Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Код мене на списку он се води као Алекса?
Одговори

(22-11-2017, 10:35 PM)Мића Адмирал Пише:  
(06-11-2017, 12:44 AM)Милослав Самарџић Пише:  Којим властима у Сокобањи, кад тад није било Немаца у Сокобањи?
Друго, сад сам излистао све Александре на списку од преко 1.000 команданата који имам, нема ни једног Тодоровића.
Док је онај горе случај чист јер преписка траје три дана.
Ипак не могу се документа регуларних армија поредити са тоталитарним покретима. Ако школовани официр поднесе извештај о толико и толико избројано мртвих, а толико процењено, онда је оно прво у основи тачно. Наравно пожељна је провера.

арт.поручник АЛЕКСАНДАР М. ТОДОРОВИЋ, из Јагодине , 1917-1944.
Командант. Беличке бригаде Варваринског корпуса, Сокобањска бригаде Делиградског корпуса...

(22-11-2017, 11:31 PM)Милослав Самарџић Пише:  Код мене на списку он се води као Алекса?
Да али то му није право име. 1.дец.1940. унапређен у чин акт.арт.поручника. Међу првима пришао пор. Драгану Сотировић у срезу Беличком.
Одговори

ОК, хвала.
Што си променио име?
Одговори

(23-11-2017, 12:50 AM)Милослав Самарџић Пише:  ОК, хвала.
Што си променио име?

Промена рачунара, а заборавио сам шифру.
Одговори

Могао си да нам тражиш нову шифру. Smile
Одговори

Ма нема везе, а и волим да сам редов. Мића Адмирал је био четн. команд. мом деди.
Одговори

Гдине Милославе, Живан Кнежевић пише, у својој књизи "27. март 1941", да је кнез Павле гајио према Србима једно осећање у коме су се мешали презир, мржња и страх.

Такође каже да су Немци понамештали своје људе на кључним местима у штампи, привреди, чак и у полицији (ту је Драги Јовановић који је био на платном списку немачкаог посланства). У првивреди су, рецимо, Немци диктирали контингенте и цену робе.

У ратне јединице су премештани резервни официри и подофицири немачке мањине; Немци су се мешали просветни програм Краљевине, достављали списове "британски агената", тражили екстрадицију Чехословака, српски официри су потискивани у други план.

А и хапшени су учитељи, професори који се нису слагали са таквом политиком под изговором да су левичари. Такође су и хапшени људи из демократских грађанских странака.

На неки начин, Немачка је тихо окупирала Краљевину, а кнез Павле је већ спроводио своју страховладу.

Да ли се ова казивања Живана Кнежевића поклапају са архивским документима?
Одговори

Нисам читао предратна документа, али верујем Кнежевићима, они су били озбиљни.
Одговори

Да ли ти је род овај Мирослав Самарџић? Пратиш ли његове радове о Југославији?
Одговори

Гдине Милославе, шта мислите о овој књизи? Пише да је рађена на основу америчке документације. Ево линка

https://www.limundo.com/kupovina/Knjige/...ListuZelja
Одговори

(27-11-2017, 12:45 AM)Бенито Пише:  Да ли ти је род овај Мирослав Самарџић? Пратиш ли његове радове о Југославији?
Ми смо сви род, само много далеки, можда 16. век.
Не пратим, шта има, дај неки линк...
Одговори

(27-11-2017, 11:57 AM)Mitic Пише:  Гдине Милославе, шта мислите о овој књизи? Пише да је рађена на основу америчке документације. Ево линка

https://www.limundo.com/kupovina/Knjige/...ListuZelja

Не види се књига без регистрације.
Одговори

Od monarhije do republike - SAD i Jugoslavija 1941-1945, V. Pavlovic
Neko je stavio cenu 3000,00

To je previse.
Одговори

Књига је добра, а што се тиче цене... све је релативно.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 43 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним