Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Милославе, какво мишљење имате о књизи "За историју наших дана" од Бошка Костића ?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

(29-10-2014, 05:03 PM)Мргуд Пише:  А занимљив ми је тај приступ истраживања, да је користећи тј. суочавајући комунистичке изворе са комунистичким изворима показао њихову политичку индоктрираност и пристрасност.
Да, то је одлично урадио!
Одговори

(02-11-2014, 11:23 PM)Мањача Пише:  Милославе, какво мишљење имате о књизи "За историју наших дана" од Бошка Костића ?
Чиста пропаганда.
Одговори

Господине Самарџићу, да ли је постојало наређење мајора Остојића "заробљенике после кратког саслушања побити" ? Ту наредбу преноси Владимир Дедијер у "Дневнику" и другде.
Одговори

Нисам наишао на то. Може ли тачан извор на који се позива?
Одговори

(03-11-2014, 01:25 PM)Борко Радовић Пише:  Господине Самарџићу, да ли је постојало наређење мајора Остојића "заробљенике после кратког саслушања побити" ? Ту наредбу преноси Владимир Дедијер у "Дневнику" и другде.

Остојича, ако се не варам, оптужује и З. Вучковић за изручење Вучковићевог предратног друга (касније партизана) Немцима?
Одговори

(03-11-2014, 06:29 PM)Мргуд Пише:  
(03-11-2014, 01:25 PM)Борко Радовић Пише:  Господине Самарџићу, да ли је постојало наређење мајора Остојића "заробљенике после кратког саслушања побити" ? Ту наредбу преноси Владимир Дедијер у "Дневнику" и другде.

Остојича, ако се не варам, оптужује и З. Вучковић за изручење Вучковићевог предратног друга (касније партизана) Немцима?
Мислим да је то тачно, тј. да је Остојић послао курира Милану Калабићу, да му каже где је Момчило Смиљанић. Његово образложење било је да је присуство фанатичног комунисте у штабу опасно по Дражу. Такође да је он убијао присталице четника у Прељини.
Одговори

Господине Самарџићу, ко је "убијао присталице четника у Прељини" ?
Одговори

Смиљанић.
Одговори

(03-11-2014, 06:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  Смиљанић.

Господине Самарџићу, имате ли какве доказе и имена жртава поручника Момчила Смиљанића? Иако су били на супротиним странама у својим мемоарима капетан З. Вучковић говори лепо о њему.
Одговори

Да ли се зна где је завршила архива церско-мајевичке групе?
Одговори

(05-11-2014, 12:59 PM)Борко Радовић Пише:  
(03-11-2014, 06:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  Смиљанић.

Господине Самарџићу, имате ли какве доказе и имена жртава поручника Момчила Смиљанића? Иако су били на супротиним странама у својим мемоарима капетан З. Вучковић говори лепо о њему.
Да, говори лепо, био му је друг и оженио је његову сестру после рата.
Али други говоре лоше. На жалост немам времена да тражим извор.
Одговори

(05-11-2014, 02:32 PM)Равногорац Пише:  Да ли се зна где је завршила архива церско-мајевичке групе?
Требало би да је у Војном архиву у БГ. Церског и Мачванског јесте, проучавао сам је за књигу о Рачићу, али не сећам се да ли је ту и за Мајевички. 90% да јесте.
Одговори

Колико има материјала и доказа за писање књиге која би се бавила темом такорећи злоупотребе жена и деце у партизанима? Почев од примера присилне мобилизације, процента жена бораца у јединицама и конкретној улози, слање у борбу деце без војничке обуке и слично... Или све то као део теме Однос комуниста према цивилном становништву (између осталог коришћење цивила као живи штит, локалних девојака за подизање морала војницима, пљачка и питање кажњавања тј некажњавања, манипулација наводним четничким а и усташким клањима и коришћење таквог заплашеног становништва за своје потребе, уз то и конкретни злочини..?)

[Слика: t1538.gif]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 18 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним