Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(23-10-2023, 09:44 PM)Potporucnik1 Пише:  Да ли је Бркић из филма „Хероји Халијарда” права историјска личност?

Није. Јер не постоји таква "рђа Драгачевска"

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(23-10-2023, 09:38 AM)Vanza Пише:  Шта мислите о јутјуб каналима "озбиљне теме" и "српске битке" ?

Књиге, браћо, књиге а не Јутјуб прапорци!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Опет репризирају "Повртак отписаних" на РТС,а видео сам да има на неком каналу у 20:00 "Заиста отписани".
Одговори

(23-10-2023, 09:44 PM)Potporucnik1 Пише:  Да ли је Бркић из филма „Хероји Халијарда” права историјска личност?

Покушали су да негативно прикажу војводу Милутина Јанковића.
Одговори

Шта се званично узима за Трећи српски устанак ?
10.мај - Митровац на Тари
11.мај - Струганик

Горски штаб 310
Одговори

Ако сам добро запамтио када сам о овоме читао..Као датум за трећи српски устанак узима се 8.мај дан Светог Марка, а не 10 или 11. Исправите ме ако грешим

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори

15. април се за време рата славио као дан устанка.
Одговори

(24-10-2023, 09:30 AM)Шумадинац Пише:  
(23-10-2023, 09:38 AM)Vanza Пише:  Шта мислите о јутјуб каналима "озбиљне теме" и "српске битке" ?

Књиге, браћо, књиге а не Јутјуб прапорци!

Милославе да ли је Шумадинац твој потпарол пошто чо'ек почео да одговара на постављана питања који форумаши теби постављају..

Јави да знамо, да се не малтретирамо џабе ипак смо људи у озбиљним годинама ..

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Још није, али видећемо... Баја
Одговори

(24-10-2023, 03:13 PM)sagus Пише:  Ако сам добро запамтио када сам о овоме читао..Као датум за трећи српски устанак узима се 8.мај дан Светог Марка, а не 10 или 11. Исправите ме ако грешим
Чек, зашто? Колико ја знам, Дража ја не Равну Гору стигао 11.?
Шта се десило 10.маја у Митровцу на Тари?
Одговори

(24-10-2023, 07:15 PM)Potporucnik1 Пише:  
(24-10-2023, 03:13 PM)sagus Пише:  Ако сам добро запамтио када сам о овоме читао..Као датум за трећи српски устанак узима се 8.мај дан Светог Марка, а не 10 или 11. Исправите ме ако грешим
Чек, зашто? Колико ја знам, Дража ја не Равну Гору стигао 11.?
Шта се десило 10.маја у Митровцу на Тари?
У Митровцу на Тари је било исто што и у Такову у храстовој шуми.Заклетва и избор устаника.Ту је била и Дражина прва борба.Он јесте дошао 11. на Равну Гору али са већ пробраним људима , устанички говор је одржао на Митровцу.Због тога сам у недоумици.

Горски штаб 310
Одговори

(24-10-2023, 07:21 PM)Ocaus41 Пише:  
(24-10-2023, 07:15 PM)Potporucnik1 Пише:  
(24-10-2023, 03:13 PM)sagus Пише:  Ако сам добро запамтио када сам о овоме читао..Као датум за трећи српски устанак узима се 8.мај дан Светог Марка, а не 10 или 11. Исправите ме ако грешим
Чек, зашто? Колико ја знам, Дража ја не Равну Гору стигао 11.?
Шта се десило 10.маја у Митровцу на Тари?
У Митровцу на Тари је било исто што и у Такову у храстовој шуми.Заклетва и избор устаника.Ту је била и Дражина прва борба.Он јесте дошао 11. на Равну Гору али са већ пробраним људима , устанички говор је одржао на Митровцу.Због тога сам у недоумици.

Прва Чичина борба је била 14 априла против усташа и следећег дана 15 априла против Немаца.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(24-10-2023, 10:46 PM)Шумадинац Пише:  
(24-10-2023, 07:21 PM)Ocaus41 Пише:  
(24-10-2023, 07:15 PM)Potporucnik1 Пише:  
(24-10-2023, 03:13 PM)sagus Пише:  Ако сам добро запамтио када сам о овоме читао..Као датум за трећи српски устанак узима се 8.мај дан Светог Марка, а не 10 или 11. Исправите ме ако грешим
Чек, зашто? Колико ја знам, Дража ја не Равну Гору стигао 11.?
Шта се десило 10.маја у Митровцу на Тари?
У Митровцу на Тари је било исто што и у Такову у храстовој шуми.Заклетва и избор устаника.Ту је била и Дражина прва борба.Он јесте дошао 11. на Равну Гору али са већ пробраним људима , устанички говор је одржао на Митровцу.Због тога сам у недоумици.

Прва Чичина борба је била 14 априла против усташа и следећег дана 15 априла против Немаца.
Дража је лично рекао пуковнику Сајцу ,октобра 1943. године да је  Митровац била његова прва борба као герилског команданта.Ово је забиљежио мајор Борислав Тодоровић.

Горски штаб 310
Одговори

Да ли је тачна прича како је Коста Мушицки спасио Дражу током Операције Михаиловић децембра 1941.?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним