Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Нешто неће да ми пошаље поруку.
Одговори

(18-06-2017, 07:05 PM)Snake Пише:  И једна смешна сцена када војник пада са коња на леђа у Шумадијској улици која је то улица данас у Београду је питање и где се налазила?
То је Славија, на десној страни гледано од центра, а ко су они који као притрчавају да му помогну?
Друго, који познати писац се види на том снимку, на Славији?
Одговори

Ево га, проломи.Smile
Само да исправим Снејка. Љуба Давидовић је тада већ био вођа Самосталне Радикалне странке, а са Пашићевом НРС се разишао још 1901. године.
Што се тиче Милоша Божановића, мислио сам да је унапређен у чин ђенерала 1914. године, али могуће да грешим, овако напамет.
Смедерево, постави питање.
Одговори

(18-06-2017, 08:14 PM)Бенито Пише:  Ево га, проломи.Smile
Само да исправим Снејка. Љуба Давидовић је тада већ био вођа Самосталне Радикалне странке, а са Пашићевом НРС се разишао још 1901. године.
Што се тиче Милоша Божановића, мислио сам да је унапређен у чин ђенерала 1914. године, али могуће да грешим, овако напамет.
Смедерево, постави питање.

Да управу си да се разишао раније нисам био сигуран. Што се тиче Милоша Божановића линковао сам ти указ унапређен је истог дана кад и Мишић, Штурм и Бојовић тако да је на филму генерал у свечаној униформи.

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-petar...8#pid67668

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Тако је, браво. Знао сам да је међу њих седам, али пребацио сам за годину.
Одговори

(18-06-2017, 08:29 PM)Бенито Пише:  Тако је, браво. Знао сам да је међу њих седам, али пребацио сам за годину.

7 + 1 Те године добили смо првог унапређеног фелдмаршала.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Морам само да кажем оно шта сам приметио.
Никада нисам видео Војводе Мишића и Бојовића у црвеним мундирима са црним бриџ патналонама на којима су две златне шрафте.Једино сам видео Војводе Путника и Степановића,краља Петра Првог и генерала Божановића у том свечаном мундиру,можда још неког али не могу сад да се сетим.Ето и у том видеу о откривању споменика Карађорђу 1913. Путник носи ту унфиорму,као и краљ и Божановић.
Дакел поента је у томе да Мишића и Бојовића у тој свечаној униформи нема ни на једној слици.

Ето,само то ми је запало за око.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(18-06-2017, 08:14 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-06-2017, 07:05 PM)Snake Пише:  И једна смешна сцена када војник пада са коња на леђа у Шумадијској улици која је то улица данас у Београду је питање и где се налазила?
То је Славија, на десној страни гледано од центра, а ко су они који као притрчавају да му помогну?
Друго, који познати писац се види на том снимку, на Славији?

Нушић, ваљда.
Одговори

Да, Нушић. А ко су они што притрчавају кад се коњ оклизнуо на калдрми?
Одговори

(18-06-2017, 08:34 PM)Andrejevic Пише:  Морам само да кажем оно шта сам приметио.
Никада нисам видео Војводе Мишића и Бојовића у црвеним мундирима са црним бриџ патналонама на којима су две златне шрафте.Једино сам видео Војводе Путника и Степановића,краља Петра Првог и генерала Божановића у том свечаном мундиру,можда још неког али не могу сад да се сетим.Ето и у том видеу о откривању споменика Карађорђу 1913. Путник носи ту унфиорму,као и краљ и Божановић.
Дакел поента је у томе да Мишића и Бојовића у тој свечаној униформи нема ни на једној слици.

Ето,само то ми је запало за око.

Било је ситуација када су носили мундире али у свечаним приликама али нису се сликали јер тада је сликање била скупа забава доступна само богатијима а не ко данас.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

(18-06-2017, 08:11 PM)Бенито Пише:  Нешто неће да ми пошаље поруку.

Слично се мени дешавало. Када обришеш угласту заграду качи празну поруку. Цитирај твоју поруку и видеђеш да си обрисао једну ].

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-06-2017, 08:37 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да, Нушић. А ко су они што притрчавају кад се коњ оклизнуо на калдрми?

Жандарми дижу са калдрме коња и јахача.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Ајде, пошто нико неће да постави питање. ( Вукашин и Смедерево дугују питања)
Исте 1913. године, када се српска војска тријумфално вратила са Брегалнице, још једна војска у којој су били Срби скршила је једну буну, која је личила на мини-рат. Формација која је то одрадила имала је специфично име.
Како се звала та формација?
Како се звао легендарни вођа те формације?
Како је завршио живот овај јунак о коме се деценијама није смело говорити?
Одговори

(18-06-2017, 08:39 PM)Snake Пише:  
(18-06-2017, 08:37 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да, Нушић. А ко су они што притрчавају кад се коњ оклизнуо на калдрми?

Жандарми дижу са калдрме коња и јахача.
Нису жандарми, већ војници. Које државе?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 39 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним