Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Преко 200.
Одговори

(18-06-2019, 06:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-06-2019, 06:14 PM)Mitic Пише:  "Погледи" су први са тиражом од 200.000 примерака. Друга би била "Дуга" са, рецимо, тиражом од 150.000 и трећи би био "НИН" са 100.000
Погледи 200.000
Дуга 120.000
НИН 80.000

Интервју је имао око 40.000, као и Политикин свет. За Старт не знам.

Сећамо се из далека тада смо били још мали али су нас старији водили на протесте по Београду, дођу људи са Погледима у рукама на Теразије и у кнез то се разргабило за секунд, није се могло иштампати у оно време колико су били тражени поготово међу демокократском опозицијом и спо члановима...

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(19-06-2019, 03:14 PM)Бенито Пише:  Преко 200.

Да, преко 200.
- Које највише памтите?
- Један рокер објавио је мемоаре само у фељтону у Погледима. Који?
Одговори

Мислим да беше Точак објавио мемоаре у Погледима. Исидора Бјелица и Душка Јованић су писале за Погледе. Пре неки дан, професор Милош Ковић је цитирао свог колегу Николу Самарџића шта је писао у Погледима.

"Треба читати колумне Николе Самарџића у крагујевачким Погледима, подгоричкој Pobjedi, београдском Peščaniku i Danasu. Оне врве од некакве чудновате мржње. Ево шта је, сада далеке 1992, писао у крагујевачким Погледима: „Уместо осиротелим суседима, Европска заједница је отворила врата, и пре свог званичног оснивања, полудивљим Азијатима и Африканцима, неспремним, неспособним или невољним да се прилагоде цивилизацијским нормама свог новог поднебља“. Они су Париз, како нариче Самарџић, „занавек, можда, загадили инвазијом најгрђе простоте“ (Погледи, 13.11.1992)."

https://stanjestvari.com/2019/06/13/milo...misljenja/

На Википедији се налази одређени број сарадника. Јел тачно да су Милован Бркић и Миломир Марић писали за Погледе?

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%9F%D0...0%B4%D0%B8
Одговори

(19-06-2019, 11:16 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-06-2019, 03:14 PM)Бенито Пише:  Преко 200.

Да, преко 200.
- Које највише памтите?
- Један рокер објавио је мемоаре само у фељтону у Погледима. Који?
Без сумње- Никола Самарџић. Његови текстови су били на самој ивици расизма. По данашњим стандардима пљуштале би тужбе за нетолеранцију. Невезано за то, мислим да су то били врло проблематични текстови у великом броју случајева. Да ти је данашња памет, вероватно то не би штампао.
У сенци је остао велики број текстова мање познатих аутора који су открили многе чињенице из периода Другог светског рата, а то су највећи бисери часописа Погледи.
Да ли је академик Димитрије Ђорђевић објавио неки текст икад у Погледима?
Одговори

Нису писали академик Ђорђевић, Душка Јованић и Миломир Марић. Бркић јесте једно време кад су га були истерали из свих новина, а још није основао своје. Па сам му зато дао простор.
Николини текстови другачије су изгледали тада кер ке био рат. Ти муџахедини су долазили масовно и ратовали против нас. Како би их ти описао у тим околностима?
Мени се чини да су међу најзапаженијима били чланци др Петра Павловића и др Марка Павловића.
- Године 1993. Погледи су привремено обуставили рад због хиперинфлације. О томе смо издали саопштење.. Који медији су објавили да су Погледи трајно престали да излазе?
Одговори

Јесте Точак.
Одговори

Самарџићу,праштај Smile мене,што би рекли неки туњави, није dojmilo толико писаније новинарско,уз сво уважавање према журналистичкој струци, колико су ми била јака писма читалаца. Рубрика у којој сам највише уживао. Још кад их буде онако већи број и кад су опширна,лепота права. Smile

п.с. Никола Самарџић,као и сваки такав тип, отишао из крајности у крајност.
Одговори

(20-06-2019, 03:14 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Самарџићу,праштај Smile мене,што би рекли неки туњави, није dojmilo толико писаније новинарско,уз сво уважавање према журналистичкој струци, колико су ми била јака писма читалаца. Рубрика у којој сам највише уживао. Још кад их буде онако већи број и кад су опширна,лепота права. Smile
Да, зато што су била прва нецензурисана...
Одговори

(20-06-2019, 10:21 AM)Милослав Самарџић Пише:  Нису писали академик Ђорђевић, Душка Јованић и Миломир Марић. Бркић јесте једно време кад су га були истерали из свих новина, а још није основао своје. Па сам му зато дао простор.
Николини текстови другачије су изгледали тада кер ке био рат. Ти муџахедини су долазили масовно и ратовали против нас. Како би их ти описао у тим околностима?
Мени се чини да су међу најзапаженијима били чланци др Петра Павловића и др Марка Павловића.
- Године 1993. Погледи су привремено обуставили рад због хиперинфлације. О томе смо издали саопштење.. Који медији су објавили да су Погледи трајно престали да излазе?
Практично сви главни су објавили, од РТС-а па даље комунисрички медији. И наравно сорошевци, Време, неке њиховњ агенције, па онса ави прњносе.
Који је био наслов у сорошевским новинама?
Може и описно. Дакле година је 1993, пишу да су Погледи угашени и који је наслов?
Мала помоћ: Наслов нема везе са Погледима, Погледи су само повод.
Одговори

Можда су вређали преко наслова или се исмејавали на рачун тога што су Погледи угашени
Одговори

(21-06-2019, 10:49 PM)Mitic Пише:  Можда су вређали преко наслова или се исмејавали на рачун тога што су Погледи угашени

Не. Наслов је био "Слом националне опције".
Српске, наравно.
А кад смо после неколико месеци, када је прошла инфлација, наставили редовно излажење, нико наравно није објавио. Опет смо имали веће тираже од њих.
Одговори

Наведите макар један " бренд" настао у време Краљевине СХС/Југославије или Краљевине Србије који су титоисти наставили да производе после ДСР и срозали његов квалитет до непрепознатљивости наневши немерљиву штету националним, економским и културним интересима српског народа?
Одговори

Телеоптик, Икарус, Мерима, Агенција Путник, ИКЗ, ракије разне, вина и коњаци, месни наресци из КГ, качкаваљ из Пирота, текстил из Лесковца, суве шљиве... не знам називе брендова од ИКЗ па даље.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним