Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(12-01-2014, 01:40 AM)Милослав Самарџић Пише:  Нису. То је свакако тачно. Смиљи су Хрвати побијали велики део фамилије, имала је мотив да истражује.
Наравно да је тачно.
Ти документи су од националног значаја, надам се да их је Смиља успела ископирати и да ће бити објављени.
Одговори

Није било дипломатских односа до рата, а онда је склопљен неки уговор. Не знам детаље, али Совјети га нису испоштовали.

Овде цитирам Кошта Савић

The Soviet Union and Yugoslavia had signed a Treaty of Friendship and Non-Aggression on April 5, 1941 in Moscow, the day before the German assault on Yugoslavia began.
Yugoslav Ambassador to the USSR, Milan Gavrilovic, had negotiated the treaty with Vyacheslav Molotov and had signed it in the presence of Stalin. The King Peter II regime, thus, was allied with the Soviet Union.

Совијетски Савез и Краљевина Југославија је потписала Уговор Пријатељство и Нон Агресије на Априлу 5 1941 година, дан пре него Немачких напад на Југославије.
Југослвовенски Амбасодор до Совиетски Савез Милан Гавриловић се преговарао са Вјешслава Молотова, и је био потписан пред Сталином. Тако да је Краљевина Југославија била у Савез са Совијетски Савез!
Одговори

Та, тако је било.
Одговори

Тако питам Милославе јели је Војска Краљевина овсте имала Војне везе са Својетски Савез....пре него што је Војска Совијетски Савез стигла на Балкан?
Одговори

(12-01-2014, 05:01 PM)Захумље Пише:  Тако питам Милославе јели је Војска Краљевина овсте имала Војне везе са Својетски Савез....пре него што је Војска Совијетски Савез стигла на Балкан?
Није. Само тај уговор о ненападању.
Одговори

(12-01-2014, 02:54 PM)Захумље Пише:  Није било дипломатских односа до рата, а онда је склопљен неки уговор. Не знам детаље, али Совјети га нису испоштовали.

Овде цитирам Кошта Савић

The Soviet Union and Yugoslavia had signed a Treaty of Friendship and Non-Aggression on April 5, 1941 in Moscow, the day before the German assault on Yugoslavia began.
Yugoslav Ambassador to the USSR, Milan Gavrilovic, had negotiated the treaty with Vyacheslav Molotov and had signed it in the presence of Stalin. The King Peter II regime, thus, was allied with the Soviet Union.

Совијетски Савез и Краљевина Југославија је потписала Уговор Пријатељство и Нон Агресије на Априлу 5 1941 година, дан пре него Немачких напад на Југославије.
Југослвовенски Амбасодор до Совиетски Савез Милан Гавриловић се преговарао са Вјешслава Молотова, и је био потписан пред Сталином. Тако да је Краљевина Југославија била у Савез са Совијетски Савез!
Дакле имам потребу да мало појасним овај уговар са СССР-ом ,потписан је из чисто политичких разлога вођених пре свега развојем догађаја који су већ били одиграни или су били у ишчекиванју тадашње владе Краљевине Југославије.Овде је мислим свима познато да тадашња Краљевина Југослвија није имала никакав контакт са СССР-ом превсходно зато што је Краљ Александар био апсолутно против комунизма и сматрао је тај систем директним кривцем за убиство Царске породице Романов са којом је био у сродству и чувене су његове изјаве да док је он жив ту власт и тај систем а самим тим и ту државу непризнаје.Након антентата у Марсеју на краља Алксандра ,кнез намесник Павле преузео је бригу о његовом сину и чувао је престо до његовог пунолетства ,са том дужношћу имао је и улогу политичара коју је морао у временима која долазе ,да води врло одговорну политику како на унутрашњем тако и на спољашњем плану.
Када је дошло до тог састанка морам рећи да је Стаљин толико надмен и осион био да је у једном тренутку питао свог министра иностраних послова пред делегацијом Краљевине Југославије да и она чује његове речи.;Ко су ови ,и шта хоће од нас ?;
До састанка је дошло што би реко наш народ на једвите јаде и у временском периоду који апсолутно није одговарао нашој делегацији која је имала за циљ да покуша да тим уговором дође у бољу позицију за куповину наоружања и остале војне опреме у циљу одбране земље.Све је то описано у мемоарима Кнеза Павла и мемоарима ако се неварам и самог амбасадора Милана Гавриловића.Ваистину!
Одговори

Милославе, ко је био војни аташе у амбасади Краљевине Југославије у Москви 1941. године?
Одговори

(12-01-2014, 06:29 PM)гињица Пише:  ...
,да води врло одговорну политику како на унутрашњем тако и на спољашњем плану.
Када је дошло до тог састанка морам рећи да је Стаљин толико надмен и осион био да је у једном тренутку питао свог министра иностраних послова пред делегацијом Краљевине Југославије да и она чује његове речи.;Ко су ови ,и шта хоће од нас ?;
До састанка је дошло што би реко наш народ на једвите јаде и у временском периоду који апсолутно није одговарао нашој делегацији која је имала за циљ да покуша да тим уговором дође у бољу позицију за куповину наоружања и остале војне опреме у циљу одбране земље.Све је то описано у мемоарима Кнеза Павла и мемоарима ако се неварам и самог амбасадора Милана Гавриловића.Ваистину!

Има лепијех песмица о томе:
"Напиши мемоаре, ако хоћеш паре." и
"Мемоари, мемоари, чешите ме где ме сврби..."

Тако је рецимо Слобо, зајебавао Русе 10 година, да ће да купи наоружање од њих. Али хтео на муфте - за клиринг. Баш данас гледам презентацију МиГ-29-СМТ и МиГ-21-97, које смо требали (МОРАЛИ) да купимо (дорадимо постојеће) бар до 1995. И наравно Џеј, пилоти нам 1999. летеше у кршинама. ПВО исти 30 година, ПТ наоружање на прсте...

А после?
Па наравно криви Руси.

А шта тек овде рећи?
Тај кнез павао, направио је од те државе енглеску шпијуно-умножницу, док је још под Александром, број СССР шпијуна сведен на прсте две руке. Зато су енглези, французи, жабари, немци, ционисти, римокрмци, социо-интернационалци, масони, ... ХАРАЛИ свуда. Сви потези КЈуг, били ИЗРАЗИТО анти Руски!

И онда "дај оружје да крпимо нашу англо антисовјетску заједничицу!"

А знам, рекли би СССР-у хвала!

А Руси подразумевано будале...

Како се сеје, тако се и жање. Сејао си са енглеском, онда и бери са њима.
Одговори

(12-01-2014, 06:38 PM)Бенито Пише:  Милославе, ко је био војни аташе у амбасади Краљевине Југославије у Москви 1941. године?
Smile
Контра питања: Јел имаш његову слику? Јел си видео његову униформу? Јел си чуо аудио интервју са њим?
Одговори

Какве су ти зазубице, свака ти част.
Каква је то Србенда била. Наравно, да ,на жалост, немам ништа од тога.
Хтео сам да кажем, да ако је већ неко такав тамо послат, требало је нешто да искамчи. На жалост, Стаљин га је шутнуо као ...
Одговори

Онда пази шта питаш. Smile
А униформа му је у САНУ!
Завештао је све њима. Униформа је била изложена оно на изложби Службене униформе, или тако нешто. Прва је наравно била униформа браварског помоћника...
Одговори

http://serbianna.com/analysis/archives/2393

Овај артикал још нисте ставилих на Енглески део сајт.....

Овде Коста Савић говорих од учешће Совијетске Обавештајне Службе у Пуч у 1941 године.
Говорих за уговор...где је Краљевина била једина Краљевина ко је имала уговор са Сталином.
Сад у којим констекс се може саде гледати на улоге Мустафа Голубића?

Овде исто Коста Савић говори за враћење Краљ Петар на престол....што је Валтер одбио......
Говори од Сталиновог испитивање Валтер јели ће напасти енглеза.....што бих објаснило гомилу оруђање што су КОМУНИСТИ добили од Совијити....што се користило према Трсту?

То бих вероватно помогло да објасних зашто је Сталин желео да убије Валтер!

Тако питам Милославе јели је Војска Краљевина овсте имала Војне везе са Својетски Савез....пре него што је Војска Совијетски Савез стигла на Балкан?
Није. Само тај уговор о ненападању.

Е ту је била та грешка Војске Краљевине!
Одговори

Милославе да ли имаш сазнања, да ли постоји нека ратна фотографија Чиче са Ацом Мишићем или уопште нека ратна фотографија Аце Мишића (мислим на Други светски рат)?
Одговори

" И тако ја код Рибарске бање пређем из недићеваца у партизане..... Кад смо прошли Чачак, кренемо преко Равне Горе. Ту сам прве вечери држао стражу и ухватим неког човека и приведем у штаб. Изјутра ме зове водник и честита ми, па ми рече да је тај одговоран за клања у три среза. Каже ми да је ред да га ја стрељам. Одвео сам га у неки поточак и убио."
Ово је било око 15.октобра 1944.год., по мојој процени. Чича који ми је ово рекао потпуно је неписмен, али је толико био уверљив да не верујем да лаже.
Дакле, ако неко из Ваљева и околине неког тражи, можда му ово може помоћи.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 12 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним