Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Не, него својом оловком је писао приватне ствари, а државном - државне. Да не троши државну оловку за личне потребе.
Одговори

(10-04-2017, 11:33 AM)Милослав Самарџић Пише:  Не, него својом оловком је писао приватне ствари, а државном - државне. Да не троши државну оловку за личне потребе.

Зар није господин Бенито управо то и рекао?

(09-04-2017, 09:07 PM)Перун Пише:  
(09-04-2017, 09:01 PM)Бенито Пише:  Љуба Стојановић је био и министар и председник владе. Када би ујутру полазио на посао у владу имао је обичај да понесе лампу.
Зашто је Љуба Ужичанин носио лампу на посао у владу?

Ово ће сачекати Влад-а до сутра.

Па не знам ја баш све из историје Демократске странке, а посебно не све о историји Самосталних радикала. Smile

(06-04-2017, 09:55 PM)Бенито Пише:  Унија је била члан Комонвелта.

Проверићу ово. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(10-04-2017, 11:44 AM)Vlad Alekš Пише:  
(10-04-2017, 11:33 AM)Милослав Самарџић Пише:  Не, него својом оловком је писао приватне ствари, а државном - државне. Да не троши државну оловку за личне потребе.

Зар није господин Бенито управо то и рекао?
Мало је филозофирао.
Одговори

(06-04-2017, 11:59 AM)Романија Пише:  Колико знам, то није објављено, већ само да је Тито побједио убједљиво. То је био резултат.

Успео сам да пронађем резултате тих избора само у књизи "Страначки плурализам или монизам" од Коштунице и Чавошког. Дат је табеларни приказ процената за свих шест република, као и за Косово и Војводину. Одакле њима подаци - немам појма.

(06-04-2017, 09:55 PM)Бенито Пише:  Ћорава кутија је имала куглица око 13%.

Апроксимативно. Smile
Излазност у ужој Србији 77%. Ћорава кутија - 12%. У Војводини и на Космету излазност преко 90%. Ћорава кутија 16% и 3%, респективно. Smile

(10-04-2017, 11:48 AM)Милослав Самарџић Пише:  Мало је филозофирао.

Бенито је философ историје. Smile

Ево једног питања из историје српско-руских веза и односа.
Где се налази гроб Пјотра Врангела?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

У Београду. У Руској цркви, поред цркве Св. Марка.
Одговори

(10-04-2017, 12:25 PM)Павле Пише:  У Београду. У Руској цркви, поред цркве Св. Марка.

Јесте, Храм Свете тројице или колоквијално - Руска црква. Ако ме сећање не вара, ти си ово написао и на теми "Бели Руси". И још једно од мене на ову тему, да не прекидамо логички низ, па ти постави следеће. Smile
Где је сахрањен Пјотров отац - Николај Врангел?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

У тој цркви, његова жеља била је да буде сахрањен у Србији (периминуо, можда и отрован од црвених, у Белгији).
Одговори

Помешао сам оца и сина. Николај Врангел је умро у Сремским Карловцима и ту је сахрањен. У С. Карловцима је подигнут споменик сину, Петру Николајевичу Врангелу, а не оцу, Николају Јерговичу Врангелу:
http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/otkri...31527.html
Одговори

(10-04-2017, 01:23 PM)Милослав Самарџић Пише:  Помешао сам оца и сина. Николај Врангел је умро у Сремским Карловцима и ту је сахрањен. У С. Карловцима је подигнут споменик сину, Петру Николајевичу Врангелу, а не оцу, Николају Јерговичу Врангелу:
http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/otkri...31527.html

Јесте, Николај се сахрањен у Сремским Карловцима.
Самарџићу, одмори се мало, све ти се помешало. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Један догађај између два рата посебно је узнемирио пријатеље Француске у Србији?
Како су сељаци успели да узнемире Французе иако је ударио Србин на Србина?
Одговори

(10-04-2017, 01:46 PM)Павле Пише:  Један догађај између два рата посебно је узнемирио пријатеље Француске у Србији?
Како су сељаци успели да узнемире Французе иако је ударио Србин на Србина?

Да ли са овим неке везе има Земљорадничка странка? Неко од њених вођа? Можда Драгољуб Јовановић?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(10-04-2017, 01:51 PM)Vlad Alekš Пише:  
(10-04-2017, 01:46 PM)Павле Пише:  Један догађај између два рата посебно је узнемирио пријатеље Француске у Србији?
Како су сељаци успели да узнемире Французе иако је ударио Србин на Србина?

Да ли са овим неке везе има Земљорадничка странка? Неко од њених вођа? Можда Драгољуб Јовановић?

Колико знам не.

Догађај се десио спонтано. Касније су неки послератни "историчари" покушавали да припишу заслуге КПЈ али није им успело.
Одговори

(10-04-2017, 01:51 PM)Vlad Alekš Пише:  
(10-04-2017, 01:46 PM)Павле Пише:  Један догађај између два рата посебно је узнемирио пријатеље Француске у Србији?
Како су сељаци успели да узнемире Французе иако је ударио Србин на Србина?

Да ли са овим неке везе има Земљорадничка странка? Неко од њених вођа? Можда Драгољуб Јовановић?

Ти би можда најбоље требао да знаш ко има везе са овим догађајем Smile
Одговори

(10-04-2017, 01:33 PM)Vlad Alekš Пише:  
(10-04-2017, 01:23 PM)Милослав Самарџић Пише:  Помешао сам оца и сина. Николај Врангел је умро у Сремским Карловцима и ту је сахрањен. У С. Карловцима је подигнут споменик сину, Петру Николајевичу Врангелу, а не оцу, Николају Јерговичу Врангелу:
http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/otkri...31527.html

Јесте, Николај се сахрањен у Сремским Карловцима.
Самарџићу, одмори се мало, све ти се помешало. Smile
У Карловцима је сахрањен Николај, а подигнут је споменик Петру, па ајде не помешај...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним