Оцена Теме:
  • 17 Гласов(а) - 4.41 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мисија Халјард - дискусија

(18-06-2021, 12:55 PM)Бенито Пише:  Ватра, имате ли неког коментара на ово?

Нисам стигао да послушам ништа.
Ако мислите на њиховог мин. Одбране шта је горе наведено, пре је питање за њих или за Ника Илића, нисам у контакту са Британцима (осим Ника).

Ја немам проблем да наведем да су четници врло ефикасно спашавали пилоте.
Као и да су у исто време сарађивали са Немцима.
Одговори

(18-06-2021, 03:41 PM)ватхра Пише:  Ја немам проблем да наведем да су четници врло ефикасно спашавали пилоте.
Као и да су у исто време сарађивали са Немцима.

Да ли су српски устаници и њихове вође (не све) у време буна и устанака у 19. веку сарађивали са Турцима?
Одговори

(18-06-2021, 03:41 PM)ватхра Пише:  
(18-06-2021, 12:55 PM)Бенито Пише:  Ватра, имате ли неког коментара на ово?

Нисам стигао да послушам ништа.
Ако мислите на њиховог мин. Одбране шта је горе наведено, пре је питање за њих или за Ника Илића, нисам у контакту са Британцима (осим Ника).

Ја немам проблем да наведем да су четници врло ефикасно спашавали пилоте.
Као и да су у исто време сарађивали са Немцима.
Нисам Вас питао за Ваш став о четницима. То ми је познато.
Питао сам Вас за овај говор овог Британца, који је радикално другачији него што су они које су држали Американци о истом историјском догађају, а на истом месту.
Одговори

Надам се да ће послије безочних лажи овог лика Халјард фондација упутити протрсно писмо његовој амбасади.
Као и да ће се обратити јавности, макар саопштењем.
Ако имају и зрнце достојанства, ваљда ће се и Британци извинути.
Одговори

Морам прво да погледам, а не знам кад ћу стићи.
Одговори

Занима ме шта би се десило у Пољској, да неки амбасадор изрекне овако нешто на рачун Армије Крајове?Smile
Одговори

Класична провокација.
Одговори

Бојим се да ми заиста не схватамо много шта се десило око нас и са нама. Полазим и од себе, када то кажем.
Претпостављао сам да ће доћи до овога. Али, прави тренутак да се то прокоментарише биће тренутак када Булајић буде завршио једно од својих ремек-дела.
Одговори

Ne treba se ložiti. Ovaj tip je dupe-glava, verovatno je nešto načuo o tome za ručkom i šljivovicom pa se ovde dobro nalupetao. Ne možete očekivati od nekakvih stranih diplomata i izaslanika da poznaju srpsku istoriju koju ne poznaje ni većina srpskih istoričara.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

Како год ово лупетање захтјева реакцију.
Можда државни органи немогу да то ураде због спољнополитичких околности, али гдје је стручна јавност?
Гдје су сви ти силни противници ревизије историје???
Само је питање имају ли позвани "мушке органе" па да се огласе.
Или су пак имају личне користи од дотичног или његових савезника.
Одговори

(18-06-2021, 12:55 PM)Бенито Пише:  Ватра, имате ли неког коментара на ово?

Kоји коментар?Баја
Па ватра овај снимак несмије да постави ни на форум гдје је супермодератор!Скојевац
Нити он нити било ко од "силних бораца за истину и научност" на том форуму!Скојевац
Нико од њих не смије ни да зине, а камоли прокоментарише!табаџија

Све "научници", "историчари", "борци против ревизије историје", "борци против фалсификовања историје"...Смарање бре
Одговори

Politika, 13.jul 2021
Kolumna Radosa Bajica
O ponosu Halijarda
Bolje pise nego sto rezira, doduse i lakse je. Videcemo kakav ce slucaj da bude sa Miloslavom.
Одговори

(09-07-2021, 02:56 PM)posmatrač Пише:  
(18-06-2021, 12:55 PM)Бенито Пише:  Ватра, имате ли неког коментара на ово?

Kоји коментар?Баја
Па ватра овај снимак несмије да постави ни на форум гдје је супермодератор!Скојевац
Нити он нити било ко од "силних бораца за истину и научност" на том форуму!Скојевац
Нико од њих не смије ни да зине, а камоли прокоментарише!табаџија

Све "научници", "историчари", "борци против ревизије историје", "борци против фалсификовања историје"...Смарање бре
Хм... Ово ти је добро писање:

"Седим на пању посеченог столетног цера на густишу горостасне српске планине. Ћарлија ветар и однекуд доноси зов кукавице. Низ прозирно зелено лишће времешног граба испод којег ме греје прошарано рано јутарње сунце – сливају се бистре капљице росе."

Ово је стил Добрице Ћосића - само удри по придевима и атрибутима. Погледај колико их има само у ове две реченице... Плус пањ посеченог цера. Ако је пањ, сувишно је "посечен". Или, даље, кад је у једној реченици "велика" прослава "велике" операције. Изгледа да редактори "Политике" имају налог да не дирају чланке неких аутора, иначе би половина овога била прецртана и измењена.
Добри писци "убијају" придеве и атрибуте.
Одговори



Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним