Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(26-08-2023, 01:30 PM)Николај Пише:  
(26-08-2023, 12:51 AM)Potporucnik1 Пише:  Зашто Њемци нису авионима бомбардовали кућу у којој је Дража, у Горњем Лопову, на Лисој греди?

Колико се сећам било је у плану да бомбардују Колашин, јер су мислили да се ту налази. То током операције "Шварц", а иначе је то била италијанска зона где Немци нису улазили својим снагама.
Да, то је операција Шварц. Али не верујем да Њемци нису могли сазнати његову локацију. 
А то што је била италијанска окупациона зона не значи пуно. На примјер, 25. априла 1941. су Њемци послали одред у италијанску окупациону зону, у манастир Острог, да ухапсе Гаврила Дожића. Италијани ништа нису урадили. И Енглези су из авиона испуштали ковчеге са златом по Сињавини четницима. Њемачка служба је лако могла да нађе Дражину локацију.
Одговори

(26-08-2023, 10:01 PM)Potporucnik1 Пише:  
(26-08-2023, 01:30 PM)Николај Пише:  
(26-08-2023, 12:51 AM)Potporucnik1 Пише:  Зашто Њемци нису авионима бомбардовали кућу у којој је Дража, у Горњем Лопову, на Лисој греди?

Колико се сећам било је у плану да бомбардују Колашин, јер су мислили да се ту налази. То током операције "Шварц", а иначе је то била италијанска зона где Немци нису улазили својим снагама.
Да, то је операција Шварц. Али не верујем да Њемци нису могли сазнати његову локацију. 
А то што је била италијанска окупациона зона не значи пуно. На примјер, 25. априла 1941. су Њемци послали одред у италијанску окупациону зону, у манастир Острог, да ухапсе Гаврила Дожића. Италијани ништа нису урадили. И Енглези су из авиона испуштали ковчеге са златом по Сињавини четницима. Њемачка служба је лако могла да нађе Дражину локацију.
Па и сама операција Шварц на крају крајева.
Одговори

(26-08-2023, 08:54 PM)Јужносрбијанац Пише:  Господине Самарџићу, како је страдао Јуре Францетић?
Партизани су га заробили у авионској несрећи,хтели су га вратити усташама за новац,али га је народ напао и избо са вилама,колико знам
Одговори

(26-08-2023, 10:01 PM)Potporucnik1 Пише:  
(26-08-2023, 01:30 PM)Николај Пише:  
(26-08-2023, 12:51 AM)Potporucnik1 Пише:  Зашто Њемци нису авионима бомбардовали кућу у којој је Дража, у Горњем Лопову, на Лисој греди?

Колико се сећам било је у плану да бомбардују Колашин, јер су мислили да се ту налази. То током операције "Шварц", а иначе је то била италијанска зона где Немци нису улазили својим снагама.
Да, то је операција Шварц. Али не верујем да Њемци нису могли сазнати његову локацију. 
А то што је била италијанска окупациона зона не значи пуно. На примјер, 25. априла 1941. су Њемци послали одред у италијанску окупациону зону, у манастир Острог, да ухапсе Гаврила Дожића. Италијани ништа нису урадили. И Енглези су из авиона испуштали ковчеге са златом по Сињавини четницима. Њемачка служба је лако могла да нађе Дражину локацију.

Нисам рекао да нису могли да утврде његову локацију, рекао сам да нису могли да је бомбардују јер је била италијанска зона. У априлу 1941. није била дефинитивно утврђена граница разграничења нити извршена дислокација снага. У "Шварцу" је договорено активно дејство Немаца у италијанској зони, први пут од почетка рата.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(26-08-2023, 10:42 PM)Vanza Пише:  
(26-08-2023, 08:54 PM)Јужносрбијанац Пише:  Господине Самарџићу, како је страдао Јуре Францетић?
Партизани су га заробили у авионској несрећи,хтели су га вратити усташама за новац,али га је народ напао и избо са вилама,колико знам

Сада тврде како су хтјели да га замијене за неколико стотина логораша из Јасеновца
Одговори

(27-08-2023, 02:19 PM)Potporucnik1 Пише:  
(26-08-2023, 10:42 PM)Vanza Пише:  
(26-08-2023, 08:54 PM)Јужносрбијанац Пише:  Господине Самарџићу, како је страдао Јуре Францетић?
Партизани су га заробили у авионској несрећи,хтели су га вратити усташама за новац,али га је народ напао и избо са вилама,колико знам

Сада тврде како су хтјели да га замијене за неколико стотина логораша из Јасеновца

Можда би га и замјенили за неког свог "часника"
Одговори

Скоро сам слушао од неке познате личности али се не могу сетити које. Говорио је нефоказиве теорије завере. Прво је рекао да су краља у Марсеју убили припадници усташа и ВМРО-а уз дозволу и предзнање Француске и Уједињеног Краљевства јер је хтео да потпише конкордат са Ватиканом. Затим је изјавио да су Британци тражили од Косте Пећанца да изврши пуч на кнеза Павла који је овај одбио, а затим су то урадили са Симовићем. Онда је рекао да је након априлског рата по наредби владе у егзилу Дража сарађивао са Титом 5 месеци и ратовао са њим. Да жандармерија није могла да се обрачуна са комунистима и да су Србију од комуниста очистили љотићевци, недићевци и Пећанчеви четници те да устанак Драже није био потребан и да су Недић и Љотић хероји.
Одговори

Која је по Вама најбоља опширна књига о општој историји првог светског рата ван Србије и о Србији у првом светском рату и о општој историји другог светског рата ван Краљевине Југославије кад је у питању документована литература?
Одговори

(16-09-2023, 09:40 AM)Vanza Пише:  Скоро сам слушао од неке познате личности али се не могу сетити које. Говорио је нефоказиве теорије завере. Прво је рекао да су краља у Марсеју убили припадници усташа и ВМРО-а уз дозволу и предзнање Француске и Уједињеног Краљевства јер је хтео да потпише конкордат са Ватиканом. Затим је изјавио да су Британци тражили од Косте Пећанца да изврши пуч на кнеза Павла који је овај одбио, а затим су то урадили са Симовићем. Онда је рекао да је након априлског рата по наредби владе у егзилу Дража сарађивао са Титом 5 месеци и ратовао са њим. Да жандармерија није могла да се обрачуна са комунистима и да су Србију од комуниста очистили љотићевци, недићевци и Пећанчеви четници те да устанак Драже није био потребан и да су Недић и Љотић хероји.

То и јесу основне тезе ћосићевске историографије.
Ко је та будала?
Одговори

Имаш овде неке књиге о првом светском рату https://prvisvetskirat.rs/biblioteka-page/
Одговори

https://www.novosti.rs/c/vesti/feljton/1...prijatelja

Ево једног занимљивог чланка у Новостима...

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(16-09-2023, 04:40 PM)Шумадинац Пише:  https://www.novosti.rs/c/vesti/feljton/1...prijatelja

Ево једног занимљивог чланка у Новостима...
Занимљиво, чудно је да неко ово објави од познатијих новина
Одговори

(16-09-2023, 04:40 PM)Шумадинац Пише:  https://www.novosti.rs/c/vesti/feljton/1...prijatelja

Ево једног занимљивог чланка у Новостима...

Буде некад занимљив чланак и код њих. Ово је из краљевих мемоара, ако се не варам. Иначе, зна ли неко нешто о овом поручнику Нинковићу, који је украо авион у Барију и кренуо за Југославију? Мислим да се ради о истој особи коју помиње потпуковник Бора Тодоровић у мемоарима - кад су заједно бјежали из заробљеништва у Њемачкој. Није га баш описао са симпатијама, и пише негативно у погледу дисциплине. Али сигурно храбар човјек, немирног духа, по свој прилици авион им се срушио негдје измад Јадрана или био срушен.
Одговори

(16-09-2023, 08:23 PM)ХраброСрце Пише:  
(16-09-2023, 04:40 PM)Шумадинац Пише:  https://www.novosti.rs/c/vesti/feljton/1...prijatelja

Ево једног занимљивог чланка у Новостима...

Буде некад занимљив чланак и код њих. Ово је из краљевих мемоара, ако се не варам. Иначе, зна ли неко нешто о овом поручнику Нинковићу, који је украо авион у Барију и кренуо за Југославију? Мислим да се ради о истој особи коју помиње потпуковник Бора Тодоровић у мемоарима - кад су заједно бјежали из заробљеништва у Њемачкој. Није га баш описао са симпатијама, и пише негативно у погледу дисциплине. Али сигурно храбар човјек, немирног духа, по свој прилици авион им се срушио негдје измад Јадрана или био срушен.

Да то је тај човек.Авантуриста,и пустолов,али храбар и пожртвован.

Мислим да није срушен,имао сам нешто о њему,али где ми је то не могу да нађем.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 17 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним