Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(02-10-2017, 06:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-10-2017, 10:09 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу, колико су људи Немци стрељали у Јајинцима 1941-1944 ? Хвала унапред.
Никад није тачно утврђено. Изгледа да су комунисти преувеличавали бројеве, типичан је пример стрељања у Крагујевцу 21. октобра 1941.
Мислим да намерно нису пописали имена стрељаних у Јајинцима јер би се видело да су то већином Дражини људи.

Тако ја и мислим, него суштина мог питања да ли знате колико ба р отприлике колико људских живота је одузела Немача у Јајинцима ?
Одговори

Према прорачунима наше екипе, Немци су стрељали или убили у казненим експедицијама око 70.000 Срба, на територији данашње Србије. Највише су убили у јајинцима, можда више од пола.
Одговори

Стара бројка у Бањичком музеју, који сада ради само једном недељно је око 36500. Музеј града Београда је урадио један списак на основу тада доступних података ( пре десетак година) и број је око 45000. Мислим, да се на овој последњој комеморацији поменула цифра од 60000.
Динчић је, својевремено, дао назнаке да је број већи од 100000 и да је брисање било драстично. Такође, одређени број Јевреја су се изјашњавали као Срби до смрти, па су ипак били побијени, али су након рата једноставно избрисани.
Одговори

(02-10-2017, 08:14 PM)Бенито Пише:  Стара бројка у Бањичком музеју, који сада ради само једном недељно је око 36500. Музеј града Београда је урадио један списак на основу тада доступних података ( пре десетак година) и број је око 45000. Мислим, да се на овој последњој комеморацији поменула цифра од 60000.
Динчић је, својевремено, дао назнаке да је број већи од 100000 и да је брисање било драстично. Такође, одређени број Јевреја су се изјашњавали као Срби до смрти, па су ипак били побијени, али су након рата једноставно избрисани.

Шта мислите о људима у Србији побијених од комуниста ? Др Срђан Цветковић тврди да је побијено 35000 људи.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81...i-u-Srbiji
Одговори

На жалост, то није потпун списак. То је углавном из докумената Озне које им је предао Архив Србије, али нема их за све округе, а и тамо где има нису сви пописани.
Одговори

G. Samardzicu hteo sam da vas zamolim da postavite ovde ako imate vremena, ovu sliku Draze i Kondora iz Albuma 4. u vecoj rezoluciji ili da vam se bolje javim na meil da mi je posaljete u tif. formatu?
Bas mi treba ta slika i dugo vam je trazim!
   
Одговори

(03-10-2017, 06:48 PM)Pravda Пише:  G. Samardzicu hteo sam da vas zamolim da postavite ovde ako imate vremena, ovu sliku Draze i Kondora iz Albuma 4. u vecoj rezoluciji ili da vam se bolje javim na meil da mi je posaljete u tif. formatu?
Bas mi treba ta slika i dugo vam je trazim!

И ја да Вас замолим да ми кажете ко је официр иза њих.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тарас је иза, а ТИФ немам.
Одговори

(03-10-2017, 07:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  Тарас је иза, а ТИФ немам.
Ako moze obican format,koji imate?Meni za Dusu!
Одговори

Милосаве, увјек се питам, како су комунистчке идеје преовладале у неким пасивним, заосталим крајевима, као на примјер подручије Дробњака или код нас јужна страна Јахорине, појам заосталости. Како један неуки народ да се одједном прије свега одрекне бога, цркве, традиције, да му неко понуди нешто нереално, до тада за њега невиђено, непознато и да крене за тим.
Одговори

(05-10-2017, 10:11 PM)luka.luke Пише:  Милосаве, увјек се питам, како су комунистчке идеје преовладале у неким пасивним, заосталим крајевима, као на примјер подручије Дробњака или код нас јужна страна Јахорине, појам заосталости. Како један неуки народ да се одједном прије свега одрекне бога, цркве, традиције, да му неко понуди нешто нереално, до тада за њега невиђено, непознато и да крене за тим.

Зато што у тим заосталим крајевима су већином стари и неписмени људи,њих можеш за час да наговориш на нешто само да им не дираш стоку и имање.
Јер шта сад зна сељак из подручија Дробњака шта је комунизам,њему је битно да он има земљу да обрађује и то је то.Шта њега брига шта ће ћопави Загорац радити са Београдом и осталим а цркве су се одрицали јер им је тако речено или су чак натерани на то.
Одговори

(06-10-2017, 09:37 AM)Апис Пише:  
(05-10-2017, 10:11 PM)luka.luke Пише:  Милосаве, увјек се питам, како су комунистчке идеје преовладале у неким пасивним, заосталим крајевима, као на примјер подручије Дробњака или код нас јужна страна Јахорине, појам заосталости. Како један неуки народ да се одједном прије свега одрекне бога, цркве, традиције, да му неко понуди нешто нереално, до тада за њега невиђено, непознато и да крене за тим.

Зато што у тим заосталим крајевима су већином стари и неписмени људи,њих можеш за час да наговориш на нешто само да им не дираш стоку и имање.
Јер шта сад зна сељак из подручија Дробњака шта је комунизам,њему је битно да он има земљу да обрађује и то је то.Шта њега брига шта ће ћопави Загорац радити са Београдом и осталим а цркве су се одрицали јер им је тако речено или су чак натерани на то.
Мислио сам на вријеме ДСР, тада у тим крајевима није народ био стар, напротив, неписмен јесте.
Разумљиво ми је за јужну страну Романије. Тамо (све од Пала до Миошића) су усташе, одмах на почетку рата одвеле у Крушчици и побиле све виђеније домаћине, онда је фукара дошла до изражаја
Одговори

(06-10-2017, 09:50 AM)luka.luke Пише:  
(06-10-2017, 09:37 AM)Апис Пише:  
(05-10-2017, 10:11 PM)luka.luke Пише:  Милосаве, увјек се питам, како су комунистчке идеје преовладале у неким пасивним, заосталим крајевима, као на примјер подручије Дробњака или код нас јужна страна Јахорине, појам заосталости. Како један неуки народ да се одједном прије свега одрекне бога, цркве, традиције, да му неко понуди нешто нереално, до тада за њега невиђено, непознато и да крене за тим.

Зато што у тим заосталим крајевима су већином стари и неписмени људи,њих можеш за час да наговориш на нешто само да им не дираш стоку и имање.
Јер шта сад зна сељак из подручија Дробњака шта је комунизам,њему је битно да он има земљу да обрађује и то је то.Шта њега брига шта ће ћопави Загорац радити са Београдом и осталим а цркве су се одрицали јер им је тако речено или су чак натерани на то.
Мислио сам на вријеме ДСР, тада у тим крајевима није народ био стар, напротив, неписмен јесте.
Разумљиво ми је за јужну страну Романије. Тамо (све од Пала до Миошића) су усташе, одмах на почетку рата одвеле у Крушчици и побиле све виђеније домаћине, онда је фукара дошла до изражаја

Могуће и да су прихватили комунизам јер није било другог покрета отпора у одређеним крајевима па је народ морао некако да се одбрани од усташа а то су онда црвени видели и накачили им петокраке.
Е сад неко је временом,под утицајем јаке пропаганде,остао комуниста.
Одговори

(03-10-2017, 07:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  Тарас је иза, а ТИФ немам.

Прво сам мислио да је Тарас док нисам прочитао ово:

Поручник Добросав Ордагић у извештају од 4. марта 1944. пише Кондору:

Цитат:Дознао сам да сте добили фотографија на којима сам и ја Са Вама и Чичом, па бих Вас замолио у колико постоји могућност да ми се бар један примерак пошаље."

ВА ЧА, к.30.

[Слика: 31._1944.jpg]

Међутим, ако упоредимо са овом сликом, по одевању и сату, сигурни смо да је и Тарас са Кондором и Дражом. Да ли неко зна коју фотографију помиње Ордагић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 13 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним