Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Од њих су горе усташе у Србији, који се представљају као српски националисти, а који то исто тврде. Сви би они жарко желели, а на томе и раде да се и то последње историјско наслеђе владавине краља Александра Карађорђевића, а које се зове СПЦ, укине и распадне. Има их све више и у самом Синоду СПЦ.
Комуњаре имају само једну агенду, а то је да развале "версајску творевину". Остала им је само СПЦ. Српски националисти, које је произвела удба, сваки дан раде да изврше и тај задатак.
Одговори

(22-07-2021, 11:21 AM)Шумадинац Пише:  
(22-07-2021, 08:53 AM)Бенито Пише:  
(21-07-2021, 12:31 AM)Шумадинац Пише:  У атељеу Уроша Предића десио се познати сусрет наша два великана. Први улази, пружа му руку и каже: "Част ми је да упознам највећег српског ратника и војсковођу." Овај други му пружа руку и грлећи га му каже: "Али професоре, ви сте много већи ратник од мене. И у рату и у миру ви сте највећи ратник кога је Србија имала."

Ко су ова наша два великана?
Војвода Мишић и Јован Цвијић, рецимо...

Близу си. Није Јован Цвијић. То је био чувени сусрет војводе Мишића и....?

Ево мала помоћ: У чувеној слици Паје Јовановића "Сеоба Срба" његов лик је ратник с брковима који хода испред свих, са мачем окаченим о појасу и пушком наслоњеном на раме, који „корача хотимице у будућност”.


Јел може одговор на питање?

Колико знам, за лик ратника је позирао један судија, али значи да је неко други у питању.
Одговори

(25-07-2021, 04:25 PM)Бенито Пише:  Од њих су горе усташе у Србији, који се представљају као српски националисти, а који то исто тврде. Сви би они жарко желели, а на томе и раде да се и то последње историјско наслеђе владавине краља Александра Карађорђевића, а које се зове СПЦ, укине и распадне. Има их све више и у самом Синоду СПЦ.
Комуњаре имају само једну агенду, а то је да развале "версајску творевину". Остала им је само СПЦ. Српски националисти, које је произвела удба, сваки дан раде да изврше и тај задатак.

Прећера га баш!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(25-07-2021, 04:52 PM)Mitic Пише:  
(22-07-2021, 11:21 AM)Шумадинац Пише:  
(22-07-2021, 08:53 AM)Бенито Пише:  
(21-07-2021, 12:31 AM)Шумадинац Пише:  У атељеу Уроша Предића десио се познати сусрет наша два великана. Први улази, пружа му руку и каже: "Част ми је да упознам највећег српског ратника и војсковођу." Овај други му пружа руку и грлећи га му каже: "Али професоре, ви сте много већи ратник од мене. И у рату и у миру ви сте највећи ратник кога је Србија имала."

Ко су ова наша два великана?
Војвода Мишић и Јован Цвијић, рецимо...

Близу си. Није Јован Цвијић. То је био чувени сусрет војводе Мишића и....?

Ево мала помоћ: У чувеној слици Паје Јовановића "Сеоба Срба" његов лик је ратник с брковима који хода испред свих, са мачем окаченим о појасу и пушком наслоњеном на раме, који „корача хотимице у будућност”.


Јел може одговор на питање?

Колико знам, за лик ратника је позирао један судија, али значи да је неко други у питању.


У питању је Михајло Идворски Пупин. Његов чувени сусрет са Војводом Мишићем. Бескрајно су ценили један другога. Што се тиче лика ратника у Сеоби Срба, Паја Јовановић је због бескрајно великих Пупинових заслуга према својој Отаџбини усликао баш његов лик.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(25-07-2021, 05:47 PM)Шумадинац Пише:  
(25-07-2021, 04:25 PM)Бенито Пише:  Од њих су горе усташе у Србији, који се представљају као српски националисти, а који то исто тврде. Сви би они жарко желели, а на томе и раде да се и то последње историјско наслеђе владавине краља Александра Карађорђевића, а које се зове СПЦ, укине и распадне. Има их све више и у самом Синоду СПЦ.
Комуњаре имају само једну агенду, а то је да развале "версајску творевину". Остала им је само СПЦ. Српски националисти, које је произвела удба, сваки дан раде да изврше и тај задатак.

Прећера га баш!
Камо лепе среће....
Одговори

''Да сам друкчије мислио ја бих се још 1941. јавио Недићу, а не бих са Вама остао веран заклетви народу и краљу...''

Ко је ово писао Дражи...
Одговори

(26-07-2021, 04:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  ''Да сам друкчије мислио ја бих се још 1941. јавио Недићу, а не бих са Вама остао веран заклетви народу и краљу...''

Ко је ово писао Дражи...

Ђуришић? 
Одговори

(26-07-2021, 10:46 PM)ХраброСрце Пише:  
(26-07-2021, 04:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  ''Да сам друкчије мислио ја бих се још 1941. јавио Недићу, а не бих са Вама остао веран заклетви народу и краљу...''

Ко је ово писао Дражи...

Ђуришић? 

Није...
Одговори

(27-07-2021, 12:08 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(26-07-2021, 10:46 PM)ХраброСрце Пише:  
(26-07-2021, 04:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  ''Да сам друкчије мислио ја бих се још 1941. јавио Недићу, а не бих са Вама остао веран заклетви народу и краљу...''

Ко је ово писао Дражи...

Ђуришић? 

Није...


Миодраг Палошевић.
Одговори

(27-07-2021, 08:46 AM)Mitic Пише:  
(27-07-2021, 12:08 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(26-07-2021, 10:46 PM)ХраброСрце Пише:  
(26-07-2021, 04:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  ''Да сам друкчије мислио ја бих се још 1941. јавио Недићу, а не бих са Вама остао веран заклетви народу и краљу...''

Ко је ово писао Дражи...

Ђуришић? 

Није...


Миодраг Палошевић.

Тако је. Када је сазнао да пуковник Јеврем СИмић петља са Немцима.
Одговори

Зашто званична историографија у Србији и даље не признаје, не види, или како већ, ово писмо:
https://www.pogledi.rs/poslednje-drazino...sHIrnmxITE
Одговори

На кога је Дража мислио, као насљедника?
Одговори

(29-07-2021, 02:00 PM)luka.luke Пише:  На кога је Дража мислио, као насљедника?

То је следеће питање... Баја

Али не знам одговор.
Одговори

(29-07-2021, 01:45 PM)Милослав Самарџић Пише:  Зашто званична историографија у Србији и даље не признаје, не види, или како већ, ово писмо:
https://www.pogledi.rs/poslednje-drazino...sHIrnmxITE

Не уклапа се у концепт, па сигурно због тога не разматрају то писмо.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Gapon, 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним