Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Није Воја, него Вук. Баја
Јесте Калаит.
Одговори

(17-09-2020, 04:47 PM)Бенито Пише:  Није Воја, него Вук. Баја
Јесте Калаит.

Тако је!

Одлична слика!!!

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

https://nova.rs/vesti/drustvo/britanci-i...-istoriju/

Благо нама!Опет су нам Енглези пријатељи.Сирома'
Одговори

Шта фали ако пишу истину.
Одговори

Милан Калабић и Драшко Цакић.
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Чича Дража лета 1944. године
[Слика: big.jpg]
Одговори

Четници под командом Пуковника Захарија Остојића у Ослобођеном Вишеграду,септембра 1943. године
Извор:Амбасада Велике Британије у Београду
Одговори

Октобар 1943...
Одговори

https://www.britanciusrbiji.rs/?fbclid=I...JlSapc_zMI

Лепо спаковано.
Одговори

Хоће ли Британци некада обелоданити ко је убио мајора Атертона?
Одговори

Чиме да обелодане? Кристалном куглом?
Сведоци који су последњи били са њим одавно мртви.

Иначе је на изложби лоше наведено, није ишао од Тита ка Дражи него је већ прешао код четника.
Одговори

Мост на Дрини између Великог и Малог Зворника,који су срушили четници у јесен 1943.Или је срушен раније,не пише ништа само да је фотографисан 1943.
Извор:Амбасада Велике Британије у Београду
Одговори

Ако је то онај мост што су усташе преко њега бежале у Србију, он је био читав јула 1943.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(20-09-2020, 10:54 PM)ватхра Пише:  Чиме да обелодане? Кристалном куглом?
Сведоци који су последњи били са њим одавно мртви.

Иначе је на изложби лоше наведено, није ишао од Тита ка Дражи него је већ прешао код четника.

Да ли знате да сам још 2012. године тражио досије (архива Гестапоа) ваздухопловног поручника Радована Недељковића.
Он је једини члан Атертонове групе који је побегао (значи, било је сведока и после његове смрти). Ухваћен је негде на Дрини. Био је у затвору Гестапоа у Београду, саслушаван је и сигурно је ту дао многе податке. Међутим, из неког разлога документа из његовог досијеа недостају.
Тако да мислим да је прича око Теренса Атертона врло занимљива. Не знам коме је било у интересу да склони његов досије, уколико је све, како се говорило, чисто.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 13 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним