Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(11-08-2019, 09:31 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Триптих.Поставићу сва три одједном пошто смо сви слабије активни ових дана, па ко шта зна нека одговори.

1. Један београдски хотел био је у Краљевини Југославији познат по одржавању правих европских балова.Хотел је основан још у Краљевини Србији.Није био познат само по баловима већ и по бројним весељима која су ту одржавана,налазио се у близини Главне железничке станице. О ком хотелу се ради?

2. Још једно о хотелима. Кез Између два светска рата на углу Немањине и Балканске саграђен је један ексклузивни хотел који је важио за најотменији у Београду. Имао је и кафану и кафе односно данашњим речником изговорено кафић. Који хотел је у питању?

3. Који је најстарији хотел у Београду и када је саграђен?

1. Можда хотел Бристол
3. Можда хотел Балкан или хотел Касина

Одговори почињу са "можда". Видећемо даље Smile
Одговори

3. Код јелена? 1843. године.
Одговори

(11-08-2019, 10:09 PM)Mitic Пише:  1. Можда хотел Бристол

Не. Smile

(11-08-2019, 10:51 PM)Вукашин Петковић Пише:  3. Код јелена? 1843. године.

Не,не,мислио сам од и данас активних. Митић је погодио један,сад нека види који је старији од та два и ето одговора. Smile
Одговори

Одлучићу се за Касину, па видимо ко је најстарији хотел.

Одговор на треће питање би био хотел Касина. Саграђен је средином 19. века
Одговори

А да ли знате колико данас Београд има хотела?
Одговори

(12-08-2019, 12:25 AM)Милослав Самарџић Пише:  А да ли знате колико данас Београд има хотела?

90-100

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(11-08-2019, 09:31 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Триптих.Поставићу сва три одједном пошто смо сви слабије активни ових дана, па ко шта зна нека одговори.

1. Један београдски хотел био је у Краљевини Југославији познат по одржавању правих европских балова.Хотел је основан још у Краљевини Србији.Није био познат само по баловима већ и по бројним весељима која су ту одржавана,налазио се у близини Главне железничке станице. О ком хотелу се ради?

2. Још једно о хотелима. Кез Између два светска рата на углу Немањине и Балканске саграђен је један ексклузивни хотел који је важио за најотменији у Београду. Имао је и кафану и кафе односно данашњим речником изговорено кафић. Који хотел је у питању?

3. Који је најстарији хотел у Београду и када је саграђен?




2. Можда хотел Београд
Одговори

Није питање за квиз, већ информације ради.
Прочитах на Твитеру, па ме занима, је л' Апис учествовао у Церској бици или је у то време као шеф војно-обавештајне службе био у Врховној команди?
Одговори

(12-08-2019, 07:55 AM)смедерево Пише:  
(12-08-2019, 12:25 AM)Милослав Самарџић Пише:  А да ли знате колико данас Београд има хотела?

90-100
Преко 100. Нагло је направљено много хотела у последње време.
Из којих држава је највише страних туриста?
Није Бугарска.Баја
Одговори

(12-08-2019, 10:43 AM)Вукашин Петковић Пише:  Није питање за квиз, већ информације ради.
Прочитах на Твитеру, па ме занима, је л' Апис учествовао у Церској бици или је у то време као шеф војно-обавештајне службе био у Врховној команди?

Не знам тачан одговор, али мислим да није учествовао у Церској бици. Већ је руководио обавештајном службом


(12-08-2019, 10:57 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-08-2019, 07:55 AM)смедерево Пише:  
(12-08-2019, 12:25 AM)Милослав Самарџић Пише:  А да ли знате колико данас Београд има хотела?

90-100
Преко 100. Нагло је направљено много хотела у последње време.
Из којих држава је највише страних туриста?
Није Бугарска.Баја


Можда Хрватска и Мађарска
Одговори

(12-08-2019, 10:57 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-08-2019, 07:55 AM)смедерево Пише:  
(12-08-2019, 12:25 AM)Милослав Самарџић Пише:  А да ли знате колико данас Београд има хотела?

90-100
Преко 100. Нагло је направљено много хотела у последње време.
Из којих држава је највише страних туриста?
Није Бугарска.Баја

Кинези...

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Кинези на првом месту, а на другом Израелци.
Одговори

(11-08-2019, 09:31 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Триптих.Поставићу сва три одједном пошто смо сви слабије активни ових дана, па ко шта зна нека одговори.

1. Један београдски хотел био је у Краљевини Југославији познат по одржавању правих европских балова.Хотел је основан још у Краљевини Србији.Није био познат само по баловима већ и по бројним весељима која су ту одржавана,налазио се у близини Главне железничке станице. О ком хотелу се ради?

2. Још једно о хотелима. Кез Између два светска рата на углу Немањине и Балканске саграђен је један ексклузивни хотел који је важио за најотменији у Београду. Имао је и кафану и кафе односно данашњим речником изговорено кафић. Који хотел је у питању?

3. Који је најстарији хотел у Београду и када је саграђен?

1. Вашингтон.

2. Гранд Палас Хотел

3. Касина



Ко је половином 19. века написао следеће, парафразирам "Хрватска је прелепа земља,само у њој једва да има Хрвата".
Одговори

(12-08-2019, 10:43 AM)Вукашин Петковић Пише:  Није питање за квиз, већ информације ради.
Прочитах на Твитеру, па ме занима, је л' Апис учествовао у Церској бици или је у то време као шеф војно-обавештајне службе био у Врховној команди?

Вукашине,волео бих да могу да ти дам потпуно прецизан одговор на ово питање, међутим немам извор који може да потврди ово тј. имам али сам заборавио који је. Не знам ја ни за каква посебна војевања Аписа на Церу,али могу да ти кажем да су и високи официри војне службе доста више времена проводили на терену него у Генералштабу. Остала је једна ангедота са Цера да су Апис и екипа која ће бити стрељана касније у Солуну,управо на Церу заштитили Петра Живковића.Сакрили су и заташкали нешто што је овај покушао да уради једном војнику у шатору. Много ми је жао што не могу да се сетим ко је извор за ово, али си до сад схватио да нисам никакав фан Аписа нити имам разлога да нешто пискарам у његову корист. Да се вратимо на саму суштину питања, по тим неким изворима Апис је био на Церу. Е сад ако неко од ових историчара зна боље, они ће ти онда и одговорити како ваља.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним