Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Слободна Држава Ријека призната је одредбама Рапалског уговора између Италије и Краљевине СХС. Признале је све велике силе. Амерички председник Вилсон имао је идеју да у њој столује Лига Нација. После низа инцидената, припојена је Италији, што је признала Краљевина СХС, Римским уговором из 1924. године.
Ајде даље.
Одговори

На другој слици, Милан Стојадиновић не диже руку кад је био у посети Немачкој 1938. године

http://www.danas.rs/drustvo.55.html?news...+godine%3f
Одговори

Ко је био први политички патрон Милану Стојадиновићу?
Одговори

Пашић?
Одговори

Стојан Протић?
Одговори

Ајде, наш Рајко.
Одговори

“Не, ја не верујем да постоји Бог. Но ја знам да Он постоји. И то ми је једино знање што има неку вредност од свег мог знања.”

Ово су речи једног нашег познатог научника. Који научник је у питању?
Одговори

Тесла?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није Тесла, али близу је
Одговори

Миланковић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није ни он, а мислим да смо већ помињали овог научника
Одговори

Путин ( што би рекла једна девојчица). Јок
Одговори

Јесте, Пупин или Путин Smile.

Може даље

Како је Свети Сава утицао на Михајла Пупина

http://stil.kurir.rs/lifestyle/54515/maj...jla-pupina

"Када то схватимо, не можемо да се начудимо како је дубоко мудра и научна, како изванредно практична хришћанска религија и у каквом је упадљивом контрасту са другим религијама. Она је несумњиво резултат практичног експреимента и научног запажања током векова...

Тако смо инспирисани и хришћанством и науком да учинимо што можемо ка повећању и стваралштву човечанства".

Ово је рекао српски геније, малопре поменут
Одговори

Романија дугује питање.
Док не дође:
Која је права позадина " Тршћанске кризе"?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 70 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним