Њујорк тајмс“ је навео да сада Русија има две дивизије таквих ракета. Према подацима листа, једна се налази на полигону Капустин Јар, а друга је на крају 2016. године премештена на нову локацију са могућношћу употребе.

Лист саопштава да су америчка званична лица навела да се ради о ракетама „ССЦ икс 8“, али у новим извештајима ознака икс се не користи. То говори да се те ракете, према сазнањима америчке обавештајне службе, већ налазе у стању употребе, а не у стању израде.

Договор РСМД забрањује САД и Русији да производе, тестирају и распоређују балистичке и крстареће ракете копненог базирања средњег (од 1000 до 5500 км) и малог домета (од 500 до 1000 км).

У Русији су више пута саопштили да могућност изласка из договора може бити одговор на ширење америчке противракетне одбране.
Одговори
#84

https://www.youtube.com/watch?v=xi6SmPjV6X0

Српска наоружање само у новине!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним