http://www.pbfa.org/gfx/746887.jpg
На слици Лево до десно
Arlo, Mr Foles (И Босне ко је био у Наредник у Жандемерији) Миша
Друга двојца нема имена
Сликано на Лисац Јун 1943
Гледам у мапи на крај књиге и већа активности дешава се око Хомољске Планине
Пример
Бољетин
Напад на тешке Бродове на Дунав
Битка Циганског Гробље близо Брза Паланка
Близо Бор Mickey Anderson био ухапшен и Nash био убијен
Булгарски Напад на Лисац
Пруга иза Парачин где је Vercoe био ухапшен
У овом источној Српскј екипи били су исто Arthur Hall и Eric Ridgewood, Scorgie
U prodaji je nova knjiga Ivana Ivanovića – Žrtvovani general.
Ivan Ivanović (1936), jedan od najpoznatijih srpskih disidenata, autor bestseler romana “Crveni kralj” i pedesetak knjiga proze, društvene istorije i književne kritike, godinama je vodio bitku sa represivnim državnim aparatom, paralelno istražujući sudski sistem i institucije vladavine prava i pravne države. Ova knjiga je plod tog istraživanja, u čijem su fokusu sudski procesi vođeni protiv Dragoljuba Mihailovića i Slobodana Jovanovića, zatim pitanja povratka imovine oduzete posle Drugog svetskog rata, kao i (ne)primenjivanje “disidentskog” zakona.
Иако је ова књига малтене уџбеник о југословенској влади у избеглиштву, др Ђуретић ни у једном тексту ђенерала Миахиловића и четнике не назива издајницима. Занимљиво је да Ђуретић прекида са изучавањем избегличјке владе онда када је на њено чело кроатофил и масон Черчил поставио бана Ивана Шубашића.
П.С. Ђуретић храбри научник који је написао книгу 2 године пошто је хохштаплер крепао. Примљен у САНУ, као родољуб био активан на митинзима СРС али га већ дуго нема тамо јер је Шешељ од СРС направио
привезак СНС.
Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
О односу Британаца према Михаиловићу и четницима, британски историчар Simon Threw у својој књизи Britain, Mihailović, and the Chetniks (London, Palgrave, стр. 251), констатује следеће:
"Odlučivši da u zimu 1941 prihvate Mihailovića kao simbol Jugoslovenskog otpora, do kraja sledeće godine britanske vlasti bile su na putu da ga napuste. Razumljivo, samo donde dok je jugoslovenski ministar vojni služio njihovoj svrsi, a služio je dobro; jer je tokom mračnih dana 1942. britanskom narodu očajno bio potreban heroj, a slika o balkanskom poglavici i njegovim bradatim sledbenicima koji terorišu Nemce negde u planinama Jugoslavije služila je izvrsno toj svrsi. Nažalost, stvarajući i prihvatajući ovu romantiziranu verziju Mihailovićevih aktivnosti britanska javnost i vlasti izgubili su iz vida (ako su to, na prvom mestu, ikada shvatali) da su se Mihailović i srpski nacionalisti - poput partizana - borili primarno za svoje sopstvene ciljeve. Stoga, takođe, nije iznenađujuće što je nakon dizanja Mihailovića u vrtoglave visine bol otrežnjenja bio mnogo oštriji onda kada je postalo očigledno da on zapravo nije ono što je izgledalo da jeste. Naravno, na kraju su se Britanci još više razočarali u Tita, jer njegova Narodnooslobodilačka vojska niti je predstavljala efikasnu vojnu mašinu što je pretendovala da bude, niti je bila umereni politički masovni pokret na koji su se Britanci nadali da mogu uticati. Ipak, praveći jednu grešku i priznajući je, bilo je nemoguće na kraju priznati i drugu mnogo većih razmera. Pobednikova istorija je napisana a Mihailoviću je dodeljena uloga kolaboratora i zločinca. U stvari, on nije bio ni jedno ni drugo, ali zbog složenosti rata u Jugoslaviji i tužne britanske uloge u kreiranju njene sudbine, možda je lakše uvideti zašto je on to morao da bude."
Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Ma nije samo to. On je ozbiljan vojni istoricar, jedini prakticno iz te fele koji je rad posvetio Jugoslaviji. Predavao je na univerzitetu, Soithampton mislim, i preko 20 godina je u RMA.(Royal Mičitary Academy). Clan je grupe naucnika koji se bave specijalizovano DSR. Bas bas ozbiljan lik.