Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

ГДЕ СЕ СКРИВА ТА СЛОБОДА?

У нашој историографији постоје високо образовани публицисти чији је допринос историјској науци често далеко већи од многих професионалних историчара. У том светлу поменућемо већ позната имена попут Милослава Самарџића из Крагујевца као човека који је вредно изучава четнике објављујући изузетне књиге већ деценијама, а који чува и највећу грађу о историји Југословенске војске у Другом светском рату; ту је и блажене успомене Перо Симић човек који је написао убедљиво најквалитетније књиге о Јосипу Борозу Титу са приступом без преседана строго чуваном архиву Коминтерне у Москви; а у новије време ту је и Душан Бабац са изузетно вредним публикацијама на теме из српске војне и националне историје.

Захваљујући Милославу Самарџићу добијамо на увид једну фотографију са посветом која најсликовитије говори о размерама наше историјске трагедије и лутању у коме се као народ још увек налазимо.

Посвету на својој слици написао је млади потпоручник Милојко Ђорђић из Шапца који је Отаџбину бранио у Церском корпусу пуковника Драгослава Рачића, једног од наших најелитнијих официра који се истицао невероватном војном способношћу, храброшћу и вештином ратовања против вишеструко јачег непријатеља, а често и против две непријатељске формације истовремено.

У својој посвети, коју је Милослав Самарџић пронашао у шабачком архиву (Самарџић вредно обилази и систематски проучава све архиве по Србији, Републици Српској, Европи и Северној Америци), потпоручник Ђорђић 1945. године поручује својим пријатељима, шабачкој породици Јовановић:

''Када дође жељена и тако дуго очекивана слобода, тада ће крвави комнуисти говорити о својим злочинима, а ми ћемо клицати слободи, Србији и нашем Краљу.

Драги моји Јовановићи, верни Србији и Краљу, срећно вам било то наше сутра.
Миле Ђорђић, потпоручник''.

Добри наш јуначе Милојко, данас је 2020. година, а слобода о којој сањамо још од априла 1941. још увек није дошла. Ми још увек чекамо то ”сутра”!

По свему судећи, нисмо верни завету својих предака и јунака од Косова до нашијех дана. Где нам је вера, где нам је Отаџбина, када ћемо да вратимо Краља? Људи попут Светог Николаја Велимировића, Светог аве Јустина Поповића и потпоручника Милојка Ђорђића нас опомињу!

Извор: Фејсбук страница "Историја Срба"

https://www.facebook.com/istorijasrba/ph...=3&theater
Одговори

Pronasao sam memoare Vasilija Trbica o kojima je Paroski pricao, evo sta kaze u njima Trbic u vezi izdaje Draze (tj. zasto je to bilo):
[Слика: 1.png]
[Слика: 2.png]
Одговори

Рекла-казала...
Одговори

(09-07-2020, 05:58 PM)Милослав Самарџић Пише:  Рекла-казала...
Ne biste dali neku tezinu ovome? S obzirom da nisam cuo mnogo konkretnih obrazlozenja na pitanje "Zasto je VB izdala cetnike", ja ne bih ovo tako lako odbacio. Odluceno je da se prebaci podrska na partizane na Teheranskoj konferenciji od 28. novembra do 1. decembra 1943. Dogovor o procentima 9. oktobar 1944. Razlika od ~11 meseci. Zasto?
Одговори

(09-07-2020, 01:09 PM)ОРЈУНА Пише:  Када је био Стаљинов рођендан?

Питао сам због оне пролетерске бригаде.
Одговори

(09-07-2020, 05:58 PM)Милослав Самарџић Пише:  Рекла-казала...

Написа аутор ових антологијски редова рекла-казалаштва:
" После Другог светског рата Тошић је био чиновник у задрузи свог родног села Јасеново, недалеко од Кокиног Брода. Учитељ у Јасенову тада је био Боривоје Драшковић, син београдског адвоката Добривоја Драшковића. Адвокат Драшковић је био кућни пријатељ Милоша Минића, Дражиног тужиоца и уједно особе која је присуствовала ликвидацији. Где је Дража сахрањен, Милош Минић је рекао својој супрузи Милки Минић, а она је то пренела својој пријатељици Љубици Драшковић, супрузи адвоката Драшковића. Љубица се поверила сину Боривоју, а он Сими Тошићу. Тошићево сведочење гласи:"
Одговори

(09-07-2020, 08:24 PM)ватхра Пише:  
(09-07-2020, 05:58 PM)Милослав Самарџић Пише:  Рекла-казала...

Написа аутор ових антологијски редова рекла-казалаштва:
" После Другог светског рата Тошић је био чиновник у задрузи свог родног села Јасеново, недалеко од Кокиног Брода. Учитељ у Јасенову тада је био Боривоје Драшковић, син београдског адвоката Добривоја Драшковића. Адвокат Драшковић је био кућни пријатељ Милоша Минића, Дражиног тужиоца и уједно особе која је присуствовала ликвидацији. Где је Дража сахрањен, Милош Минић је рекао својој супрузи Милки Минић, а она је то пренела својој пријатељици Љубици Драшковић, супрузи адвоката Драшковића. Љубица се поверила сину Боривоју, а он Сими Тошићу. Тошићево сведочење гласи:"
Поредите књигу са форумом.
Одговори

Meni je ovo sto sam procitao smisleno. Englezi u cudu - vlada nece da se odrekne naroda od kojih nemaju 1% podrske. Onda se obracaju ovim drugima, koji imaju podrsku svih naroda sem Srba.
Mislim, cela sumanutost jugoslovenske ideje se vidi tad, jos 1941. JVuO je nastala kao zvanicna vojska Kraljevine Jugoslavije na njenoj teritoriji, da bi se s vremenom isprofilisala kao srpska, ali zasto se isprofilisala. Jer u zvanicnu vojsku Kraljevine Jugoslavije nije isao niko sem Srba. Drugi su isli ili u paravojne jedinice (partizane) ili u antisaveznicke (ustase). Da ne gresim dusu, bilo je i nesto Slovenaca u cetnicima. Kako da neko shvati izbeglicku vladu ozbiljno kad nema uporista na pola svoje teritorije, a ne zeli da ih se pritom odrekne.
Одговори

(11-07-2020, 01:02 PM)Sima Пише:  Meni je ovo sto sam procitao smisleno. Englezi u cudu - vlada nece da se odrekne naroda od kojih nemaju 1% podrske. Onda se obracaju ovim drugima, koji imaju podrsku svih naroda sem Srba.
Mislim, cela sumanutost jugoslovenske ideje se vidi tad, jos 1941. JVuO je nastala kao zvanicna vojska Kraljevine Jugoslavije na njenoj teritoriji, da bi se s vremenom isprofilisala kao srpska, ali zasto se isprofilisala. Jer u zvanicnu vojsku Kraljevine Jugoslavije nije isao niko sem Srba. Drugi su isli ili u paravojne jedinice (partizane) ili u antisaveznicke (ustase). Da ne gresim dusu, bilo je i nesto Slovenaca u cetnicima. Kako da neko shvati izbeglicku vladu ozbiljno kad nema uporista na pola svoje teritorije, a ne zeli da ih se pritom odrekne.
Можда су зато Срби и прошли како су прошли? Југо војска брез Југословена?Кез .....

У вези овог става сигурно нећеш наћи подршку на овоме форуму. Срби су губили вријеме, ресурсе, енергију на Југу, за то вријеме други су себи стварали и прилике и добитке (највише баш на рачун Срба - то ти је цијели концепт Југе 1918-данас).

То ти је цијели рад те ушљиве Владе, која је одбацила Рузвелтов предлог да постане српска и да се окрене себи. Исти је био и став Енглеза на почетку (Черчил и Рендел). Што су наравно Срби одбили, прњећи се.
Онда кад су ови дигли руке од такве лудости, "Ајме издали нас савезници!"

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

Мунгосе, ако ти не правиш никакву разлику између буржоаске Југославије под СРПСКОМ доминацијом и СРПСКОМ круном и комунистичке Југославије под хрватском доминацијом и хрватским диктатором, онда је то твој лични пораз.
Одговори

(11-07-2020, 02:23 PM)мунгос Пише:  
(11-07-2020, 01:02 PM)Sima Пише:  Meni je ovo sto sam procitao smisleno. Englezi u cudu - vlada nece da se odrekne naroda od kojih nemaju 1% podrske. Onda se obracaju ovim drugima, koji imaju podrsku svih naroda sem Srba.
Mislim, cela sumanutost jugoslovenske ideje se vidi tad, jos 1941. JVuO je nastala kao zvanicna vojska Kraljevine Jugoslavije na njenoj teritoriji, da bi se s vremenom isprofilisala kao srpska, ali zasto se isprofilisala. Jer u zvanicnu vojsku Kraljevine Jugoslavije nije isao niko sem Srba. Drugi su isli ili u paravojne jedinice (partizane) ili u antisaveznicke (ustase). Da ne gresim dusu, bilo je i nesto Slovenaca u cetnicima. Kako da neko shvati izbeglicku vladu ozbiljno kad nema uporista na pola svoje teritorije, a ne zeli da ih se pritom odrekne.
Можда су зато Срби и прошли како су прошли? Југо војска брез Југословена?Кез .....

У вези овог става сигурно нећеш наћи подршку на овоме форуму. Срби су губили вријеме, ресурсе, енергију на Југу, за то вријеме други су себи стварали и прилике и добитке (највише баш на рачун Срба - то ти је цијели концепт Југе 1918-данас).

То ти је цијели рад те ушљиве Владе, која је одбацила Рузвелтов предлог да постане српска и да се окрене себи. Исти је био и став Енглеза на почетку (Черчил и Рендел). Што су наравно Срби одбили, прњећи се.
Онда кад су ови дигли руке од такве лудости, "Ајме издали нас савезници!"
Ovaj forum je pro-yugo? Nisam znao Јок
Одговори

Милославе, може ли се потврдити аутентичност фотографије? Ја сам чуо доста прича, па чак и да је умро 2014. Шта Ви мислите?

Неће да ми дода фотографију, на којој се наводно налази Владо Шипчић. Кружи по интернету фотографија.
Одговори

(13-07-2020, 01:16 PM)Гатачки четник Пише:  Милославе, може ли се потврдити аутентичност фотографије? Ја сам чуо доста прича, па чак и да је умро 2014. Шта Ви мислите?

Неће да ми дода фотографију, на којој се наводно налази Владо Шипчић. Кружи по интернету фотографија.
Видео сам је. Не бих могао да потврдим аутентичност.
Одговори

Доштампали смо три, раније распродате, књиге:
1. Мајор Палошевић
2. Крвава листа комунистичких злочина у Србији
3. Ко су љотићевци?
Књиге можете поручити у пакетима са попустима, на овом линку:
http://www.pogledi.rs/%d0%ba%d1%9a%d0%b8...%b0%d0%ba/
Такође, штампарија је пронашла три примерка књиге ''Сарадња партизана са Немцима, усташама и Албанцима''.Прва три читаоца могу ту књигу уврстити у неки од пакета.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним