Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(03-08-2023, 11:40 PM)Potporucnik1 Пише:  Poštovani gospodine Samardžiću, 
Zašto je toliko veliki broj Srba prišao Nedićevcima?

Могу ли ја. 

Зато што опредјељење у таквој врсти рата није шведски сто.
Одговори

(03-08-2023, 08:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  Што се каже "уз малу помоћ пријатеља" негде око 50.
Можда, добра идеја.
Са ким вам је интервју био највише занимљив,у смислу да вам је открио најбитније ствари за ваша истраживања?
Одговори

(02-08-2023, 10:08 PM)Mekenzi Пише:  Kоја Вам је омиљена четничка песма?

Опус Мише Петровића, не бих нешто издвајао.
Одговори

(03-08-2023, 11:40 PM)Potporucnik1 Пише:  Poštovani gospodine Samardžiću, 
Zašto je toliko veliki broj Srba prišao Nedićevcima?

Било их је 15.000, не делује као велики број у односу на четнике.
Одговори

(04-08-2023, 12:08 AM)Лука Калиманац Пише:  
(03-08-2023, 08:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  Што се каже "уз малу помоћ пријатеља" негде око 50.
Можда, добра идеја.
Са ким вам је интервју био највише занимљив,у смислу да вам је открио најбитније ствари за ваша истраживања?

Тешко је издвојити, можда Лука Степановић, када је реч о видео интервјуима. Сведочење о Групи Гордон.
Одговори

Негде сам прочитао да се спрема књига о четницима из Јужног Баната. Да ли имате информацију које аутор? Имам неке материјале које би им проследио

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(04-08-2023, 02:36 PM)Mekenzi Пише:  Негде сам прочитао да се спрема књига о четницима из Јужног Баната. Да ли имате информацију које аутор? Имам неке материјале које би им проследио
Чуо сам, али не знам.
Одговори

(04-08-2023, 09:51 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-08-2023, 11:40 PM)Potporucnik1 Пише:  Poštovani gospodine Samardžiću, 
Zašto je toliko veliki broj Srba prišao Nedićevcima?

Било их је 15.000, не делује као велики број у односу на четнике.

Zar se ne navode cifre do 30 000? A bilo bi ih i više, da su im Njemci dozvolili.
Одговори

Ево прецизно:

https://www.pogledi.rs/nedicevci-i-bitka-za-srbiju.html
Одговори

Да ли ћете ускоро ставити у понуду 4. и 5. том књиге "Генерал Драђа Мохаиловић и ошта историја четничког покрета" ?
Одговори

(05-08-2023, 12:08 PM)Vanza Пише:  Да ли ћете ускоро ставити у понуду 4. и 5. том књиге "Генерал Драђа Мохаиловић и ошта историја четничког покрета" ?

Планирамо макар 4. том за наредну годину.
Одговори

Где и како је нађена слика партизана и усташа која се налази на корицама књиге "Сарадња парзизана са Немцима усташама и Албанцима" у трећем издању ?
Одговори

Који су још Хрвати у југословенском ратном ваздухопловству чинили издаје, осим Фрања Пирца?
Одговори

Пирц је био Словенац.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 28 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним