Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Којом јединицом је, и са колико бораца, командовао Мане Роквић?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

(11-02-2015, 12:29 AM)Мањача Пише:  Којом јединицом је, и са колико бораца, командовао Мане Роквић?
Био је командант Четничког пука ''Краљ Александар Први'' из састава Динарске четничке дивизије. Имао је 600 четника, наоружани са два митраљеза, шест пушкомитраљеза и пушкама. После преласка на формацију са корпусима, крајем 1942, био је командант независног Дрварског четничког одреда, од неколико стотина бораца.
Одговори

(10-02-2015, 07:16 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(09-02-2015, 08:09 PM)Vlad Alekš Пише:  Читам неки текст од извесног Петра Гошића. Између осталог, он пише о ђачком четничком одреду у Сопоту, почетак 1942. Тврди, да је од укупно четрдесетак младића, било око 15 чланова омладине Демократске странке и двадесетак омладинаца Српског културног клуба. Гошић тврди да се одред растурио након 3 месеца. Да ли се зна нешто више о том одреду и шта је био узрок растурања?

Одред се звао -Војвода Вук- и формиран је марта 1942.год.на Космају, у Сопоту.
Неки од припадника: пор. Предраг Пејић, пор. Јован Пуповац, рез.п.пор. Лазар Јовановић, рез.пор. Радоњић, рез.пор. Милош Балможан и др.
Иначе, Петар Гошић је био у затвору Гестапоа у Београду, са Десимиром Тошићем и осталима, 1942.год.

Да ли је и Војин Андрић био у том одреду?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Мислим да није.
Одговори

(09-02-2015, 08:09 PM)Vlad Alekš Пише:  Читам неки текст од извесног Петра Гошића. Између осталог, он пише о ђачком четничком одреду у Сопоту, почетак 1942. Тврди, да је од укупно четрдесетак младића, било око 15 чланова омладине Демократске странке и двадесетак омладинаца Српског културног клуба. Гошић тврди да се одред растурио након 3 месеца. Да ли се зна нешто више о том одреду и шта је био узрок растурања?

Где могу да нађем тај текст?Ја сам из тог краја,па ме интересује . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

[Слика: bandicam-2015-02-12-20-2.jpg]
Smile
Одговори

Вукашине Петковићу, да те нема... Где га ишчупа?
А ти, Милославе, одувек си ми био сумњив. Сарађивао си са Крџалијама?Кидање
Одговори

Smile
Међутим, стварно су ми нудили паре љотићевци, као уосталом и неки комунисти и сорошевци. Па и тај фонд који се помиње у овом тексту. У Погледима и на старом сајту биле су и копије моје преписке са њима, а овде можете видети препис:
http://www.pogledi.rs/dokumenti-pogledi-...oc-od-nvo/
Одговори

Извуче се. А таман сам помислио на З.Љутко
Ко су већи лажови комуњаре или крџалије?
Или нешто што нико није питао; ко је данас финансијски моћнији од њих?
Одговори

(12-02-2015, 11:35 PM)Бенито Пише:  Извуче се. А таман сам помислио на З.Љутко
Ко су већи лажови комуњаре или крџалије?
Или нешто што нико није питао; ко је данас финансијски моћнији од њих?
За лагарије ту су негде, али за паре несумњиво црвени, јер имају све наше паре, плус странске опције, типа Сорош, итд.
Не знам јел ти познато, држава у наше има плаћа не само Субнор, већ и бројне друге комунистичке организације, ''антифашистичке покрете'', и сл, тзв. невладине организације. Финансирају се и сајтови типа Знаци.нет, итд. Финансирају се и филмови, књиге, разни скупови.
Одговори

(12-02-2015, 11:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  Smile
Међутим, стварно су ми нудили паре љотићевци, као уосталом и неки комунисти и сорошевци. Па и тај фонд који се помиње у овом тексту. У Погледима и на старом сајту биле су и копије моје преписке са њима, а овде можете видети препис:
http://www.pogledi.rs/dokumenti-pogledi-...oc-od-nvo/

Прво скочи па реци хоп.
Нудили су вам да конкуришете, те паре не би видели никад.
Боље што сте их одмах од..бали да не учествујете у шаради.
Одговори

Дали би сигурно неку малу суму за почетак, па онда да виде да ли ревидирамо став... па иде све већа и већа сума. Такве су пропозиције.
Одговори

Miloslave,kada ce da gledamo drugu rundu izmedju tebe i Vulina? Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(13-02-2015, 10:34 PM)SUMADINAC Пише:  Miloslave,kada ce da gledamo drugu rundu izmedju tebe i Vulina? Јок
Трећу. Smile
Први пут смо били у Утиску недеље код Оље Бећковић, плус Биљана Србљановић...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним