Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

(15-03-2021, 02:00 PM)Vlad Alekš Пише:  
(14-03-2021, 12:24 PM)Бенито Пише:  Да ли су код нас лекари дошли до неког консензуса како да се започне лечење пошто је утврђено да пацијент има ковид 19?

Нисам ветеринар, али могу да погледам. Smile

КидањеКидањеКидање

Кукуууу....кх...кх....падох са столице човече....кх

Ојсааааа!

Хармоника

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(15-03-2021, 09:05 PM)Шумадинац Пише:  
(15-03-2021, 08:28 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-03-2021, 05:28 PM)херцеговац Пише:  Па свака мрљаста пнеумонија се тако лијечи плус лијекови против коагулације специфично за корону.

Да ли знаш која би лудост била пустити корону да слободно циркулише и дивља, несметаној мутацији и селекцији сојева?

Не знам. Док неко не докаже. Остаје тврдња патолога да од короне нико није умро, као и статистика да од ''мера у борби против короне'' свакодневно умиру пре свега срчани болесници.
Ако немаш доказе, нема сврхе да стално понављаш исто.

А како се то сада корона обуздава?

Сумњам у те "патологе" када могу тврдити тако нешто. Комуњарске приче

Ваљда је Кон комуњара, а не Савић.
Одговори

Ја то другачије гледам.... Комуњара је онај ко се не држи науке. Управо ти "патолози" то и раде.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(15-03-2021, 10:05 PM)Шумадинац Пише:  Ја то другачије гледам.... Комуњара је онај ко се не држи науке. Управо ти "патолози" то и раде.
Чуј, стављаш под наводнике, а човек то ради 30 година. И ту је јасан протокол, тешко је промашити.
Док ево овај твој ''научник'':

Kon je za RTS izjavio da "ne vidi nikakvu alternativu merama kakve su važile za vikend", za koje su neki članovi kriznog štaba tražili da budu na snazi 14 dana, kao i da moraju da se poštuju dosadašnje - držanje odstojanja i nošenje maski.
"Nikako ne smeju da funkcionišu ilegalne žurke. Da li će uspeti tako ili će biti još drastičnije mere, ovo neizbežno mora da se zaustavi", rekao je Kon.

Ајде сад објасни овај ''научни'' вокабулар, а друго, какве везе имају журке, а немају сваког дана пуни аутобуси; 1.000 пуних аутобуса 1.000 пуних фабричких хала, наспрам много мање људи на журкама?
Хајде која је ту наука?
Одговори

"Наука" је у томе да су привредне коморе и удружења послодаваца преузеле државе у последњих годину дана. Једино је на удару социјални живот и могућности да људи буду у контакту ван радног времена.

Све остало мора да функционише нормално, тј. крупни капитал не сме да пати и буде подвргнут санитарним мерама. У Србији то чак функционише и мекше него у земљама Уније.
Одговори

(15-03-2021, 08:28 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-03-2021, 05:28 PM)херцеговац Пише:  Па свака мрљаста пнеумонија се тако лијечи плус лијекови против коагулације специфично за корону.

Да ли знаш која би лудост била пустити корону да слободно циркулише и дивља, несметаној мутацији и селекцији сојева?

Не знам. Док неко не докаже. Остаје тврдња патолога да од короне нико није умро, као и статистика да од ''мера у борби против короне'' свакодневно умиру пре свега срчани болесници.
Ако немаш доказе, нема сврхе да стално понављаш исто.

А како се то сада корона обуздава?

Треба ли трећи пут да објашњавам обдкуцијски протокол?

Да лакше објасним,
Када пса рокне ауто, ту не стоји рокнуло га ауто, него се набрајају и описују промјене које су довеле до exitusa letalisa.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори


Маниф у Монтреалу, Кебек, Канада, прошле суботе а против 'маската морамо сви да носите', затварања, вакционисања...кажу било 100 'иљаде-црни Милораде!

Ја не верујем више у ово, ови сињи кукавци немају чак ни оружје (у Канади мораш да пријавиш кад носиш пиштољ од тачке 'А'до тачке 'Б' без обзира што имаш дозволу) а у Чемерици сви наоружани ал'шта вреди кад је све то дегенерисано!

Честитке чифут-Интернационалној Лихварској Хидри, одрадили су пос'о феноменално, народ је пролуп'о, иду к'о стока на клање и пристају да их праве на будалу!

НЕМА ТУНА НИШТА БЕЗ ОРУЖАНЕ ПОБУНЕ, БАРИКАДЕ, ГРАДСКА ГЕРИЛА, КРВИ ДО КОЛЕНА ЈЕР....ДОШЛО ЈЕ ПОШЉЕДЊЕ ВРИЈЕМЕ!

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(15-03-2021, 05:24 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-03-2021, 02:27 PM)херцеговац Пише:  
(14-03-2021, 08:48 PM)Бенито Пише:  Умрли им толики лекари, ето што.

Да није терапије било би много више мртвих.

Који даје доказ за то?
Овде је реч о респираторним инфекцијама. Зар није боље да се лече као пре овога, не гледајући вирус, који пролази сам од себе?
Лепо ти је рекао горе онај колега из КВ да је од почетка тзв. пандемије било 1.400 мутација короне. Дакле тај процес је вечан. И једино је логично да се, као и пре овога, игнорише. Да се врате прехладе и грипови и да се чека да се смисли лек за вирус, као и рецимо за алергије, јер постојећи не решавају ствар.

Иначе лекари су умирали од изнурености, а не од короне. То на шта су их натерали је крајње нехумано и жртве су неминовне.

Да ли је код нас у Србији од појаве короне до сада било епидемије обичног грипа и зашто није? Дакле, зашто се за ових годину дана није десило нешто што се дешава сваке године, већ хиљадама година? Ово је баш реторичко питање?

(15-03-2021, 09:34 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(15-03-2021, 02:00 PM)Vlad Alekš Пише:  
(14-03-2021, 12:24 PM)Бенито Пише:  Да ли су код нас лекари дошли до неког консензуса како да се започне лечење пошто је утврђено да пацијент има ковид 19?

Нисам ветеринар, али могу да погледам. Smile

КидањеКидањеКидање

Кукуууу....кх...кх....падох са столице човече....кх

Ојсааааа!

Хармоника

EX ORIENTE LUX!

"На пада снијег да помори свијет, већ да свака звјерка свој траг покаже".
Ова "пандемија" је најбољи лакмус папир који показује у каквом свету живимо, као и то са ким живимо.
Људи за које смо мислили да су храбру - показало се да су кукавице.
Људи за које смо мислили да су паметни - показало се да су потпуни идиоти.
Људи за које никада не бисмо чули - не скидају се са малих екрана ТВ пријемника. Мој фаворит је нека жена која ради у Институту за примену нуклеарне енергије (ИНЕП). Она је експерт за све ствари у вези са короном: тестови, вирус, антитела, епидемија, пандемија. А посебно је експерт за вакцине. А није ветеринар.

(15-03-2021, 08:40 PM)Бенито Пише:  
(15-03-2021, 05:23 PM)херцеговац Пише:  То је због пренапрегнудти система. Људи су на положају без престанка и стално изложени вирусу.

Што у преводу значи да протокол лечења није прилагођен здравственом систему. Односно доводи до катастрофалних резултата. Односно не ваља.

Не знам да ли си прочитао оно шта сам написао. Први протокол није био добар. Зато су га и променили. И тако већ ево 11 пута.

(15-03-2021, 01:06 PM)Бенито Пише:  А није тренирао уметничко клизање, к'о Кисићка?
Е, штета... Баја

Где је тренирала уметничко клизање, на Сајмишту?

(15-03-2021, 02:27 PM)херцеговац Пише:  Да није терапије било би много више мртвих.

Примамо вакцине, број заражених и преминулих расте. Како је то могуће? Одговор: да не примамо вакцине - било би још горе.
Носимо маске, држимо дистанцу, перемо руке, број заражених и преминулих расте. Зашто? Да не спроводимо мере - било би још горе.
У болницама умире велики број пацијената. Зашто? Да људи не одлазе у болницу - било би још горе. Разговор нам је јако интересантан и поткрепљен чињеницама.
Имам за све вас једно питање.
Да ли знате некога да је преминуо од короне код своје куће?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Ако некоме још увек није јасно у чијој је "служби" Вучић, после данашњих одлука тзв. Кризног штаба, мислим да је прилично очито и онима који не спирају крмеље из очију. Smile
Одговори

(15-03-2021, 11:04 PM)херцеговац Пише:  
(15-03-2021, 08:28 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-03-2021, 05:28 PM)херцеговац Пише:  Па свака мрљаста пнеумонија се тако лијечи плус лијекови против коагулације специфично за корону.

Да ли знаш која би лудост била пустити корону да слободно циркулише и дивља, несметаној мутацији и селекцији сојева?

Не знам. Док неко не докаже. Остаје тврдња патолога да од короне нико није умро, као и статистика да од ''мера у борби против короне'' свакодневно умиру пре свега срчани болесници.
Ако немаш доказе, нема сврхе да стално понављаш исто.

А како се то сада корона обуздава?

Треба ли трећи пут да објашњавам обдкуцијски протокол?

Да лакше објасним,
Када пса рокне ауто, ту не стоји рокнуло га ауто, него се набрајају и описују промјене које су довеле до exitusa letalisa.
Да пренесем са друге теме:

Напротив, патолог је нагласио да никакав процес изазван вирусом није имао утицаја. Да се вирус видео у свим случајевима, али да није утицао ни на шта.
Одговори

Ја имам тренутно корону, рекли ми доктори само пиј чајеве, витамине итд. Чекао сам сат ипо да ми то каже. Ако добијете корону, моје искуство, немојте да идете код доктора сем ако нисте баш тежак случај (отежано дисање итд). Нећете чути ништа паметно.
Одговори

Tачно сам знао да ће тзв. "британски сој" да надвлада као ултимативно зло, јелте, сада после дефинитивног Брегзита. Скојевац
Одговори

(16-03-2021, 02:45 PM)Sima Пише:  Ја имам тренутно корону, рекли ми доктори само пиј чајеве, витамине итд. Чекао сам сат ипо да ми то каже. Ако добијете корону, моје искуство, немојте да идете код доктора сем ако нисте баш тежак случај (отежано дисање итд). Нећете чути ништа паметно.

Па шта си очекивао??? да те ставе на респиратор??

Блаже симптоме короне се лече као грипа витамини и што више течности и мировање и јављање на контролу.

Упале плућа, отежано дисање захтева болничко лечење.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(16-03-2021, 04:37 PM)Mekenzi Пише:  
(16-03-2021, 02:45 PM)Sima Пише:  Ја имам тренутно корону, рекли ми доктори само пиј чајеве, витамине итд. Чекао сам сат ипо да ми то каже. Ако добијете корону, моје искуство, немојте да идете код доктора сем ако нисте баш тежак случај (отежано дисање итд). Нећете чути ништа паметно.

Па шта си очекивао??? да те ставе на респиратор??

Блаже симптоме короне се лече као грипа витамини и што више течности и мировање и јављање на контролу.

Упале плућа, отежано дисање захтева болничко лечење.

Зато је настао проблем. Требало би само тежи случајеви упале плућа, као некад.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним