Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(11-04-2017, 11:24 AM)Перун Пише:  Ћерке краља Николе?

Јесте, оне су. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Ајде ти још једно.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

За ког четника су Нијемци прво расписали потјерницу?
Одговори

(11-04-2017, 12:27 PM)Романија Пише:  За ког четника су Нијемци прво расписали потјерницу?

Лажна потерница за Косту Пећанца?

(11-04-2017, 11:47 AM)Перун Пише:  Ајде ти још једно.

Ево да послушам госпон Перуна. Smile
Још мало о странцима који имају везе са нашим територијама.
Рођен је на територији Баната и није био Србин. То је тада било у "AV" монархији. Неки тврде да је рођен у румунском делу данашњег Баната, дочим неки тврде да је рођен у српском делу данашњег Баната. Било како било, за мене је Банат Банат и то је српска територија, без обзира што је један велики део припао Румунији. Ако ми не верујете - читајте Црњанског.
Елем, тај човек је био познати спортиста и још познатији глумац. Серијал филмова, у којима је он глумио главног лика, настао је по књизи једног енглеског писца. Како се звао наш комшија из Баната?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Мислим на Дражине четнике.
Одговори

(11-04-2017, 01:36 PM)Романија Пише:  Мислим на Дражине четнике.

Четници су постојали пре Драже, а, хвала Богу, и после Драже. Тако да је добро да си додатно појаснио на коју групу мислиш. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(11-04-2017, 01:13 PM)Vlad Alekš Пише:  Ево да послушам госпон Перуна. Smile
Још мало о странцима који имају везе са нашим територијама.
Рођен је на територији Баната и није био Србин. То је тада било у "AV" монархији. Неки тврде да је рођен у румунском делу данашњег Баната, дочим неки тврде да је рођен у српском делу данашњег Баната. Било како било, за мене је Банат Банат и то је српска територија, без обзира што је један велики део припао Румунији. Ако ми не верујете - читајте Црњанског.
Елем, тај човек је био познати спортиста и још познатији глумац. Серијал филмова, у којима је он глумио главног лика, настао је по књизи једног енглеског писца. Како се звао наш комшија из Баната?
Dzoni Vajsmiler - Tarzan
Одговори

Ово је тачан одговор.

(11-04-2017, 12:36 AM)ЈВуО-КГ Пише:  
(10-04-2017, 11:11 PM)Бенито Пише:  А мене, ако се сете....Smile

Био је један од ретких Срба који су предводили војне јединице у походу на Русију. Али, сигурно је једини од таквих кога су Срби славили и славе као великог српског јунака и подигли су му велики споменик у знак захвалности.
Ко је он?

Да није Јован Пачић?

Али, ово није тачан одговор.
Одговори

Остала су ова два.

1.
Цитат:Био је један од ретких Срба који су предводили војне јединице у походу на Русију. Али, сигурно је једини од таквих кога су Срби славили и славе као великог српског јунака и подигли су му велики споменик у знак захвалности.
Ко је он?

2.
Цитат:За ког четника су Нијемци прво расписали потјерницу?

1. Црњански?

2. Рачић или Вучковић? Постојао је онај списак од њих 10-ак.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Рачић.
Одговори

Ово Бенитово не знамо. Ајде помогни мало. Штурм није, Црњански није.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Написао сам већ да су му Срби дигли велики споменик као великану. Био је први у нечем врло важном за Србе.

Рођен је у Петрињи, а умро је у Панчеву.
Да ли је сада лакше?
Одговори

Претпоставио сам да је у Наполеоново време али нисам знао одговор.

Стеван Шупљикац.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ајде даље.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним